Jadwiga Wiśniewska w PE: Mam dość pomawiania polskiego rządu. Opamiętajcie się! - zdjęcie
10.02.21, 08:20Screenshot Youtube - Jadwiga Wiśniewska

Jadwiga Wiśniewska w PE: Mam dość pomawiania polskiego rządu. Opamiętajcie się!

50

Europoseł Jadwiga Wiśniewska: Parlament Europejski nie może być uznany za praworządny, jeśli sam tą praworządność łamie!

 

Podczas trwającej sesji plenarnej PE w Brukseli miała miejsce debata pt. "Faktyczny zakaz aborcji w Polsce". W imieniu grupy EKR głos zabrała m.in. Europoseł Jadwiga Wiśniewska, która wskazała, że to kolejna już debata o rzekomo łamanej praworządności w Polsce. 

"Po raz kolejny Parlament Europejski, który tak często nawołuje do przestrzegania praworządności, de facto sam tę praworządność łamie, ponieważ kwestie związane z ochroną życia należą do kompetencji państw członkowskich" – wskazała.

W tym kontekście eurodeputowana PiS przypomniała wygłoszone dwa miesiące temu w PE oświadczenie komisarz Heleny Dalli, która w PE powiedziała, że kwestia aborcji jest właśnie kompetencją państw członkowskich.

"Ale państwo chcecie koniecznie podsycać spór polityczny w Polsce, chcecie, by kobiety wychodziły na ulice w czasach pandemii, w czasach, gdy walczymy o życie naszych obywateli" – stwierdziła Wiśniewska.

Zdaniem eurodeputowanej prawdziwym powodem dzisiejszej debaty jest zaniepokojenie faktem, że spory w Polsce wygasają.

"Trybunał zbadał zgodność ustawy z Konstytucją podpisaną notabene przez lewicowego prezydenta i przyjętą za rządów lewicy" – wskazała eurodeputowana.

Jak podkreśliła, poprzedni prezesi Trybunału Konstytucyjnego wyraźnie stwierdzili, że Trybunał nie mógł orzec inaczej.

"Ale Państwu to nie przeszkadza, bo chcecie jedynie podsycać spór ideologiczny" - stwierdzała.

Jadwiga Wiśniewska przypomniała, że nie tak dawno część europosłów przychodziła do PE w koszulkach z napisem 'Konstytucja' wzywając rząd polski do przestrzegania konstytucji, którą rzekomo łamał, a dziś ci sami posłowie są niezadowoleni, że Trybunał orzeka zgodnie z nią.

"Mam dość pomawiania polskiego rządu. Opamiętajcie się!" - apelowała.

informacja prasowa

Komentarze (50):

joanna2021.02.10 12:12
Pani Poseł, serdecznie Pani dziękuje za to wystąpienie, ale również za wiele innych wystąpień reprezentujących interes Polski i Polaków, broniących prawa suwerennego państwa w tzw. Unii Europejskie. Piszę tzw., bo Unia jest ona UNIĄ tylko dla wybranych państw. Ale najbardziej jestem Pani Poseł wdzięczna za to, że powiedziała Pani wprost, iż inspiracje do protestów na polskich ulicach płyną ze środowisk unijnych, które są zaniepokojone suwerennością polskiego państwa i usiłują - wbrew zapisom traktatowym - ingerować w sprawy będące wyłączną kompetencją polskich władz. Dobrze, że to Pani powiedziała, bo dwulicowość Unii, która nieustannie łamie praworządność, która nie potrafi zapanować nad organizacją przeciwdziałania epidemii, a jedyne, co potrafi, to szykanowanie państw za ich kreatywność i skuteczność w działaniu.
Ja2021.02.10 11:38
Jestem za kulturalnym rozwiązaniem kwestii brukowców - https://www.cda.pl/video/55350288
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.10 12:15
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.10 12:16
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Janina2021.02.10 11:30
WOLNOŚĆ SŁOWA UMIERA W CISZY. DZIŚ BARDZO GŁOŚNO APELUJEMY DO POLITYKÓW O ODEJŚCIE OD POMYSŁU NOWEGO PODATKU OD MEDIÓW -MEDIA BEZ WYBORU Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie. Szanowny użytkowniku! Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru. Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę. Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce. Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności. Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”
O tym nie dowiesz się Frondy2021.02.10 11:24
Rząd przedstawił pomysł wprowadzenia podatku od mediów i reklamy. Tymczasem Porozumienie, czyli sojusznik partii rządzącej, przekonuje, że nikt nie konsultował z partią nowego projektu. - Będę rekomendował prezesowi ugrupowania i pozostałym członkom „wyraźny sprzeciw dla obciążenia dodatkowym podatkiem jakiejkolwiek branży – przekazał wiceszef Porozumienia Robert Anacki.
Chichot losu, albo tragedia2021.02.10 11:17
Jak PIS pomawia - to mówi prawdę. Jak mówi się prawdę o PIS, to wg PIS są pomówienia. A ciemny lud (wg Jacka Kurskiego) to łyka jak pelikan rybki.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.10 12:02
Komuna jest tak samo znana z mowienia prawdy,jak i z mordowania Polakow.
NieDlaMediówWŁapachKurskiegoObajtkaRydzyka2021.02.10 10:49
WOLNOŚĆ SŁOWA UMIERA W CISZY. DZIŚ BARDZO GŁOŚNO APELUJEMY DO POLITYKÓW O ODEJŚCIE OD POMYSŁU NOWEGO PODATKU OD MEDIÓW -MEDIA BEZ WYBORU Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie. Szanowny użytkowniku! Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru. Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę. Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce. Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności. Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.
Mim22021.02.10 10:15
P. Wiśniewska jest odważna w tym co robi i mówi. Nie każdego na to stać!. Oczywiście łatwiej płynąć z prądem niż pod prąd - tak jak czyni to nasza kochana opozycja.
Pfft2021.02.10 11:02
Tak, europosłanka PiS jest taka odważna, broniąc ugrupowania, do którego należy... Rzeczywiście, niesamowite.
Beno2021.02.10 11:33
Pfft: Ona broni wartości zapisanych w Konstytucji i suwerenności naszego państwa. Tak trudno ci to zrozumieć. Nie należę do PiS - ale popieram ten odważny głos z Polski na tle prawie całej doszczętnie zdemoralizowanej Unii Europejskiej.
Grizzly2021.02.10 10:07
Opozycja? Prusko - ruskie ścierwa!
Grizzly2021.02.10 11:38
Tylko moja jedyna partia PZPR jest najlepsza do rządzenia!
Grizzly2021.02.10 14:55
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
ala2021.02.10 9:33
Brawo Pani Wiśniewska i Panie Jaki. Polacy tylko na takich jak WY mogą liczyć. Totalna opozycja sama sieje nienawiść, jak ktoś myśli inaczej niż oni. Ktoś tych wrogów ojczyzny wybrał do Parlamentu. Polscy parlamentarzyści z totalnej, wybrani przez Polaków regularnie donoszą, stawiają Polskę w krzywym zwierciadle. Przedstawiają nieprawdziwe informacje. Europosłowie z totalnej kilka razy głosowali w parlamencie europejskim, za sankcjami dla Polski. Jak trzeba bardzo nienawidzić własnego kraju, w którym się człowiek urodził, wychował, mieszka, uzyskał wykształcenie, i ma to wszystko co ma?
Hitler byl pedalem2021.02.10 9:32
To srodowisko musi zrozumiec ze niestabilnosc emocjonalna doprowadzic moze do ogromnej tragedii.
Brawo Morawiecki2021.02.10 9:29
Do hejtujacych polski rzad musi dotrzec ze chac/niechcac pracuja dla ruskich i niemcow. Jak im nie pasuje Polska to niech sie wyprowadza, sa otwarte granice. Nie wolno zyc pod dyktando mniejszosci
ala2021.02.10 9:36
W Polsce mamy dzisiaj najgłupszą opozycję. Bo żeby latać do Berlina i Brukseli i szczuć przeciwko Polsce, aby odebrali nam pieniądze, to trzeba być albo debilem albo człowiekiem psychicznie chorym. Totalna opozycja oznacza chamstwo, wulgaryzmy, gangsterkę polityczną. Ci ludzie dla Polski nie mają żadnego programu, poza robieniem zadym i bałaganu.
Dam2021.02.10 11:25
Takich słów o Dudzie, Ziobrze i Ojcu Rydzyku z czasów rządów PO to się po tobie nie spodziewałem.
Dekalog2021.02.10 9:24
Poziomem to ta pańcia nie odbiega od pospolitego pisowskiego elektoratu.
No tak,2021.02.10 10:05
Jachirze, Szczerbie, Nitrasowi ... nigdy nie dorówna:))), ćwoku.
Przeczytaj to:2021.02.10 9:24
Jadwiga Wiśniewska : część europosłów przychodziła do PE w koszulkach z napisem 'Konstytucja' wzywając rząd polski do przestrzegania konstytucji, którą rzekomo łamał, a dziś ci sami posłowie są niezadowoleni, że Trybunał orzeka zgodnie z nią
Anonim2021.02.10 9:16
tym kłamcom poniemieckim jest szkoda 10-15% i robią larum jakby ich zamykali za łagarstwa należy płacić nie tylko podatki ale i odszkodowania i to bardzo wysokie
Koniec Placenia na niemiaszkow2021.02.10 9:15
Trzeba zdac sobie sprawe ze Niemcy itp. stracili "kure znoszaca zlota jajka" teraz produkujemy zloto dla Polakow a nie dla niemiaszkow. Oni stracili miliardy i trzeba byc totalnym tukiem zeby tego nie widziec.
adam2021.02.10 9:12
ty się nazywasz patriota ty jesteś oszołom
Patriota2021.02.10 9:06
Po raz drugi w swoim życiu nie zobaczyłem dziś teleranka..Nadal mści się na nas ten mały kretyn któremu naród zamordował brata przy pomocy pijanego generała..!
Anonim2021.02.10 9:16
Nie przejmuj się, będzie dobrze. To wszystko co tam podawali to były właśnie bajki na poziomie teleranka, a twoja wypowiedź świadczy o tym jak bardzo szkodliwe.
ala2021.02.10 9:37
Patriota- Putin nie oddając wraku i skrzynek, który jest własnością Polski i Polaków sam przyznał się do udziału w zamachu bardzo utrudniając śledztwo polskiej stronie. Pozostaje tylko ustalenie kto i kiedy zainstalował ładunki i jaki był udział w tym zaplanowanym w detalach zamachu z polskiej strony. Poza tym praw fizyki się nie oszuka, żaden samolot nigdy nie rozbije się na tysiące kawałków rozrzuconych na bardzo dużej powierzchni schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi, która w dodatku była zabagniona. Każdemu, kto nie wierzy w zamach, gratuluję kompletnej niewiedzy podstawowych praw fizyki z zakresu szkoły podstawowej i braku logicznego myślenia. Poza tym wokół tej sprawy zgromadziło się zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności, kłamstw, matactw i manipulacji, aby wierzyć, że to był zwykły wypadek czy katastrofa. Była to dokładnie przygotowana akcja wielu ludzi po obu stronach, tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej.
Emeryt2021.02.10 8:56
Trochę wstyd, że Fronda akceptuje zdzieranie z niej dodatkowych opłat i nie przyłącza się do strajku. Miałem dotychczas wrażenie, że jest medium niezależnym i rzeczywiście stanowi czwartą siłę a to jednak zwykła propagandowa szczekaczka jak w czasach Gomułki i Gierka. Szkoda i wstyd
Anonim2021.02.10 9:09
No tak bo jak ktoś jest niezależny, to musi robić tylko to co lewicowe media - dokładnie tak samo jak w PRL przewodnia siła narodu. Piszesz faktycznie jakby ci emeryturę obcięli.
Pisk lewakow bezcenne2021.02.10 9:19
Widze ze dwa dni temu hejtowales a dzis cieniutkim glosikiem ze Fronda.... hipokryta
ala2021.02.10 9:39
Emeryt- chyba czytasz baz zrozumienia! Jesteśmy na etapie prekonsultacji dotyczących tego projektu. To podatek, opłata, która została wprowadzona w wielu krajach Unii Europejskiej. Inne kraje UE wprowadziły tę daninę, ponieważ mamy taką sytuację, że bardzo często cyfrowi giganci, duże firmy, unikają opodatkowania. Ten podatek będzie wynosił od 2 do 15 procent i te środki mają pomóc NFZ, mają być przeznaczone na zdrowie i fundusz zabytków - powiedział Piotr Müller.
Kinol2021.02.10 8:48
Gdybym wiedział, że niemieckie media będą cierpieć dziś, to bym wino kupił. Kumpli zaprosił na piwo bo czarne ekrany to niezły powód do opicia. Ehhh
Uwielbiam Kaczyńskiego2021.02.10 8:34
Dziś znowu media brukowe okłamały społeczeństwo. Dali czarne klepsydry jakby zdechli, a jutro zmartwychwstaną. Dziś jest wesoło, jutro będzie smutno.
córa koryntu2021.02.10 8:46
Kaczyński jest super. Zwłaszcza niedomyty co jest normą u tego Pana.
as2021.02.10 8:33
Pani poseł tylko rozśmieszyła UE.
szubienica przy okazji2021.02.10 8:35
ten się śmieje, kto się smieje ostatni
adam2021.02.10 9:16
as to taki pies
joanna2021.02.10 12:23
as-ie - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, dlatego rzekomy śmiech UE mnie nie przeraża.
PIĘKNE CZARNE EKRANY OBY NA ZAWSZE2021.02.10 8:32
Dziś mordy pomawiaczy się zamknęły :))
Agnieszka2021.02.10 8:35
Komuś tu za komuną tęskno.
piekny wybór - nie zakaz2021.02.10 8:45
Tak? A kto w komunie sam się zamykał?
Emeryt2021.02.10 8:59
W komunie były jedynie słuszne media i nie było alternatywy, chyba , że słuchanie Wolnej Europoy. Mam wrażenie, że za niedługo będziemy mieli taką samą sytuację.
Anonim2021.02.10 9:21
A teraz jest alternatywa i zamykają się same, ale nie do końca, bo dziennikarze tych mediów dziś trollują u innych.
Dam2021.02.10 8:41
Będzie jeden kanał i będzie jeden przekaz i będzie jak za twojej ukochanej komuny?
Polak2021.02.10 8:46
Jeśłi reszta jest tak beznadziejna jak tvn to niech tak będzie.
omg2021.02.10 8:48
Tylko patrzeć jak Adamczyk i reszta z TVPIS w mundurach do studia wjadą. Skąd ja to znam.
Anonim2021.02.10 8:53
To niemożliwe, bo TVP otoczona jest kordonem Julek i nie puszczą.
Anonim2021.02.10 8:48
Jeden kanał to jest nad lub pod Wisła, a przekaz brzmi: "ochrona środowiska 276"