Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską - zdjęcie
02.01.20, 08:30Fot. via Wikipedia, CC 0

Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską

3

PIERWSZE CZYTANIE

Jezus jest Mesjaszem

1 J 2, 22-28

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

Najmilsi:

Któż jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest antychrystem, kto nie uznaje Ojca i Syna. Ktokolwiek nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu. A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne. To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.

Co do was, to namaszczenie, które otrzymaliście od Niego, trwa w was i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo, ponieważ Jego namaszczenie poucza was o wszystkim. Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem. Toteż trwajcie w Nim tak, jak was nauczyło.

Teraz właśnie trwajcie w Nim, dzieci, abyśmy, gdy się zjawi, mieli ufność i w dniu Jego przyjścia nie doznali wstydu.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie

J 1, 19-28

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem».

Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?»

Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz».

A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?»

Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała».

Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (3):

andrzejhahn32020.01.2 14:11
UWAGA ..JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI.............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej albowiem katolicyzm wypacza rozum i myslenie
zych.. 2020.01.2 12:51
Ale ta Fronda karmi nas bajkami.
Mikołaj 2020.01.2 12:35
No właśnie ! ." Ten właśnie jest antychrystem, kto nie uznaje Ojca i Syna." . A któż to kilka wieków po Jezusie , przyszedł i bardzo gorąco przekonywał , że Bóg nie może mieć Syna , co zostało spisane w dość grubej książce ?!. To udobruchały was wzmianki o Jezusie i Maryi , zrobione zresztą po to , aby przewracać nauki Jezusa ? . A o kim to Jezus mówił w przypowieści o chwaście , że przyszedł i nasiał w obsiane pszenicą pole gdy ludzie spali , chwastów ? .Dokładnie : "życicicy" , która dopóki się nie wykłosi , nie jest możliwa do rozróżnienia ze zbożem . Wykłoszenie się traw to owocowanie - więc rozpoznawać mamy po owocach . Jednak nasi przewodnicy albo nie widzą albo są wylęknieni , że się tego nie podejmują .