Kard. Willem Eijk: Teoria gender jest całkowicie antychrystyczna - zdjęcie
26.05.19, 19:50

Kard. Willem Eijk: Teoria gender jest całkowicie antychrystyczna

6

Teoria gender ustawia świat przeciwko wierze chrześcijańskiej – powiedział kard. Wil Eijk na konferencji zorganizowanej przez włoskie środkowiska pro-life, jaka odbywała się w tych dniach w Rzymie. W wywiadzie dla National Catholic Register prymas Holandii opowiada o swoim zaniepokojeniu tą ideologią oraz w jaki sposób wierni powinni reagować na kryzys w Kościele.

Korzeni ideologii gender kard. Eijk dopatruje się w radykalnym feminizmie lat 60-tych, który uznając ciało za coś drugorzędnego, twierdzi, że można nim dysponować w dowolny sposób, w tym modyfikować płeć biologiczną. Kiedy nie ma już kobiety i mężczyzny, kiedy wprowadza się tzw. „małżeństwa” jednopłciowe, niezrozumiała staje się analogia Boga jako Oblubieńca i Kościoła jego Oblubienicy. Akceptując teorię gender, niemożliwym jest głoszenie naszej wiary – powiedział arcybiskup Utrechtu.

Zauważył on również, że w dzisiejszym świecie ludzie bombardowani są informacjami, opiniami publicznymi, reklamami i mediami społecznościowymi. Wszystkie pomylone idee wnikają w ten sposób do Kościoła, siejąc w nim zamęt. Zmieszanie widać wśród wiernych, ale także u księży i liderów religijnych. Istnieliśmy przez 2 tysiące lat – mówił kard. Eijk – i będziemy istnieć do końca czasów. Bramy piekielne nie przemogą Kościoła i w to musimy naprawdę uwierzyć. Pośród zamętu trzeba modlić się o prowadzenie Ducha Świętego, abyśmy znaleźli prawdziwą drogę Chrystusa.

bsw/Vaticannews.va - Michał Król SJ

Komentarze (6):

andrzejhahn32019.05.28 11:47
a teorie zbrodniczego kosciola katolickiego to ciemnota i zacofanie sekciarskiego poganstwa
gośka2019.05.27 22:49
debilizm kwitnie....gender to szansa dla kobiet na równouprawnienie...siedzę teraz na bezrobociu i pomaga mi finansowo mój chłop...co czuje kobieta uzależniona od chłopa? każdy dzień myśli czy chłop jeszcze żyje i co będzie jak szlag to trafi w drodze z roboty....to ma być Qwa życie?! pierd...lcie się!
Rozbawiony2019.05.26 23:26
Pedofilia w kościele jest jak najbardziej zgodna z nauka Jezusa?
man woman albo gender2019.05.26 20:41
Jezu! A już myślałem że zmartwychwstał towarzysz Oleksy Józef! Tymczasem w prawdziwym świecie: „Kierująca fiatem wjechała na czerwonym na przejście dla pieszych i potrąciła przechodzącą przez jezdnię kobietę. Następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Świadkowie przekazali policjantom numery rejestracyjne pojazdu i to, że kierowała nim siostra zakonna. Szybko została ona zatrzymana.” https://www.lublin112.pl/wjechala-na-czerwonym-potracila-piesza-i-pojechala-dalej-spieszyla-sie-do-kosciola/
Foster2019.05.26 20:39
W dalszym ciągu nikt nie powiedział i nie wiem co to jest to gender. Wszyscy na Frondzie piszą, że to gender jest złe, jedni że to ideologia, inni że to teoria. Na miłość boską zanim na jakiś temat się będziecie wypowiadać to najpierw go zdefiniujcie, bo normalny człowiek nie wie o czym piszecie.
bbb2019.05.26 20:13
Ciekawe kiedy tak po imieniu i dosadnie, jednym głosem, bez kluczenia, usprawiedliwiania kościół dostrzeże pedofilię w swoich szeregach i wyrazi prawdziwą skruchę ?