Jerzy Bukowski: Spadkobiercy Ribbentropa i Mołotowa - zdjęcie
21.08.19, 10:05screenshot Youtube - FXMAG

Jerzy Bukowski: Spadkobiercy Ribbentropa i Mołotowa

8

Spadkobiercy Ribbentropa i Mołotowa

Tuż przed 80. rocznicą podpisania przez Związek Sowiecki umowy z III Rzeszą Niemiecką (powszechnie zwanej paktem Ribbentrop-Mołotow), której celem było zlikwidowanie i rozbiór II Rzeczypospolitej Polskiej nasi sąsiedzi ze wschodu i z zachodu, a w 1939 roku agresorzy zabrali głos w dziwnie znajomym oraz niepokojącym tonie.

Ambasador Federacji Rosyjskiej w Warszawie Siergiej Andriejew powiedział dziennikowi „Izwiestija”, że wznowienie dialogu w kwestiach historycznych między naszymi państwami nie jest możliwe, dopóki w Polsce zaprzecza się wyzwoleniu jej przez Armię Czerwoną podczas II wojny światowej, a berliński dziennik „Die Welt” opublikował tekst, z którego jednoznacznie wynika, że żądania reparacyjne obecnych władz RP służą im głównie do odświeżania antyniemieckich stereotypów i podważania powojennego ładu, w tym przebiegu granicy na Odrze i Nysie.

Andriejew po raz kolejny powtórzył rosyjską wersję historii najnowszej ubolewając, że w Polsce zlikwidowano ponad 420 sowieckich pomników znajdujących się poza miejscami pochówków żołnierskich oraz zarzucił naszemu rządowi, iż demonstracyjnie ignoruje protesty strony rosyjskiej, która wprawdzie nie może przeszkodzić w usuwaniu ich, ale nie ma też prawa zapominać o tym działaniu uważanym przez nią za zniewagę.

Z tekstu szefa redakcji historycznej „Die Welt” Svena Felixa Kellerhoffa przeziera natomiast obawa o to, że kolejne państwa (np. Grecja) mogą - wzorem Polski - zwrócić się do władz w Berlinie o wojenne odszkodowania. Jego zdaniem prawdziwe powody wysuwania przez Polskę roszczeń wynikają z politycznych kalkulacji, w których ważną rolę odgrywają antyniemieckie stereotypy. Dziennikarz pozwala sobie również na sugestię, że jeżeli wcześniejsze wielokrotne rezygnowanie przez Polskę z reparacji ma być teraz unieważnione, to uzasadnienie traci przesunięcie w 1945 roku naszej granicy na zachód i przyłączenie ziem, które przez wieki były niekwestionowanymi niemieckimi terenami. Analogicznie trzeba byłoby też zakwestionować przesunięcie granic Związku Sowieckiego na zachód.

Jak widać, niewiele zmieniło się w sposobie myślenia polityków po obu stronach naszej granicy, którzy - nawet jeżeli głośno się tego wypierają - są w głębi duszy kontynuatorami metody prowadzenia polityki zagranicznej zaprezentowanej 80 lat temu przez Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (8):

Polak Ateista Dumny Gej2019.08.21 10:59
zaraz pojawi się oszczana dzielnicowa ciota smuteczek uważajcie robaczki papa
ParadyRównościToMarszeMarksistowkiejAntykultury2019.08.21 10:56
Czerwona zaraza pod czerwonym sztandarem ze swastyką z zachodu, a czerwonym sztandarem z sierpem i młotem ze wschodu, niszczyła Poskę. Dzisiaj ta zaraza niesie sztandar podrabiany na tęczowy . Ideologia ta sama , marksistowska
z marksistowskim pozdrowieniem!!!2019.08.21 10:53
Lenin powiadał że każda kucharka może być ministrem. Było to w czasach marksistowskiej rewolucji proletariackiej . Dzisiaj toczy się marksistowska rewolucja lgbt. Cel tej rewolucji: żeby każda q.r.w.a damska i męska spod latarni i każda ciota z rozkalibrowanym anusem mogła być ministrem.
wrescie Cejrowski o 4472019.08.21 10:52
https://www.youtube.com/watch?v=HuB-QdjjhSA
MarksistowskaIdeologiaLgbtToZaraza!!!!2019.08.21 10:52
Narodowy socjalizm niemiecki , tak zwany nazizm to odmiana socjalizmu marksistowskiego. Był konkurencją dla komunizmu czyli socjalimu międzynarodowego , inaczej żydokomuny. Dziś rewolucja marksistowska działa wykorzystując lgbt jako aktyw .
Reytan2019.08.21 10:44
Komunisci i pedofile to sa synonimy.
#czarnazaraza2019.08.21 10:19
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-21/skazany-za-pedofilie-kardynal-pell-wroci-do-wiezienia-o-zaostrzonym-rygorze-sad-odrzucil-apelacje/?ref=kafle
ardo2019.08.21 10:37
Nie na temat bolszewiku.