,,Jesteśmy przerażeni''. Niepokojący komunikat na stronie białoruskiej elektrowni atomowej. Po chwili zniknął... - zdjęcie
25.04.21, 20:45Fot. via Pixabay

,,Jesteśmy przerażeni''. Niepokojący komunikat na stronie białoruskiej elektrowni atomowej. Po chwili zniknął...

7

Białoruska elektrownia atomowa opublikowała na swojej stronie internetowej bardzo niepokojący komunikat, w którym informowano o groźbie awarii. Informujący o sprawie serwis telewizji Biełsat podał, że chwilę później tekst został zdjęty.

Na stronie można było przeczytać komunikat, który zaczynał się od słów:

My, robotnicy Białoruskiej Elektrowni Jądrowej bardzo ryzykujemy publikując ten tekst na stronie głównej naszego zakładu”.

Dodano, że to jedyny sposób na przerwanie „zmowy milczenia”. Pracownicy stwierdzili też, że robią to, ponieważ są „przerażeni”.

W tekście stwierdzono, że w trakcie budowy elektrowni miały miejsce liczne awarie i tylko o niektórych dowiedziały się media. Dodano:

Do najgorszego może dojść w każdej chwili. Zdajemy sobie sprawę z tego, że po publikacji tego tekstu zacznie nas poszukiwać KGB”.

Autorzy tekstu twierdzą, że o ile dla nich następstwa mogą być bardzo poważne, najpoważniejsze nastąpią wtedy gdy elektrownia nie zostanie wygaszona.

Na stronie instytucji pojawił się komunikat, w którym zdementowano wcześniejsze doniesienia i stwierdzono, że był to atak hakerski.

dam/belsat.eu/pl,Fronda.pl

Komentarze (7):

niestety2021.05.23 12:53
i znowu czerwone ruskie gów.a zagrażają światu
Skrzypek na dachu2021.05.14 20:46
Podczas konstrukcji chlodzenie reaktora zaprojektowane przez dwie wielkie rury , przyplyw i odplyw ale kiedy to zalewali betonem jedna rura nieprzymocowana sie podniosla i penkniecie zalane betonem to zamiast rozbierac i naprawiac to zaspawano rozerwane koncowke a teraz jedna pompka raz pcha i raz ciagnie na zmiane aby robic cyrkulacje niby na slepa kiszka .
Japa2021.05.14 13:36
Pierdyknie ja ta w Czarnobylu . To i tak lepsze, jak mówią uczeni, od dymiących kominów I komu tu wierzyć ? Ale jest sposób Jak dupnie elektrownia , przykryć się prześcieradłem i czołgać się w kierunku cmentarza .I znów dowód na to ,że ci przeuczeni ludzie . robią wyszystko aby nas uszczęśliwić . Tylko mają w nosie ,że te ich wynalazki to jak kij . Mają dwa końce. , jednym się podeprzesz a drugim oberwiesz .Oni nie oberwią . Mają już swoje schrony . Może na Księżycu albo na Marsie .
BCZ2021.04.26 13:36
Zapałki w ręku dziecka.
Skrzypek na dachu2021.05.14 20:48
To jest normalne w prawdziwym socjalizmie sowieckim .
Pytajniczek2021.04.26 8:22
A jak tam nasza bohaterska opozycjonistka Cichanowska? Bo coś ostatnio cicho o niej.
Jakub2021.04.25 21:33
Podczas budowania E.A. w Ostrowcu na Białorusi, pisano, że teren budowy jest jakąś niestabilną anomalią geologiczną i protestowano (Litwa) przeciwko tej budowie. Łukaszenek pozostał jednak głuchy na protesty.