Kasta basta! Nawet 8 lat więzienia dla byłego sędziego Wojciecha Ł.  - zdjęcie
20.10.20, 13:43Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Kasta basta! Nawet 8 lat więzienia dla byłego sędziego Wojciecha Ł.

12

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś o skierowaniu do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa aktu oskarżenia przeciwko Wojciechowi Ł. Były sędzia miał według śledczych złożyć fałszywe zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie oraz składać fałszywe zeznania.

Jak przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, czyny o które podejrzany jest były sędzia, są zagrożone karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Chodzi o głośna sprawę rzekomego włamania na konto prowadzone przez sędziego pod fikcyjnym nazwiskiem na Twitterze. Osoba prowadząca konto namawiała osobę, którą wzięła za redaktora naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa, do prowadzenia antyrządowej kampanii. Wtedy to sędzia Ł. zawiadomił prokuraturę, że wiadomości wysyłane były w jego imieniu przez inną osobę, która włamała się na jego konto.

Jednak według ustaleń śledczych składając to zawiadomienie sędzia zeznał nieprawdę. Ekspertyza zlecona przez prokuraturę wykazała, że nikt poza sędzią Ł. nie miał dostępu do jego kont na Twitterze. Wersji zdarzeń przedstawionej przez sędziego przeczą też zeznania świadków.

kak/PAP, niezależna.pl, Fronda.pl

Komentarze (12):

Anonim2020.10.21 4:13
Karać z całą surowością prawa! Ryba psuje się od doopy....
Prawy i Sprawiedliwy2020.10.20 21:05
Miejsce przestępców jest w więzieniu !
Olej2020.10.20 17:57
Nie taka basta skoro prokuratorzy wsadzają a kasta wypuszcza. I ma się wrażenie nieustannego matriksu, dwóch przestrzeni istnienia. W jednej zwykli ludzie, którym za każde, za przeproszeniem 3 grosze zwłoki lub uchybienie w ,,zeznaniach’’ spada na głowę niechybna ,,sprawiedliwość’’ prawem kaduka. A kaducy jak pływali na manowcach tak pływają. Kupują posiadłości w ciepłych rajach, tworzą raje z niczego, pociągając ile wlezie z państwowego, lub z całej chmary naiwnych frajerów. Dzielą forsę między sprawiedliwością a prawem, pozostając ponad jednym i drugim. Cóż człowiek płaci i wymaga powiedział ten i ów gierty….ujący biznesman. I daję słowo to się nie skończy nigdy.
Alojzy Cedzidło2020.10.21 10:02
Zaraziłem się pańskim pesymizmem ." Nie skończy się "- pisze Pan. Może , ale na pewno długo potrwa . Nasza sytuacja nie jest podobna do sytuacji w innym kraju . Na nasze ciche , świadome czy nie , zezwolenie ta zgnilizna PRL owska zapuściła korzenie głęboko . Ba , jak szkodliwy chwast jeszcze się rozrosła . Tylko jaki nowy cud nad Wisłą może nas uratować. Ale to się już chyba tym razem nie uda . W 20 mieliśmy przeciwnika na wschodzie . Dziś chyba i na zachodzie . A i w środku też. A w temacie . Co zrobić aby Sąd zgodnie z przeznaczeniem karał winnych i bronił niewinnych . Co zrobić w obecnych warunkach ?
mjr Okrutny2020.10.20 17:36
to nie są nasi sędziowie -muszą podać prawdziwe nazwiska i nauczyc się zaimków
mjr Okrutny2020.10.20 17:34
To nie są nasi sedziowie powinni podać prawdziwe nazwiska po dziadkach i czy należeli do zbrodniarzy komunistycznych walczących ze zbrodniarzami Germanii
B522020.10.20 14:52
wszelkie immunitety ośmielają do łamania prawa
Alojzy Cedzidło2020.10.21 10:22
{Pewno tak . Tylko ,że i tu , może nie ja nie "B52 " ktoś pomaga to wykorzystać . Immunitet jest konieczny , ale w określonych ściśle granicach . No i sprawa podstawowa . Wyciąganie konsekwencji w przypadku wykorzystywania tego immunitetu niezgodnie z przeznaczeniem .
Konfederata2020.10.20 14:35
A tuskoj budiet wisiec. Konfiederacija i putinu smutnyje.
Anonim2020.10.20 14:15
No tak, to jest ZBRODNIA wysłać coś na twicie nie ze swojego konta i rzekomo poświadczyc nieprawdę. Zbrodnia na miarę pisowsko-bolszewickiej sprawiedliwości , czyli dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie!
Raca Prawdy2020.10.20 19:17
Nie, to nie jest zbrodnia, to jest występek przestępczy. Zbrodnia jest wówczas, gdy przestępstwo zagrożone jest karą od lat 3-ch. Tu chodzi o fakt, iż oskarżonym jest Sędzia RP, zatem jeżeli dopuścił się takiego przestępstwa, jakie u się zarzuca aktem oskarżenia, to wskaż mi, proszę, przesłankę do niezastosowania kary pozbawienia wolności w jej górnej granicy oraz przesłankę do ewentualnego warunkowego zawieszenia kary. Napisz jeszcze, że ten Sędzia od kradzieży 50zł z lady sklepowej (ani zbrodnia, ani występek, jedynie wykroczenie) słusznie został uniewinniony, a Tuleja jest wzorem etyki i profesjonalizmu, którego wynurzenia powinny stanowić kanon w zakresie komponowania treści uzasadnień wyroków.
Pozdrów Nowaka!2020.10.20 13:50
Zrób miejsce dla Giertycha!