Iustitia w POPŁOCHU!!! 'PiS wprowadza STAN WOJENNY' - zdjęcie
12.12.19, 16:51

Iustitia w POPŁOCHU!!! 'PiS wprowadza STAN WOJENNY'

42

Dziennikarze RMF FM jako pierwsi opublikowali dziś projekt nowelizacji ustawy o sądach powszechnych. Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić zmiany w sądownictwie. Wśród założeń projektu znalazło się m.in. rozszerzenie przesłanki odpowiedzialności dyscyplinarnej.

„Sędziom sądów powszechnych będzie groziło przeniesienie do innego miejsca pracy albo usunięcie z zawodu. W przypadku sędziów Sądu Najwyższego w grę wchodzi wyłącznie złożenie z urzędu sędziego. Do katalogu kar wprowadzona zostanie również kara pieniężna w wysokości miesięcznego wynagrodzenia z dodatkami” – napisał redaktor Patryk Michalski z RMF FM. 

Sędziowie nieprzychylni obecnemu rządowi wpadli w prawdziwy popłoch. Rzecznik Stowarzyszenia Iustitia przekonuje, że mamy do czynienia z... wprowadzaniem stanu wojennego.

"To jest wprowadzenie stanu wojennego w sądownictwie, próba spacyfikowania tego, jak mają orzekać sędziowie i sądy"-ocenił w rozmowie z Wirtualną Polską sędzia Bartłomiej Przymusiński. Rzecznik Stowarzyszenia Iustitia twierdzi, że PiS zamierza zastraszyć sędziów do tego stopnia, aby nie odważyli się badać statusu osób powołanych przez Krajową Radę Sądownictwa. 

W myśl przygotowanej przez partię rządzącą nowelizacji „podważanie statusu innych sędziów będzie najcięższym deliktem dyscyplinarnym”. PiS w nowym projekcie chce rozszerzyć przesłanki odpowiedzialności dyscyplinarnej opisane w art. 107 ustawy o ustroju sądów powszechnych. Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że nowelizacja ma na celu powstrzymanie chaosu prawnego wywołanego przez sędziów. Partia rządząca podkreśla jednoznacznie, że jedynym organem uprawnionym do oceniania konstytucyjności organów takich jak Krajowa Rada Sądownictwa jest Trybunał Konstytucyjny.

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (42):

Hanys672019.12.13 7:10
Miód na me serce, kiedy patrzę jak Najwyższa Kasta (czyli druga kasta w kolejności - po Narodzie Wybranym) dostaje baty od Pana Jarka - starego kawalera mieszkającego z kotem.
Jan Radziszewski2019.12.13 1:53
alberciku i tobie podobni. niedługo będziesz się bujał zboku bo Ukraińcy mord szykują Pan : Jeśli chodzi o Warszawę to jak wiemy jest tam już bardzo wielu muzułmanów ( przeważanie chyba spoza sowietów) i także wielu ukraińców. Pamiętajmy, że Sodoma nim spłonęła była plądrowana. Dlatego los Warszawy musi być taki, że ucierpi nim spotka ją los Sodomy. Jeden z księży, zbierał wizje i podzielił się za mną taką ( Nie wiem czy to publikował. Była to wizja jakiejś nieznanej osoby). Muzułmanie z dużymi nożami kuchennymi ( pamiętamy, że oni nimi dobrze władają bo zajmują się kuchnią, kebaby, itd. mięsem) na mieście szlachtowali nożami młode kobiety, tak żeby one się wykrwawiały. Mężczyźni (Polacy) biegali ale nic nie mogli zrobić. Rozumiem, że nie mogli im się przeciwstawić bo nawet tych noży nie mieli. Wizja może się sprawdzić, nie musi, ale jest bardzo prawdopodobna. A ukraińcy? W Warszawie pewnie będą współpracować z muzułmanami. Współpracować, potem może na siebie warczeć, może nawet okresowo się rzucą sobie do gardeł, jednak zawsze przeciw Polakom. - Niektórzy nie ucierpią. Ci co byli na Wolnej Elekcji nie ucierpią. Nie ucierpią Ci co są hojni dla tych Orędzi wedle swoich możliwości, a gdy ponad nie, zwłaszcza mają Łaskę. Ci co wypełniają Moje Słowo, moje bieżące słowo i kochają je są szczególnie chronieni. Wszyscy czytelnicy nie mogą być jednak całkowicie ochronieni. To zależy od serca, od ich serca jakie jest.
Konfederata2019.12.12 22:22
12.12.2019 Projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych – w sejmie !!! Dziękujemy wam durni sędziowie rodem z PRL-u, sędziowie „nadzwaczajnej kasty” i zaufani sędzieowie PO-je-bów, że daliście nam PIS-owcom paliwo, możliwość i pewność do przeprowadzenia i zakończenia gruntownej reformy sądownictwa. Dlaczego wam dziękujemy ? Bo swoimi czynami pokazaliście Polakom, że wy nie jesteście reformowalni, że wy nie chcecie służyć narodowi lecz być ponad narodem, że kwestionujecie prawo polskie i unijne interpretując go na swoją modłę, bo sprzeciwiacie się nadaniom sędziowskim przez Prezydenta, bo nie zgadzacie się na legalnie wybraną KRS, TK, a także Izbę Dyscyplinarną przy SN. Innymi słowy, rozpoczęliście destabilizację i PUCZ , na który Polska pozwolić nie może !!! Dlatego poniesiecie daleko idące konsekwencje ze zmianami ustaw o sądach, zmianami sądów powszechnych i SN, będziecie musieli składać oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych i pokazać jak komentujecie w internecie. Nie będziecie mieli prawa oceniać innych sędziów, oraz to co najważniejsze, wprowadzimy procedurą złożenia sędziego z urzędu ! Gdybyście siedzieli cicho, gdybyście nie chwalili się nadzwyczajną kastą , gdybyście nie gardzili urzędem Prezydenta i jego prerogatywami, a takżei Sejmem, to przypuszczam, że jeszcze latami trwałoby to wasze bagno ! Jednakże, szczególnie w ostatnich tygodniach sukcesywnie podcinaliście gałąź na której siedzieliście. Gałąź runęła w dół razem z wami i teraz będziecie rżeć jak końska du-pa do bata !!!
Niepokorny2019.12.12 21:04
One nie wiedzą albo wiedzę wypierają odnośnie stanu wojennego. To nie były żadne żarty zmarłych już bandytów bo zaledwie czwartego dnia trwania stanu wojennego zabili pierwszych ludzi. Niech każdy sędzia, który skrzywdził niewinnego wyrokiem skazującym poniesie taką samą karę: straci swój majątek, odsiedzi 18 lat więzienia i straci wszystko inne policzone skrupulatnie.
poPO=kurw...i zodzieje=SLD2019.12.12 21:00
NARESZCIE!!!! wszystkie komunistyczne świnie w togach na bruk!!! po to głosowałem na PiS!!!
Palindrom2019.12.12 20:04
Chcieli polityki, to będą ja mieli. Obywatel ma prawo wiedzieć, czy jego sprawę sądzi OTUA czy normalny i zrównoważony sędzia.
Wiesław Kaloryfer2019.12.12 20:04
A kto będzie orzekał o zniesieniu z urzędu sędziego? Izba Dyscyplinarna SN? Ta której członków już SN uznał de facto za nie sędziów. Ciekawe który sąd będzie respektował świstki wypływające z tego organu.
Palindrom2019.12.12 20:10
SN? Człowieku, a Matczak, a Rzepliński, a mgr Stępień…? Sami "mędrcy" wszech czasów, którzy nie tylko Konstytucji nie znają, ale i ostatniego wyroku TSUE.
Wiesław Kaloryfer2019.12.13 5:44
O! Prawnik sie znalazł! To poproszę o ten wywód prawniczy kwestionujący powyższych.
Mirek2019.12.12 19:46
Najwyższy czas aby ubeków i złodziei w togach sędziowskich przywołać do porządku .
prawy do lewego 2019.12.12 19:11
Zaradkiewicz robi Gersdorf wykład z prawa, bo ona kieruje się lewem https://wpolityce.pl/polityka/477339-mocna-odpowiedz-zaradkiewicza-do-gersdorf
KATON STARSZY2019.12.12 19:06
Najwyższy czas na wprowadzenie stanu wojennego sędziom anarchistom.Wsadzić ich do nieogrzewanego baraku i przetrzymać do końca zimy.Albo dogadać się z Putinem i na białe niedżwiedzie,przynajmniej do lata.Dość anarchi warcholska kasto!
Iwona2019.12.12 19:03
Najlepiej byłoby wyrzucić wszystkich tych kastowiczów na zbity pysk. Nie działają oni ani na korzyść Polski, ani jej obywateli. Urządzili sobie łatwe i wygodne życie kosztem innych i chcą aby ten stan trwał w nieskończoność. Niedoczekanie wasze.
Eustachy od Stachy2019.12.12 19:02
Jeśli przed majowymi wyborami nie pogoni się kasty nadzwyczajnej to lokator Belwederu może się zmienić! Panowie rządzący! Róbcie porządek z prawnikami z tej kasty bo może już nie być takiej okazji!
Wiesław. 2019.12.12 18:57
Pis i tak ma przes-rane w UE, teraz tylko pogarsza sytuację.!!!!!!!!!!!
Konfederata2019.12.12 22:21
Spopkojna głowa - martwcie się o tych, którzy wkrótce wylądują na zielonej trawce - no chyba że spadnie żnieg ! W każdym bądź razie będą rżeli jak końskie du-py do bata !
Kidawa2019.12.12 18:45
Wreszcie będzie porządek i sprawiedliwość !!!! Te mirnoty sędzioskie wreszcie zostaną odunieci od orzekania i z tym powinno się im zabrać 90 % gaży !!!!!!!!!
jozef2019.12.12 18:37
Erdogan, dawno by sobie poradził z takimi sędziami.
Iza2019.12.12 18:24
Plan jest stosunkowo prosty ! najpierw reforma sądownictwa i WON ci wszyscy juszczyszyny, kubczaki, łączewscy, tuleje, chodkowscy, skwary, pirogowicze, gensdorfy, żurki , iwulscy itd. – po prostu WON ! Następnie wymiana prezesa SN, dalej, zostanie powołana izba szybkiej reakcji. Tam każdy zgłoszony przypadek trolowania, obrażania, newsa, czy kłamstwa będzie natychmiast rozpatrywany o orzekany. Długość postępowania maksimum 3 dni ! Tam do rozpatrzenia wrócą wszystkie sprawy poszkodowanych przez „sędziów” przestępców. Dalej rewizje decyzji SN o niewinności sędziów złodziei i przestępców i innych gagatków typu Durczok, i na koniec powołania ławników, sędziów pokoju i proces skrócenia przewodów sądowych. Jedną z pierwszych decyzji reformy będzie odebranie spraw Gawłowskiego, Kwiatkowskiego i Neumana i przyznanie ich nowym sędziom do szybkiego rozpoznania i orzeczenia winy ! Będzie się działo !
Sariel2019.12.12 18:20
Oooo, tutaj trafili w sedno !!! ...................... na obszarze całego kraju !!!! CBA znowi nakryła fauszywe faktury - będzie się działo ! Wszyscy sędziowie będą internowani, a po weryfikacji wydaleni z zawodu - będzie się działo ! Sami są sobie winni ! Chcieli walczyć debile z PIS-em !!! A tyle razy pisaliśmy, że kto z PIS-em wojuje - os PIS-u ginie !!!
celnik2019.12.12 18:17
Pora najwyższa zrobić porządek z anarchistami, awanturnikami i przestępcami z nadzwyczajnej kasty!!!!! Czy ci kolesie zapomnieli o kodeksie etyki togowego?Czy zapomnieli komu służa? Sobie czy Polakom? Czy nie jest to jawna dyskryminacja cześci Polaków nie popierających przestępczą mafię sędziowska, zdrajców Ojczyzny, konfidentów brukselskich? Czy dla nich adekwatnym miejscem nie powinien być dyscyplinarny bruk bądź ZK bez prawa do stanu spoczynku? Dlaczego ci kolesie nie płacą ZUS, dlaczego nie ponoszzą żadnych kar za swoje błędy, przewinienia, przestępstwa? Dlaczego niezależ nie od stażu pracy ich stan spoczynku wynosi zawsze AŻ 75% ostatniej pensji? Czy to jest demokracja i praworządność , mafia czy klika?
Ja 2019.12.12 18:17
PiS, BRAWO!!!!!
lady chapel2019.12.12 18:06
Trzeba anulowac bo przegramy, za duzo ludzi jest
lady chapel2019.12.12 18:04
To samo zrobic z mistrzami karate - to kasta, ktora chroni krysztalowego Mariana. Nalezy wybrac nowych a PAD ich zapszysiezy
Tasman2019.12.12 17:59
Kochani Polacy przyjrzyjcie się uważnie temu, co dzieje się z sędziami. Tak samo potraktuje się wszystkich, którzy kiedykolwiek sprzeciwią się rządzącym. Gdy im braknie kasy, i zabiorą wam 500 plus, będziecie się bali nawet PiSnąć...
Sariel2019.12.12 18:21
Nie świruj ! Idź do psychiatry !!!
Bezrobotny2019.12.12 18:35
A mi to niby co zrobią?
poPO=kurw...i zodzieje=SLD2019.12.12 21:01
osrałes sie juz złodzieju z poPO???!!!
ULA2019.12.13 5:41
Nie strasz. Taka manipulacja już nie działa. O
Bystry.2019.12.12 17:58
Najwyższy czas skończyć z anarchią w SN i nie tylko, przecież jak się komu nie podoba może z tej zaszczytnej profesji odejść...
Pfft2019.12.12 18:18
Jak to ironicznie brzmi w kontekście partii, która bezczelnie używa słowa "Prawo" w swojej nazwie...
kazimierz 12019.12.12 17:53
Niemcy jak tylko się połączyli to zwolnili w dawnym NRD około 80 procent sędziów związanych z władza komunistyczną. Tam nie było sprzeciwu ani donosów do UE. W naszej kochanej Ojczyźnie do tej pory w sądach pracuje około 750 sędziów z nadania Rady Państwa komunistycznego PRL.
Dam2019.12.12 18:17
Tak, jedna taka jest nawet prezesem TK. Zgadnij kto ją tam wstawił. No ale ona może, bo chodzi na obiadki z prezesem, co?
Wicek2019.12.12 18:28
A ty co masz za nick?q...rwa jestes że się ogłaszasz że dajesz
Zen2019.12.12 21:21
No wicek błysnąłeś yntelygencjom.
Consigliere2019.12.12 17:53
Do wiadomości "szczególnej kasty": władza ustawodawcza ma takie uprawnienia, więc z nich korzysta.
kora2019.12.13 6:46
I na pewno skorzysta a ty będziesz przez to dobro leżał i kwiczał.
ktoś tam2019.12.12 17:52
Taki tytuł w szwedzkiej prasie: „Tokarczuk kontynuuje wielką żydowską tradycję” https://pbs.twimg.com/media/ELddxMUXYAEuJ0r.jpg
mietek2019.12.12 18:05
Popatrz na tytuly chocby tego nedznego portalu posfinconego
ktoś tam2019.12.12 18:16
Ktoś Ci każe tu "siedzieć"? Nie podoba się, nie czytam. To po pierwsze. A po drugie o ile dobrze czytam swój wpis to tam nie ma jakiejkolwiek mojej opinii tylko przedstawienie faktów. Coś się nie zgadza?
ktoś tam2019.12.12 18:24
Ps. Masz pretensje o tytuł, pisz do szwedzkiej prasy.
zz2019.12.12 18:33
no i piszą prawdę, bo polskiej tradycji ta wielka noblistka... nie kontynuuje na pewno