Joński produkuje kolejnego fake newsa. Dworczyk wyjaśnia sprawę szczepień w Rzeszowie   - zdjęcie
05.04.21, 11:51Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, Kancelaria Premiera)

Joński produkuje kolejnego fake newsa. Dworczyk wyjaśnia sprawę szczepień w Rzeszowie

13

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński poinformował na Twitterze, że w Rzeszowie każdy chętny mógł zaszczepić się bez żadnej rejestracji. To kolejny wyprodukowany przez opozycję fake news, którego natychmiast zdementował pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk.

- „Wczoraj Pfizerem można się było zaszczepić bez zapisów i e-skierowania w przynajmniej dwóch miejscach na Podkarpaciu. Zdjęcia z Rzeszowa, przed jednym z punktów szczepień. Szczepią każdego chętnego. Pfizerem. Czy rząd nam o czymś nie mówi?”

- napisał poseł Dariusz Joński na Twitterze.

To oczywiście informacje nieprawdziwe. Sprawę wyjaśnił szef KPRM Michał Dworczyk.

- „Doniesienia o Rzeszowie i procencie zaszczepionych mieszkańców tego miasta NIE są prawdziwe. Wszystkie regiony szczepią w podobnym tempie. Rozmieszczenie punktów na Podkarpaciu powoduje, że mieszkańcy części regionu i pobliskich powiatów korzystają ze szczepień w Rzeszowie”

- podkreślił minister.

- „Liczby pokazują zaszczepionych w punktach szczepień a nie liczbę zaszczepionych mieszkańców Rzeszowa. Wpływ na to ma także fakt, że duże punkty szczepień raportują w Rzeszowie szczepienia wykonane w terenie. Jutro szczegółowo omówimy to w trakcie konferencji. #StopFakeNews”

- dodał w następnym wpisie.

kak/Twitter

Komentarze (13):

o ...2021.04.5 18:43
... wszystko wskazuje na to, że tropienie afer, a jeśli się ich nie znajdzie - to wykreowanie tychże - jest życiowym celem niejakiego jońskiego ... zasada jest prosta , jak w kawale o zajączku: w czapce czy bez czapki zawsze wp ... od od misia... misia jońskiego ... aj ... waj ...
Anonim2021.04.5 15:23
Tan partia NIGDY nie wygra Żadnych wyborów jak będzie miała w swoich szeregach takich Tomczyków , Jonskich , Karwinskich , itd.
Joński2021.04.5 15:22
kiedy było Powstanie Warszawskie nieuku???
Pielęgniarka2021.04.5 14:48
dlaczego nie napiszecie o prywatyzacji szpitala w Rzeszowie przez marszałka z PIS i masowych zwolnieniach...?! https://www.youtube.com/watch?v=VlrYo7FalYU
Anonim2021.04.5 15:26
Kolejne kłamstwo ! - Pielęgniarko !- No, napisz który to szpital został sprywatyzowany !!!!, bo My tutaj w Rzeszowie czytamy takie bzdury ze zdziwieniem???
Anonim2021.04.5 12:37
W Rzeszowie wraz z żoną zaszczepił się mój 34-letni kuzyn. Nie należeli do żadnej uprzywilejowanej grupy zawodowej. Po prostu dostali info ,że w punkcie szczepień X , można zaszczepić się bez żadnej rejestracji , czy kolejki , a więc skorzystali. Panie Dworczyk, ciemnemu ludowi może Pan wciskać , ja mam newsa z pierwszej ręki.
Anonim2021.04.5 15:32
Jak na godzinę przed zamknięciem punku szczepień zostają otwarte ( napoczęte) ampułki to - co maja je wylać , czy lepiej żeby zaszczepić tych , których roczniki się zgadzają ??? Ale to jest typowy przykład: " zrób komuś dobrze"( w tym przypadku szczepienie) - to zamiast podziękować to będzie chodził i chlapał jęzorem - sam się pchał ma zastrzyk, a teraz robi z tego aferę.
matis892021.04.5 12:12
To tylko przygrywka do burdelu jaki powstał po decyzji o szczepieniu 40+ a potem o jej wycofaniu . No ale czego można sie spodziewać od władzy, która począwszy od premiera do prezydenta, by ominąć prawo , posłużyła się sfałszowanymi dokumentami przy powoływaniu sędziów do najważniejszego organu władzy sądowniczej w Polsce jakim jest TK , a do NIKu wysłała gościa, który "nie wiedział" ze ktoś prowadzi burdel w jego nieruchomościach a w ministerstwie w którym zarządzał "nie wiedział" działała grupa wyłudzająca VAT ?
...2021.04.5 13:42
Burdel to tworzysz ty i twoi mocodawcy z PO PSL lewica .Co trzeba mieć w głowie siano i plewy by wypisywać takie wypociny .
na brytyjskim ajpiku2021.04.5 12:09
Dworczyk jest tak wiarygodny jak Obajtek czy Jaki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.5 12:04
Ja tam dworczykowi wierzę! jest wiarogodny jak wiadomości w TVP i obajtek tłumaczący się ze swoich domów... buhaha...
Stary2021.04.5 14:53
A napisz coś o swoich kompanach
PO +++++2021.04.5 12:04
joński , to taki obrzydliwy fircyk , glista ludzka , taki budyń - sprzedawczyk