Instytut Pod Trofiejnym Żyrandolem - zdjęcie
03.10.15, 10:25

Instytut Pod Trofiejnym Żyrandolem

5

Portal Niezależna.pl ujawnił pełną listę przedmiotów zabranych z Pałacu Prezydenckiego do Instytutu Bronisława Komorowskiego. Okazuje się, że były prezydent "pożyczył sobie" nawet prezydencki żyrandol...

Dokument, który publikuje portal niezalezna.pl, nosi datę 6 sierpnia 2015 r. To tego dnia odbyły się uroczystości zaprzysiężenia na prezydenta i Andrzej Duda formalnie rozpoczął pełnienie funkcji głowy państwa, a z urzędem pożegnał się Bronisław Komorowski.

W dokumencie zawarty jest "wykaz mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego z zasobów Kancelarii Prezydenta, które zostały użyczone do Biura Byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Bronisława Komorowskiego (Pałac pod blachą)".

Trudno ocenić, ile warte są wszystkie przedmioty wyniesione z Pałacu Prezydenckiego. Wiadomo, że są to np. "Biblioteka ks. Warszawskiego" warta prawie 7 tysięcy, biurko za prawie 8 tysięcy, wreszcie szafa biblioteczna za około 11 tysięcy.

kad


Komentarze (5):

anonim2015.10.3 10:29
Plus mieszkanie na koszt podatnika!
anonim2015.10.3 11:33
Donald Tusk wyraźnie życzył sobie, by Bronisław Komorowski został Strażnikiem Żyrandoli. Przez pięć lat Komorowski pełnił zaszczytnie tę funkcję, czasami tylko opuszczając swój posterunek, by na forum światowym odważnie mówić o bigosie, niewiernych żonach, kaszalotach, armatach strzelających z krzaków muzyką Chopina i... już o niczym, bo też nie miał pojęcia o niczym. Wybór na następną kadencję miał już w kieszeni, ale zaczął mówić o kurach, temat zupełnie mu obcy. Z zemsty za przegraną opróżnił kufry Kancelarii Prezydenta i podiwanił jeden z żyrandoli.
anonim2015.10.3 11:57
@AMC +++:) Kurka ten co wycene robił to też musi być wybitny ekspert rzeczoznawca z PO. żyrandol wycenił na 75gr. stolik na 15gr. Cała ta sprawa jest tak żałosna, że to przekracza wszelkie normy przyzwoitości. Bronek oddaj żyrandol, wiesz, że już nie jesteś stróżem.
anonim2015.10.3 12:59
Były prezydent miał prawo to wynieść: Zarządzenie Nr 14 Szefa Kancelarii z 1996 roku "w sprawie warunków techniczno – organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych prezydentów" pozwala na wypożyczenie byłemu prezydentowi przedmiotów do "urządzenia" swojego biura. Niemniej powinien był to z kimś uzgodnić i załatwić formalności wypożyczenia.
anonim2015.10.3 21:05
https://www.youtube.com/watch?v=Uq2MDRh8gi4 - czyżby to był proroczy filmik?