04.04.19, 11:30screenshot Youtube - RCS TV

Jak skutecznie wyrwać siebie i innych z sideł zła? Ks. Sławomir Kostrzewa

Dlaczego Bogu tak bardzo zależy na tym, aby wyrwać nas z matni zła, grzechu? Jaki związek ma obowiązek naszego nawracania się z tajemnicą Bożego miłosierdzia, ale też - sprawiedliwości? Co zrobić, aby zerwać z grzechem - w życiu swoim i bliskich? Zapis pierwszej nauki rekolekcyjnej wygłoszonej przez ks. Sławomira Kostrzewę w parafii pw. św. Mikołaja w Żydowie, 24 marca 2019 r.

dam/Youtube - RCS TV

Komentarze

gośka2019.04.6 8:33
Dziecko Boże powinno patrzeć wzrokiem Boga...Bóg powiedział: "Ja jestem tym, który był, który jest i który przychodzi"....opatrzność Boża składa się z 3 elementów spojrzenia (symbol: oko w trójkącie): w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość...dlatego spełnijcie prośbę Ducha Świętego o wynagradzanie za grzechy dusz w piekle, o odpusty i czynienie jałmużny w ich imieniu...a Duch Święty może wyciągnąć Was z piekła podczas Paruzji...bo Jego miłość do dusz nigdy nie ustaje....i dlatego wymaga od Nas miłości absolutnej, bez uznawania granic piekła!!
radman2019.04.5 10:39
Zgadzam się z tym. Niestety wystarczy się chwilę zastanowić, świat nas zmusza do oszustwa, kombinowania, uzależniając nas przy tym od mediów, wynalazków 21 wieku, manipuluje się naszymi uczuciami, wmawia się nam, że jak nie wyrzekniemy się wiary i nie będziemy postępować tak jak uniwersum nam nakazuje to umrzemy z głodu. Wystarczy wejść na portale pracy: konsultant, sprzedawca, bankier, doradca klienta w banku, mc donald, kfc itd. W tych wszystkich branżach człowiek świadomie wciska ludziom kit. Jeżeli się zastanowić to nie wykonując poleceń szefów zostajemy zwolnieni. W każdej branży jest nieuczciwość, jesteśmy do tego przyzwyczajani, do oszustwa, którego nie możemy zauważyć, przyzwyczailiśmy się do tego. Ludzie musieli by chcieć to zauważyć, ale komu się chce ? W każdej dziedzinie życia jesteśmy manipulowani, trzeba wszystko zawierzyć Bogu, i wszystko oddawać Bogu.
Albert2019.04.4 16:38
"Jak skutecznie wyrwać siebie i innych z sideł zła?" Przestać chodzić do kościoła i słuchać wynaturzeń niedorozwiniętych intelektualnie katoidiotów. 100% skuteczności.
Cipak2019.04.4 16:28
Czy szczucie na ludzi, którzy urodzili się z orientacją seksualną stanowiącą mniejszość - to sidła dobra??? Czy wyszydzanie ich i dyskryminowanie - to katolicka miłość bliźniego???
Malgozata2019.04.4 17:37
To nie jest wyszydzanie tylko ratowanie przed zatraceniem,by sie opamietali,napominanie zla jest naszym obowiazkiem
Cipak2019.04.4 19:09
Gdy dojdzie do tego, że podłość i ciemnota nabędzie umiejętność latania - przykuj się do kaloryfera. W przeciwnym razie uniesiesz się w przestworza.
Maria Błaszczyk2019.04.4 22:48
I to napominanie polega na szczuciu? Na wystawianie na hazard bezpieczeństwa tych osób poporzez zrówny wanie ich z odrażającymi zbrodniarzami, jakimi są gwałciciele dzieci? Wiedząc, co może je spotkać (i co je spotyka - pobicia, gwałty, prześladowania)? Zapominasz chyba, ze to są żywi ludzie. Że jakiśtam dzieciak, odkrywający, że jest gejem dowiaduje się, ze dla otoczeia jest gorszy od księdza z Tylawy, bo jego to dziecko akurat w grzech wciągnęło. A o naszym hipotetycznym nastolatku pani kurator oświaty, przedstawicielka rządu, mówi że LGBT to "propagowanie pedofilii"... Zapominasz, że te dzieci zabijają się na potęgę - również przez Wasze "napominanie", które polega na odsądzaniu ich od człowieczeństwa i robieniu z nich potworów, nazywaniu ich zboczeńcami, wysyłaniu "pedałów do gazu" itd
Stachu2019.04.4 14:48
jestem stachu głupek wiejski! ZK:889
Magda2019.04.6 1:58
STACHU? Płacą ci od sztuki ? Bo chyba nie od treści??? P.s " Głupek Wiejski" jest o 100% mądrzejszy od ciebie! Czytałeś siebie, co napisałeś ?? Piszesz po litrze, czy po 2 "działkach" ???
andrzejhahn32019.04.4 14:46
przepraszam Księdza jestem nierobem spedzam na frondzie cały dzień i czekam na to by się z kimś pokłócić bo jestem debilem a i uprawiam samokrytyke i jutro podam się do prokuratury za moje wpisy i pójde do Brauna to mnie wybatoży, a tak w ogóle to palma mi bije bo wróciłem z tworków niedawno
IrenaK.2019.04.6 1:50
Powtarzasz się, już to czytałam w innym artykule! ZMIEŃ PŁYTĘ!
Stachu2019.04.4 12:01
Jak wyrwać się z sideł Szatana? Porzucić religię. Religia jest jak ustrój socjalistyczny - sama stwarza wydumane problemy które nie istnieją w życiu osób obojętnych religijnie i zarazem sama przoduje w oferowaniu rozwiązań tych problemów. Po porzuceniu religii owe wydumane problemy znikają same.
IrenaK.2019.04.6 1:48
Stachu! Nie ma w świecie pustki! Ona szybko zostaje zapełniona! Jeżeli wyrzuci się np.Religię, to wpada się w łapy szatana! Nie zrozumiałeś pytania? Tu pytają się właśnie jak wyrwać się z łap szatana, a nie jak w nie wpaść ! A to że sie nie wierzy w coś, to wcale nie oznacza, że tego nie ma! Niestety!
andrzejhahn32019.04.4 11:52
kostrzewa ty nierobie koscielny i pasozycie spoleczny
MAGNUS2019.04.6 1:39
ANDRZEJKU HAHNIE" ! MYLISZ SIĘ ! TO WŁASNIE TU WIDAĆ KILKU PASOŻYTÓW SPOŁECZNYCH, POD KAŻDYM ARTYKUŁEM, NA CZELE Z TOBĄ! NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ! NIE TRZEBA SZUKAĆ! Przecież wiemy, że prawie 24 godz. na dobę trolujecie! Zarabiacie w ten sposób może na następną "działkę", czy na "kieliszek chleba"!? No pewnie, nie jest wam ciężko.! Klawiatura jest lekka , a zostaniecie sie co najwyżej "judaszowym zdrajcą"! Prawda? Paluszków tu w pracy też sie nie ubrudzi, nie zmęczycie się pracą! WIDAĆ, ŻE TY JESTEŚ TYLKO POLSKOJĘZYCZNY! Prawdziwy Polak na swoją Ojczyznę i Rodaków tak jadu nie wylewałby jak ty i podobni! Droga wolna , nikt was nie trzyma !
MarzenaJ2019.04.6 23:45
Nie wierzę, że Andrzejek nie czytał tego? Czytał na bank! Tylko go zamurowało. Czytam,że jest tu do niego kilka pytań? Nie odpowiedział! To znaczy że potwierdza, bo to dawno widać!