Kard. Raymond Leo Burke dziękuje nam za wsparcie! - zdjęcie
18.12.14, 15:38Kard. Raymond Leo Burke (fot. Wikipedia)

Kard. Raymond Leo Burke dziękuje nam za wsparcie!

3

Kard. Raymond Leo Burke podziękował za wsparcie, jakiego doświadczył ze strony 30 tysięcy katolików z całego świata, którzy podpisali petycję z podziękowaniami za jego pracę w Sygnaturze Apostolskiej. „Działamy dalej, pozostajemy zjednoczeni w Panu i bronimy prawdy naszej wiary, zwłaszcza w obszarze małżeństwa i rodziny” – zadeklarował kard. Burke, komentując swoje przeniesienie na funkcję patrona Zakonu Maltańskiego. Dodał, że „nie ma miejsca na zniechęcenie”.

Nawet jeżeli dziś „wiele rzeczy wygląda dość ponuro, powinnyśmy być pełni zaufania, że nie zabraknie nam łaski naszego Pana, jeżeli będziemy współpracować z Bożą łaską i będziemy prawdziwymi obrońcami wiary oraz będziemy domagać się prawdy na temat małżeństwa i rodziny” – mówił kardynał.

„Musimy patrzeć na naszego Pana, który cierpiał dla prawdy i musiał umrzeć. Także my musimy być gotowi znosić każde cierpienie, które nas spotyka, podczas gdy broni prawdziwości naszej wiary” – kontynuował purpurat. 

pac/kath.net

Komentarze (3):

anonim2014.12.18 16:32
Chwała Panu za takich wspaniałych duchownych jak kard. Burke! Szkoda, że jest ich niewielu, jednak Jan Chrzciciel też był jeden, a przygotował ścieżkę dla Pana :)
anonim2014.12.18 18:11
30 tysięcy..grubo... tymczasem pozostały MILIARD popiera decyzję Papieża Franciszka.
anonim2014.12.23 15:29
@Romek_Atomek A był jakiś wiec poparcia dla dycyzji papy bondziorno? A może chociaż jakiś list?