Kard. Wyszyński w poznańskiej komunikacji miejskiej. Ateiści wściekli! - zdjęcie
05.01.19, 07:10Fot. via Wikipedia, CC 0

Kard. Wyszyński w poznańskiej komunikacji miejskiej. Ateiści wściekli!

Fantastyczna akcja w Poznaniu. Katolicy udowodnili, że można dać mocną odpowiedź na propagandę LGBT, z którą mieliśmy do czynienia wielokrotnie w tym mieście – dość wspomnieć zeszłoroczne tęczowe flagi na tramwajach. Teraz w komunikacji miejskiej można przeczytać hasła z ABC Krucjaty Miłości kard. Stefana Wyszyńskiego.

Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody”

- między innymi takie cytaty znajdują się w poznańskich środkach komunikacji miejskiej.

Akcja zorganizowana została przez Fundację „Nasze Dzieci” oraz czasopismo „Miłujcie się”, które wydaje Towarzystwo chrystusowe. Jej celem jest przypomnienie ewangelizacyjnych cytatów kard. Wyszyńskiego. Akcja, czego mogliśmy się spodziewać, już jest głośna. Ostro protestuje między innymi Magdalena Kondratowicz ze Strajku Kobiet.

Miejsce religii jest w kościele. To obraża moje i nie tylko moje uczucia ateistyczne”

- stwierdza Kondratowicz.

Zastanawia się także, co gdyby w tramwajach i autobusach pojawiły się napisy takie jak „Allah jest wielki” czy „Bóg nie istnieje”. Wspomina też tęczowe chorągiewki, które musiały zniknąć z tramwajów i autobusów w trakcie Pride Week 2018. Jej protest spotkał się z mocną odpowiedzią rzecznik MPK Poznań Iwony Gajdzińskiej:

Jak można szukać podobieństwa między tęczowymi chorągiewkami, które są aż i tylko, symbolem środowisk LGBT, a dekalogiem, który formułuje zasady bycia dobrym człowiekiem. Te zasady są absolutnie uniwersalne i ponadczasowe, i dotyczą wszystkich ludzi. I tych związanych z LGBT, i chrześcijan, i ateistów, i agnostyków, i białych, i czarnoskórych”.

Podkreśla, że zasady te mówią o szacunku, przebaczeniu, pomocy czy współczuciu, a ich autorek jest „[…] wielki autorytet moralny ks. kard. Stefan Wyszyński”.

Dodała, że gdyby jego wskazówki w życiu stosowali wszyscy, świat byłby z pewnością lepszym miejscem.

dam/epoznan.pl,Fronda.pl