Kard. Vingt-Trois: pontyfikat Franciszka to faktyczny przełom, bo Papież jest spadkobiercą Soboru! - zdjęcie
17.04.13, 07:57Fot. Marie-Lan Nguyen/Wikimedia

Kard. Vingt-Trois: pontyfikat Franciszka to faktyczny przełom, bo Papież jest spadkobiercą Soboru!

4

„Jest on pierwszym Papieżem, który Sobór Watykański II poznał za pośrednictwem innych – powiedział metropolita Paryża. – Nie uczestniczył on w Soborze ani jako biskup, ani jako ekspert. Wraz z tym pontyfikatem weszliśmy w epokę spadkobierców Soboru, do której należymy my wszyscy. I dlatego, jak sądzę, jeszcze większego znaczenia nabierze teraz kwestia interpretacji tekstów soborowych. Zapewne dobrze pamiętacie kierunek wskazany przez Benedykta XVI w przemówieniu do Kurii Rzymskiej o hermeneutyce ciągłości. W tym momencie staje się to jeszcze bardziej aktualne” – podkreślił kard. Vingt-Trois.

Wiele uwagi w swym wystąpieniu poświęcił on również legalizacji pseudomałżeństw homoseksualnych. Wezwał on Francuzów do wiernego trwania przy rodzinie. Odtąd wiemy, że nie mamy już oparcia w prawie cywilnym – podkreślił przewodnicząc episkopatu.

sm/Radio Watykańskie

Komentarze (4):

anonim2013.04.17 9:45
Papież Franciszek to wspaniały Boży człowiek
anonim2013.04.17 10:16
„I dlatego, jak sądzę, jeszcze większego znaczenia nabierze teraz kwestia interpretacji tekstów soborowych.” Interpretacji? Czy teksty soborowe to „Apokalipsa wg św. Jana”?
anonim2013.04.17 10:42
Czy Vingt-Trois nie oznacza po prostu XXIII ? Andrzej XXIII ?
anonim2013.04.17 22:09
Ciekawy wpis na stronie Zapraszam na bloga www.wzrostwiary.blogspot.com