Kasta basta: Odejście Gersdorf to koniec tamtej epoki - zdjęcie
04.05.20, 09:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika / Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Kasta basta: Odejście Gersdorf to koniec tamtej epoki

18

W ubiegły czwartek zakończyła się sześcioletnia kadencja I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Jak podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – ma on nadzieję, że oznacza to zmiany na lepsze w SN.

Jak zauważył minister w rozmowie na antenie radiowej Jedynki:

Małgorzata Gersdorf, jako były prezes Sądu Najwyższego, chciała wyznaczać tego, kto będzie ją zastępował. To bezprawie”.

Stwierdził także:

Mam nadzieję, że jej odejście zakończy pewien zły okres funkcjonowania Sądu Najwyższego”.

W związku z tym, że I Prezes SN nie został jeszcze powołany, pełnienie jego obowiązków prezydent Andrzej Duda powierzył sędziemu Kamilowi Zaradkiewiczowi. Ziobro podkreślił, że jest to człowiek, który pochodzi „[…] niejako z innych środowisk naukowo-politycznych niż te, z którymi na co dzień współpracowało PiS”.

Ta decyzja – mówi Ziobro uwiarygadnia decyzję prezydenta.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (18):

Jan Radziszewski 2020.05.24 15:52
żyd Lech Keler itd zapewne ucieszy cię wieść i tzw zboki Lucyfera pocieszę was - kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Adam2020.05.23 10:52
ziobro sfoje przeżyl dobrze że gomamy
Polexit2020.05.4 18:27
Gdyby nie Duda, to już od lipca 2017 r. mielibyśmy tę nową epokę! Przecież to czupiradło było wtedy już spakowane!
Walter2020.05.4 15:19
Wybory korespondencyjne przygotowywane przez PiS są sprzeczne z konstytucją i bardzo łatwe do sfałszowania. Andrzej Duda złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32,42, 126, 173, 183, 187, 190. Teraz może zostać wybrany w głosowaniu niezgodnym z konstytucją, a jego mandat będzie podważany w kraju i za granicą. Rządzący bezprawnie zawłaszczyli sądownictwo, aktualnie dążą do przejęcia ostatniego niezależnego bastionu, jakim jest Sąd Najwyższy. Polska nie jest już krajem praworządnym i demokratycznym. Rządzący obawiają się, że w przypadku utraty władzy zostaną postawieni do odpowiedzialności za łamanie prawa. Media podporządkowane partii rządzącej okłamują swoich zwolenników i manipulują nimi, przekazując im nieprawdziwy obraz rzeczywistości, pomijając informacje dla siebie niekorzystne i oczerniając przeciwników politycznych. W związku z pandemią koronawirusa i suszą za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i notowania aktualnie rządzących będą w sondażach spadały. Dlatego Jarosław Kaczyński chce przepchnąć kandydaturę swojego namiestnika Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Jeden z posłów z PiS-u powiedział cytuję za Włodzimierzem Czarzastym: "jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli". Ewentualna prezydentura namiestnika Jarosława Kaczyńskiego, czyli Andrzeja Dudy, przez następne pięć lat ma uchronić aktualnie rządzących przed odpowiedzialnością karną i konstytucyjną. Jeśli Polska ma być krajem demokratycznym i praworządnym, to należy odebrać władzę politykom związanym z PiS-em.
Urszula2020.05.4 12:25
Czarna przeszłość Zaradkiewicza. To dlatego nie zamierza starować w wyborach na prezesa SN? Kto mu się przeciwstawi? Muszyński? Pawłowicz? Ma żonę czy męża? https://wyborcza.pl/7,75398,25916198,tylko-w-wyborczej-niebezpieczna-przeszlosc-kamila-zaradkiewicza.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze
Realista2020.05.4 11:34
To będą takie same zmiany na lepsze jak zmiany przez Zero przewodniczących sądów i obsadzenie tych stanowisk podporządkowanymi sobie sędziami. W efekcie działań Zero nastąpiło zerowe usprawnienie pracy sądów. Zwiększył się tylko chaos. No chyba że mówimy o takim usprawnieniu jak usprawnienie Trybunału Konstytucyjnego, który dziś przez nikogo już nie jest traktowany poważnie i który wywoływany jest do tablicy tylko wtedy kiedy trzeba zalegalizować jakiś prawny idiotyzm lub błąd rządu pis.
JANOSIK2020.05.4 10:34
Tak dla przypomnienia .Polska 26 siedziow na 100 000 mieszkancow,Francja 10,Anglia 3,i malo tego u nas sprawy ciagna sie po 20 lat.To kiedys musi walnac i to zwielkim hukiem.Pozdro
Nemo2020.05.4 10:26
Gersdorf przejdzie do historii jako warchoł i lizus Niemiec.
JANOSIK2020.05.4 10:25
Skoro niemiaszki tak strasznie ubolewaja nad odejsciem tej pani to znak nadejscia dobroci dla Polski z tego powodu.Milego dnia
pat2020.05.4 10:16
To dopiero początek oczyszczania sądownictwa z lewackiego, często zbrodniczego elementu. Wielu z nich wydawało wyroki na przeciwników komunizmu.
Dam2020.05.4 15:29
Np. sędzia Kryże. Ale on jest obecnie w PISie, więc jest cacy, co?
mir2020.05.4 10:07
on jest piękny !
Urszula2020.05.4 9:50
Jak popsuć sędziom ich dobry wizerunek. PiS ma na to sposób: "Polska Fundacja Narodowa zaprzeczała w 2017 r., że zamierza przygotować i sfinansować spot telewizyjny z pijanym sędzią w roli głównej. Maciej Świrski takie sugestie nazywał „fake newsem”. Spot jednak powstał i kosztował dziesiątki tysięcy złotych – ustalił Onet. Co więcej w rolę sędziego wcielił się były działacz proputinowskiej Partii Zmiana, a obecnie publicysta Sputnika. - Zgodziłem się zagrać, bo bardzo dobrze płacili. Grałem hobbystycznie epizody w serialach, a to była kilka razy większa stawka: 2,5 tys. zł za dosłownie kilka godzin pracy – mówi Onetowi Jarosław Augustyniak, publicysta Sputnika, występujący w spocie jako pijany sędzia." Brakuje słów aby nazwać taki proceder. PiS bije na głowę najbardziej czarne sprawki komunistów. PiS - niech was szlag trafi!
Psychiatra2020.05.4 10:09
Niezwłocznie zapraszam na wizytę. Jest konieczna.
mamtowd2020.05.4 9:41
Jak Ziobro mówi " zmiana na lepsze " to zacznijcie się bać.
Stefek 2020.05.4 10:16
zacznijcie się bać złodzieje i różnej maści przestępcy.
Dam2020.05.4 15:28
Zmiany na lepsze tak jak w prokuraturze. Takie że swojego nie ruszą. Np. prokuratura uważa, że korupcja polityczna to nic takiego i umorzyła https://wiadomosci.wp.pl/nagrali-dzialaczy-pis-prokuratura-umarza-sledztwo-6505092969203841a
KRZYSIEK2020.05.4 9:40
RUSKA SWOŁOCZ PASZŁA WON