Kasta basta! Czy Tuleya straci immunitet? - zdjęcie
04.10.20, 09:31fot. yt/tomasz lis

Kasta basta! Czy Tuleya straci immunitet?

10

Jak informuje PAP, w najbliższy poniedziałek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w II instancji będzie rozpatrywała zażalenie prokuratury na postanowienie o nieuchyleniu immunitetu warszawskiemu sędziemu Igorowi Tulei. Na sędzi ciąży zarzut  odpowiedzialności karnej ws. podejrzenia ujawnienia informacji ze śledztwa Na początku czerwca Izba nie uchyliła immunitetu Tulei.

Na posiedzeniu w poniedziałek śledczy mają postawić Tulei zarzuty m.in. z powodu przekroczenia przez niego uprawnień i bezprawnego ujawnienia informacji z postępowania ws. głosowania Sejmu nad budżetem w Sali Kolumnowej. Obrady Sejmu w Sali Kolumnowej miały miejsce 16 grudnia 2016 r.

Tuleya podważał też decyzję samej Izby Dyscyplinarnej, twierdząc, że „To nie jest sąd, tam nie zasiadają sędziowie”.

Z postępowaniem prokuratury oraz chęcią zdjęcia immunitetu Tulei nie zgadzają się niektóre środowiska prawnicze, niektórzy politycy, RPO Adam Bodnar, a ostatnio w jego obronie stanęło też kilku brytyjskich adwokatów.

 

mp/pap

Komentarze (10):

On nie ma czasem wodoglowia?2020.10.4 20:07
Wygląda marnie, może lewatywa mu pomoże? Cela+
sok z banana2020.10.4 18:38
on nie tylko immunitet powinien stracić
Czyż być może?2020.10.4 17:12
To jest skandal, że w Polsce sądy są niezawisłe i mogą skazywać każdego jak sobie chcą. Totalna samowolka. Każdy pracownik ma swojego przełożonego, który ma prawo go rozliczać, karać, a nawet wylać z pracy, tylko polscy sędziowie nie mają. Minister Sprawiedliwości powinien mieć prawo zmienić każdy wyrok, a jak się komuś nie będzie podobało, to ma jeszcze Pana Premiera Morawieckiego, a nawet samego Jarosława Kaczyńskiego. I wtedy dopiero będzie sprawiedliwość.
Suweren2020.10.4 14:51
Kasta siedzi na Wiejskiej i Nowogrodzkiej i od jakiegoś czasu debatuje nad ustawą zwalniającą czonków kasty z odpowiedzialności prawnej. Drugiej TAKIEJ kasty w tym kraju nie znajdziecie. Rechot historii, tyle zostanie po Wielkim Prezesiku.
Po 11 ...2020.10.4 10:09
Niezależność sędziów to jakiś absurd. Nie ma czegoś takiego jak "niezależność", każdy człowiek, również sędziowie wyznają jakieś wartości, mają sympatie polityczne. Dlatego należy zadbać aby kasta sędziowska reprezentowała tylko i wyłącznie nasze patriotyczne odwieczne wartości. Zatem każdy sędzia musi być: praktykującym katolikiem, heteroseksualnym ojcem rodziny, członkiem prawicowej partii, wrogiem zboczeń typu LGBT. ..... tak to sobie napisałem, ale boję się, że znowu znajdzie się idiota, który potraktuje ten wpis "na poważnie".... Boże broń naszą Ojczyznę przed takimi tłumokami...
Anonim2020.10.4 11:30
Podaj nazwisko aktualnego posła którego byś chciał jako sędziego w sprawie gdzie byłbys ofiara lub sprawcą? Twoje zbokole sa ostatnimi jakich chciałbym by wydawały wyroki w mojej sprawie.. Moje nazwiska Gowin i Jaruzelska. A ty co? pewnie Wielgus i Jachira,
Anonim2020.10.4 11:32
ups, Jaruzelska nie jest posłem ale nie mogłem się powstrzymać. Ona deklasuje homobandytów w uczciwości, bezstronności, obiektywności
Cool2020.10.4 14:42
NIe zgadzam się z Tobą ... każdy śedzia powinien być jak sedzia Tuleja ... zdeklarowanym ateistycznie lewakiem promującym zboczenia i LGBT ...
Total Mayhem2020.10.4 9:51
Frondelek: Kasta basta! Sędziowie powinni wydawać takie wyroki, jakie podyktuje im Ziobro (no chyba, że Kaczor przedstawi zdanie odmienne).
Anonim2020.10.4 9:50
Frondelek: Kasta basta! Sędziowie powinni wydawać takie wyroki, jakie podyktuje im Ziobro (no chyba, że Kaczor przedstawi zdanie odmienne).