Jachowicz MOCNO o atakach na premier Szydło - zdjęcie
17.06.17, 09:43Fot. Youtube

Jachowicz MOCNO o atakach na premier Szydło

- Niestety wiele mediów nie mówi prawdy, a zależy im tylko na propagandzie i kliknięciach na facebooku. To nie problem dla mediów, aby w każdym zdaniu wypowiedzianym przez jakiegokolwiek polityka w Auschwitz „znaleźć” coś okropnego. Problemem są ogólnoświatowe media, które czytają „Gazetę Wyborczą” i traktują jej zdania jak wyrocznię. To potężny problem - tak o nagonce na premier Beatę Szydło po jej wypowiedzi w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz mówi Jonny Daniels Prezes Fundacji „From The Depths”, która zajmuje się Holokaustem i zacieśnianiem kontaktów polsko-żydowskich.

- Premier Szydło miała wręcz obowiązek wypowiedzieć te słowa. Sprawą odrażającą jest to co z tą wypowiedzią zrobili politycy opozycji w Polsce, którzy wtłoczyli ją w realia dzisiejszej walki politycznej w Polsce, mając złe intencje – mówił dalej Jonny Daniels.

Jego zdaniem, jakiś udział w szerzeniu zła ma „Gazeta Wyborcza”, bo jej przekaz powielany później bezkrytycznie przez zagraniczne media przedstawia fałszywie rzeczywistość. A na pewno daleki od prawdy. Największym jednak problemem są polscy publicyści, którzy nie potrafią wyjść poza jeden tylko polityczny punkt widzenia. Zaślepieni atakują premier Szydło mówiąc, że jej wypowiedzi dotyczą emigrantów, choć to oczywista bzdura co twierdzą.

Jednym ze sposobów, który ma szanse zmienić ten niekorzystny dla Polski obraz przedstawiany w mediach zachodnich jest rozwinięcie na szeroką skalę edukacji nie tylko w kraju, ale także międzynarodowej – proponuje Jonny Daniels.

Trzeba jednak pamiętać, że działania edukacyjne nie mogą być jednorazową akcją, lecz projektem zaplanowanym na wiele lat. Do tych działań powinny szeroko włączyć się polskie media. Ale jest to przede wszystkim przedsięwzięcie, za które winno być realizowane poprzez agendy rządowe, głównie pod opieką resortu spraw zagranicznych. Jak to zrobić i jaki mi siłami, lepiej ode mnie wiedzą specjaliści. Daruję więc sobie snucie wizji wielu najróżniejszych scenariuszy, według jakich można skutecznie osiągnąć niezwykle ważny cel, jaką jest prawda o Holokauście.

Jerzy Jachowicz/sdp.pl