Kaja Godek dla Fronda.pl: Konwencja to duży sprawdzian dla Komorowskiego. Naprawdę jest taki prorodzinny? - zdjęcie
04.02.15, 17:21Bronisław Komorowski w domu rodziny Ambroziaków (fot. Moja Ostrołęka/YouTube)

Kaja Godek dla Fronda.pl: Konwencja to duży sprawdzian dla Komorowskiego. Naprawdę jest taki prorodzinny?

11

Portal Fronda.pl: Już jutro odbędzie się posiedzenie połączonych komisji - Spraw Zagranicznych oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka – w sprawie konwencji przemocowej. Być może dojdzie nawet do ratyfikacji dokumentu. Tymczasem, ponad 100 tys. obywateli wyraziło swój sprzeciw wobec przyjęcia konwencji. Dlaczego rządzący pozostają głusi na ich apel?

Kaja Godek: Wynika to z arogancji wobec społeczeństwa. Do tego może jeszcze dochodzić nacisk ze strony instytucji europejskich na to, by konwencję jak najszybciej ratyfikować. Pamiętajmy, że w listopadzie ubiegłego roku komitet na rzecz CEDAW pod naciskiem polskich środowisk lewicowych wydał bardzo agresywne oświadczenie adresowane do polskiego rządu, by przyjąć różne ideologiczne rozwiązania. Chodziło na przykład o upowszechnienie aborcji czy właśnie ratyfikowanie konwencji (która pomoże aborcję propagować). Jeśli koalicja zagłosuje za ratyfikacją, to oznacza, że polski rząd nie działa na korzyść Polaków. Te wszystkie petycje internetowe inicjowane przez lewicę zbierają maksimum kilkaset, do kilku tysięcy głosów. Petycja Ordo Iuris przeciwko ratyfikacji konwencji na portalu CitizenGo uzbierała ponad 100 tys. podpisów. To bardzo silny głos.

W trakcie obrad komisji przed Sejmem będzie trwała pikieta przeciwników konwencji.

Jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na posiedzenie komisji, to będziemy pikietować pod Sejmem i informować o tym, co posłowie chcą zaserwować Polakom. To będzie akcja informacyjna w formie wizualnej. Konwencja, choć nie jest to oczywiście powiedziane wprost, jest dokumentem proaborcyjnym i prohomoseksualnym. Weźmiemy ze sobą pod Sejm banery, na których w przejrzysty sposób pokażemy, co w praktyce oznaczają te wszystkie ideologiczne sformułowania. 

Co, jeśli konwencja zostanie ratyfikowana? Klamka już zapadnie, nie da się nic zrobić? Czy będą państwo nadal podejmować jakieś działania w tej sprawie?

Pamiętajmy, że trwa rok wyborczy. Po głosowaniu w Sejmie, ustawa o ratyfikacji będzie czekała na podpis prezydenta. Kampania przed wyborami prezydenckimi właściwie już trwa. Kwestia konwencji będzie dużym sprawdzianem dla Bronisława Komorowskiego. Czy jego kreacja jako osoby prorodzinnej, polityka wspierającego rodziców i dzieci jest tylko mamieniem konserwatywnej części wyborców? Jeśli podpisze ustawę, to znaczy, że wszystkie jego wypowiedzi na rzecz Karty Dużej Rodziny, spotkania opłatkowe z rodzinami etc. to tylko zabiegi wizerunkowe, bez przełożenia na realne działania. Natomiast w stosunku do posłów, którzy zagłosują za ratyfikacją konwencji, zostanie podjęta szeroko zakrojona akcja informacyjna. Ich wyborcy dowiedzą się, że zagłosowali oni za dokumentem, który uderza w rodziny, przede wszystkim w kobiety i dzieci. Ta akcja zostanie przeprowadzona w ich okręgach wyborczych, aby ich lokalni wyborcy dowiedzieli się, co robią posłowie, kiedy wyjeżdżają do Warszawy na posiedzenia Sejmu. 

Rozm. MaR 

Komentarze (11):

anonim2015.02.4 17:34
Miejmy nadzieję, że jest prorodzinny i podpisze ustawę. Przemoc, nietolerancja, nienawiść i homofobia, choćby nawet wynikały z tradycji chrześcijańskiej, są dla rodziny, i społeczeństwa niszczące.
anonim2015.02.4 17:54
@Fidem Przemoc, nietolerancja, nienawiść i homofobia to udowodniłeś swoim głupim komentarzem wynik Twojej tradycji nie wiadomego pochodzenia
anonim2015.02.4 18:35
http://telewizjarepublika.pl/Studio-republika-odc-61-201415-ludzie-putina-w-polsce,video,1423.html#.VNJYXdKG-YG
anonim2015.02.4 19:09
Prezydent gra rolę słodkiego tatusia, a gdy przyjdzie co do czego to wykonuje polecenia Brukseli. To nic innego jak najemnik poprawności politycznej i lewizny.
anonim2015.02.4 19:12
Duda-43% Bul-37% sondaż na interii, liczba glosów ponad 22 tyś.
anonim2015.02.4 19:14
Ta Godek, nie wiedzieć czemu, wypowiada się przeważnie przeciwko kobietom. Taka nienawiść do rodzaju żeńskiego u jakby nie było kobiety to jakaś dziwna, bardzo dziwna sprawa. Czy może to tylko zwykła ludzka zazdrość, że ktoś dzięki tej konwencji może mieć nieco lepiej w życiu domowym czy społecznym?
anonim2015.02.4 19:24
@emilian Brednie wygadujesz. Widać, że nic nie wiesz o tej konwencji. Ale pewnie nie o to chodzi, żebyś coś wiedział, tylko masz dyrdymały wypisywać ?
anonim2015.02.4 19:53
Ogłupienie narodu przez antypolską PO jest zastraszające, co widać we wpisach Fidem czy Emiliana. Wyrazy współczucia. Jak wprowadzą tę ustawę to dopiero zacznie się przemoc, wobec normalnych i niewinnych.
anonim2015.02.4 22:23
Zobaczymy jakie owoce wyda Prezydent. Proszę się tylko nie tłumaczyć, że należy chronić kobiety przed przemocą. Wiadomo że nie chodzi o to i takie tłumaczenie nie byłoby niegodne prezydenta. Przed przemocą chroni nas prawo.
anonim2015.02.5 0:33
Szczerze trzymam kciuki za Prezydenta że nie ugnie się przed lobby damskich bokserów i konwencję podpisze .
anonim2015.02.5 9:14
Podobno 89% Polaków popiera tę konwencję (IBRiS dla "Rzeczpospolitej"). Ja nie jestem jej zwolennikiem, ale nie przesadzajmy - te 100 tys. osób, które zaprotestowały, to jest wyraźna mniejszość.