31.12.19, 09:10zdj. screen Youtube/Maskacjusz

Jak Hołownia zareagowałby na atak Putina? Kandydat odpowiada

Kandydat na prezydenta RP, Szymon Hołownia był w poniedziałkowy wieczór gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News. Był pytany m.in., jak zareagowałby, będąc prezydentem, na prowokacje przywódcy Rosji, Władimira Putina. 

"Być może zadzwoniłbym do Władimira Putina, ale wiem po co cały spór został wywołany"-ocenił Hołownia. Jak dodał gość Polsat News, celem sporu jest nie tylko skłócenie Polski z Europą i Rosją, ale i podziały wśród Polaków. 

"Najpierw spotkałbym się ze wszystkimi, którzy odpowiadają za politykę zagraniczną plus z opozycją i wypracował wspólne, polskie stanowisko na te kłamstwa"-stwierdził kandydat. Jak ocenił Szymon Hołownia, prezydent Federacji Rosyjskiej gra m.in. na skłócenie Polaków. 

"Są kwestie, które powinny być ponad podziałami. Powinniśmy jednym głosem mówić na temat naszej historii"-powiedział gość Polsat News. Szymon Hołownia zadeklarował, że podpisałby się pod oświadczeniem premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wypowiedzi Putina. Oświadczenie ocenia jako "ostre i stanowcze", wskazując przy tym, że mamy do czynienia z "sytuacją bez precedensu".

"Prezydent kraju, który jest ważnym sąsiadem, bez względu na to, jak układają się nasze relacje, gra w taktyczny sposób historyczną kartą, jątrząc i różniąc"-wskazał jeden z kandydatów na prezydenta RP. 

 "Jedną z podstawowych lekcji, jaką powinniśmy wyciągnąć z tego kryzysu, to powinniśmy poważnie się zastanowić nad naszym miejscem w Europie i jak silnie jesteśmy związani z tymi, z którymi razem moglibyśmy na takie rzeczy odpowiedzieć"-ocenił Hołownia. 

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze

Laura2019.12.31 12:33
I tak na naszych oczach kreuje sie wydmuszkę na wielkiego polityka!!!
Jestem z Białegostoku2019.12.31 12:29
Hołownia to zapewne poleciałby to putina i zrobił to co reszta opozycji totalitarnej , wylizałby mu buty.
Nowy Rok2019.12.31 11:22
Co mnie obchodzi Hołownia z tvn?! Ciotka klotka z Po, czy kamysz. Nie daj Boże Tusk. Wchodzimy w Nowy Rok. Panie żeby nie był gorszy prosimy.
Rymcymcym2019.12.31 15:56
Nowy Rok to nazwa własna pierwszego dnia nowego roku. nowego roku czyli całego roku. No ale skąd nieuki z kruchty mają to wiedzieć.... Ja wiem, że twój Nowy Rok będzie jak poprzedni: kac, dziura w pamięci i obrzygane buty.
Marek212019.12.31 9:47
Ale on nie odpowiadał akurat na pytanie o atak! To już Fronda sobie skonfabulowała. A jak by się zachował naprawdę? Kto to wie? Może by do ostatniego bronił przyczółka nad Odrą by premier i prezydent zdążyli uciec do bezpiecznych Niemiec?
ada2019.12.31 9:43
A kim on jest? NIKIM.
MaxFiend2019.12.31 11:55
Tak jak Duda, czyli się nadaje :-D