Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! - zdjęcie
16.11.20, 07:20Fot. Andreas Wahra via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!

5

PIERWSZE CZYTANIE

List do Kościoła w Efezie

Ap 1, 1-4; 2, 1-5a

Czytanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła

Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem i co On, wysławszy swojego anioła, oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu, Janowi. Ten poświadcza, że słowem Bożym i świadectwem Jezusa Chrystusa jest wszystko, co widział. Błogosławiony, który odczytuje, i ci, którzy słuchają słów proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska.

Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: «Łaska wam i pokój od Tego, Który jest i Który był, i Który przychodzi, i od siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem.

Usłyszałem Pana mówiącego do mnie: Aniołowi Kościoła w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawej ręce, Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników: Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to, że złych nie możesz znieść i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i że ich znalazłeś kłamcami. Ty masz wytrwałość, i zniosłeś cierpienie dla imienia mego – niezmordowany.

Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i poprzednie czyny podejmij!»

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Uzdrowienie niewidomego pod Jerychem

Łk 18, 35-43

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Kiedy Jezus przybliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał przeciągający tłum, wypytywał się, co to się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi.

Wtedy zaczął wołać: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!»

Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie.

A gdy się przybliżył, zapytał go: «Co chcesz, abym ci uczynił?»

On odpowiedział: «Panie, żebym przejrzał».

Jezus mu odrzekł: «Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła».

Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (5):

JPIII2020.12.16 12:40
Każdy chyba teraz widzi, że to bydle zostało urodzone przez kooooorwę marynę. Najpierw łajdaczyła się z józkiem potem dawidem, a potem ze starym pedophilem bożyszcze zw. bogiem.
Anonim2020.11.30 15:00
Moze mi ktos wytlumaczy, Czemu "Jezusie synu Dawida" gdyz wiem bo tak mnie uczono ze Jezus jest synem BOGA !!!!
miecz.2020.12.4 13:02
Z rodu Dawida pochodzi Maria, Matka Jezusa, tak w dużym skrócie całe wytłumaczenie.
gleen2020.11.16 8:55
I szedł Biskup droga i spotkał jezusa . Ten spojrzał i spytał go o gwałcenie dzieci . I rzekł biskup "nic nie wiedziałem nic nie słyszałem " . "No to spoko" odparł Jezus i poszedł bo skoro nic z tym nie robi od 2 tysięcy lat to i teraz mu się nie chciało
kali2020.11.27 15:39
I zadzwonili do epstejna : Bill C , Al G książe A i ..... : masz świeży- młody "towar" ?