Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi - zdjęcie
14.06.21, 08:30

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi

9

PIERWSZE CZYTANIE

Stałość apostołów wśród doświadczeń

2 Kor 6, 1-10

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:

Napominamy was, abyście nie przyjmowali na próżno łaski Bożej. Mówi bowiem Pismo: «W czasie pomyślnym wysłuchałem cię, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą». Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia.

Nie dając nikomu sposobności do zgorszenia, aby nie wyszydzono naszej posługi, okazujemy się sługami Boga przez wszystko: przez wielką cierpliwość, wśród utrapień, przeciwności i ucisków, w chłostach, więzieniach, podczas rozruchów, w trudach, nocnych czuwaniach i w postach, przez czystość i umiejętność, przez wielkoduszność i łagodność, przez objawy Ducha Świętego i miłość nieobłudną, przez głoszenie prawdy i moc Bożą, przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny, wśród czci i pohańbienia, przez zniesławienie i dobrą sławę. Uchodzący za oszustów, a przecież prawdomówni, niby nieznani, a przecież dobrze znani, niby umierający, a oto żyjemy, jakby karceni, lecz nie uśmiercani, jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Nie stawiajcie oporu złemu

Mt 5, 38-42

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (9):

Linda2021.06.15 11:00
Podobnie nauczaja buddysci. Jesli cie ktos atakuje nie uzlosliwiaj sie, lecz zrelaxuj sie inaczej sciagniecie na siebie karme i przyjdzie wam ja odpokutowac sciagajac na siebie reinkarnacje czyli powtorne wcielenie. Musisz byc apate do ludzi, zrelaksowany, bez uczuc nienawisci inaczej wrocisz na ziemie po smierci i wcielisz sie w cialo czlowieka ktoremu przyjdzie ponownie zyc ze swym bylym wrogiem z poprzedniego zycia. Postawa apate, bezuczuciowa do nienawisci, jest kluczem buddystow. Jesli nie reagujesz nienawiscia na nienawisc bedziesz zbawiony, ale jesli reagujesz nienawiscia na nienawisc przyjdzie wam obu stronom zyc ponownie razem. Teraz moze w tym zyciu jestes w nienawisci do sasiada, w nowym wcieleniu mozesz przyjsc zyc ponownie z nim ale jako maz-zona lub nauczyciel-wychowanka, itp. Unikaj nienawisci za kazda cene, przebaczenia za atak, milosc za nienawisc, sa to prawa ogolno ludzkie ogolno swiatowe, dotycza nie tylko chrzescijan, czy buddystow, dotycza calego swiata, swiadomego religii czy nie. Emanuel Kant mowil do ateistow w Odrodzeniu : czyn dobrze, unikaj zlego, niebo gwiazdziste nade mna prawo moralne we mnie. Naturalnie nalezy podazac za dobrem aby nie wplesc sie w karme negatywna, bo inaczej jak zyjesz nienawiscia do ludzi przyjdzie ci sie ponownie narodzic.
Linda2021.06.15 11:13
Nalezy dodac o powtornym wcieleniu ze powracasz na ziemie by zmierzyc sie ze swoim wrogiem w nowej sytuacji zyciowej. A ta sytuacja bedzie rownie konfliktowa i przyjdzie wam zyc razem z bylym wrogiem jako tym razem maz i zona nienawidzacy sie np i musza te nienawisc zneutralizowac w nowym zyciu. I bedziecie tak dlugo na ziemie przychodzili ponownie az bedziecie apate do siebie, cywilizowani do siebie lub nawrocicie sie do przyjazni lub do milosci wzajemnej. Dopiero wtedy wrocicie do nieba na wiecznosc. A wiec cala ludzkosc musi sie nauczyc zyc w milosci wzajemnej, wzajemnie nadstawiac sobie drugi policzek do przebaczenia. Jak to Oprah Winfrey w TV amerykanskiej uczyla : ziemia to szkola zycia, a zycie na ziemi to lekcja do przerobienia. Przychodzimy na ziemie ponownie i ponownie az nauczymy sie milosci meza, zony, sasiada, nauczyciela, wroga, etc. Dlatego nadstawiajmy policzek do zgody, bo do nieba na wiecznosc wejdzie ten kto nadstawia drugi policzek, a ten ktory bije i poniza innych pozostajac gora bedzie potepiony po smierci, reinkarnowany.
Po 11 ...2021.06.14 17:13
Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi .... też prawy. Wara od lewego!
rebeliant2021.06.14 16:32
I dlatego religia... dozwolona od lat osiemnastu.
man.of.Stagira2021.06.14 13:14
To ta słynna kardynalna przeliczalna nieskończoności policzków katolika odkryta przez Jezusa. //
Mieczysław z Grudziądza2021.06.14 12:32
Amerykański pisarz Bruce Marshall w książce pt "Czerwony Kapelusz": "Nie mam trzeciego policzka do nadstawiania".
Fałszywy Prorok2021.06.14 9:56
Czy to będzie właściwy król który nadstawia policzek lub dobry żołnierz?, a mąż żony?, nie mówiąc już ojcu co wychowuje swoje dzieci i na ulicy tak daje się poniżyć. A podobno kościół Chrystusa broni właściwego wizerunku mężczyzny przed zniewieściałym wizerunkiem wypinającego Abla L G B T.
rebeliant2021.06.14 16:34
Albo jakiś psychol zaatakuje jego dziecko... To są naśladowcy Chrystusa czyjąś pupcią - swoje spasione na zakrystiach zabezpieczone.
abcd2021.06.14 9:33
Jeżeli ktoś zamorduje ci jedną córkę, to daj mu zamordować i drugą.