Kasta basta! Dziennikarze skazani za pisanie o molestowaniu przez Durczoka, bo … rozmawiali za wcześnie - zdjęcie
29.06.20, 11:38Kamil Durczok/YT

Kasta basta! Dziennikarze skazani za pisanie o molestowaniu przez Durczoka, bo … rozmawiali za wcześnie

8

Reformy polskiego sądownictwa to nieodzowna i podstawowa część reform, jakie należy dokończyć przeprowadzać w Polsce. Wskazują na to licznie niesprawiedliwe, a często wręcz kuriozalne wyroki.

Podobnym kuriozum jest wyrok w sprawie molestowania przez Kamila Durczoka. Pomimo, że sąd stwierdził prawdziwość wypowiedzi molestowanych przez Durczoka dziennikarek, to jednocześnie skazał na kary grzywien dziennikarzy, którzy ten proceder opisali.

W mailu do Michała Majewskiego Paulina Piaszczyk, kierownik działu prawnego w Platformie Mediowej Point Group „Polskie Media” napisała:

- Sąd Apelacyjny w ustnych motywach wyroku stwierdził, że dziennikarze nie dochowali należytej staranności, ponieważ rozmowa z molestowaną dziennikarką odbyła się trzy lata przed publikacją artykułu i dziennikarze powinni bezpośrednio przed publikacją jeszcze raz z nią porozmawiać

Oraz:

- Ponadto Sąd przyznał, że wypowiedzi molestowanych dziennikarek zawarte w treści są prawdziwe. Dziennikarki potwierdziły zachowanie Kamila Durczoka i nie zaprzeczyły. To, że te wypowiedzi były prawdziwe, nie oznacza jednak zdaniem Sądu, że stopień szkodliwości zachowania Kamila Durczoka był znaczny

mp/wirtualne media/portal tvp info/twitter

Komentarze (8):

astm.2020.06.29 16:33
I to są sędziowie, to przekupne ku..y. Czas skończyć z tymi kanaliami. Pytanie dokąd rząd będzie się bawił reformą tej stajni. A może Obywatele zmuszeni będą wymierzać sprawiedliwość tym kanaliom w togach.
Polak2020.06.29 14:31
Tak właśnie zachowują się "apolityczni,uczciwi,praworadni,niezależni kolesie z nadzwyczajnej kasty" prostytuujący się dla przestępczej mafii PO i celebrytów!!!!Czy to nie jest parodia sądu i sprawiedliwości? Czy na tej podstawie nie można sformulować konkluzji,że sądy takie jak ten to zorganizowana grupa przestępcza!!!!
durak2020.06.29 12:48
to jest ta kasta nadludzi. skąd to się bierze? to jest wręcz szatański śmiech nad krzywdą. dlatego trzeba ich wywalić na historyczne gnojowisko, razem z prostytutkami, alfonsami, mordercami,...
Jahu2020.06.29 12:30
kuriozum jak Trzaskowski
Studząc emocje2020.06.29 12:02
Durczok to kanalia i niedoszły morderca (prowadzenie auta w stanie wskazującym na zabicie kogoś z pozostałych uczestników ruchu), ale... Sąd nie skazał dziennikarzy za mówienie prawdy, tylko za nierzetelność w pracy dziennikarza i publikację treści co do których prawdziwości nie mogli mieć oni pewności w chwili publikacji. To czy opisali prawdę czy nie tak na prawdę w tej sprawie nie miało znaczenia. Tak samo jakby napisali bez dowodów i aktualnie potwierdzonych zeznań, że ksiądz X zgwałcił kilkoro dzieci, a ostatecznie by się okazało że faktycznie je gwałcił to i tak nie ma dziennikarz prawa publikacji materiałów nierzetelnych, szczególnie gdy taka publikacja może komuś zniszczyć życie. W państwie prawa nie wystarczy mieć rację, ani z przeczucia ani z przypadku, trzeba jeszcze mieć słuszność, a ta wymaga poszanowania prawa.
Anonim2020.06.29 15:14
Dziennikarz rzetelnie wykonał swoje obowiązki jeśli napisał prawdę. Nierzetelnie jeśli skłamał. Cała reszta nie ma większego znaczenia dla oceny jego pracy przez nas czytelników. Kobiety, które oskarżyły Durczoka nie zmieniły zeznań. Przyznał to sąd. Dziennikarze napisali prawdę i zostali ukarani. Takich sądów chcecie bracia lewacy? Jan Śpiewak już nie chce.
Marian2020.06.29 11:47
Durczok jest chyba "narodowości prawniczej" wyrok więc nie mógł być inny.
Adam S2020.06.29 11:45
Takich kryminalistów w togach, jak opisani wyżej, to kastrować (bez znieczulenia), kopa w zad i do ruskich. Ich głupota i podłość nie dają się wręcz opisać, bo nie ma tak mocnych słów. Takie tzw sądy to kwalifikują do wieloletniego kiblowania.