Idź pod prąd! Posłuchaj utworu kanonizacyjnego  - zdjęcie
03.04.14, 11:48Jan Paweł II (fot. archiwum)

Idź pod prąd! Posłuchaj utworu kanonizacyjnego

4

Piosenka kanonizacyjna ,,Pod prąd” została stworzona specjalnie na obchody kanonizacji Jana Pawła II. Muzykę do słów papieża zaczerpniętych z "Tryptyku Rzymskiego" napisał Mateusz Pospieszalski. Kompozycja podkreśla głębię tekstu papieża, a jednocześnie nadaje mu walor współczesności. Atutem projektu są także znani wykonawcy: Wojciech Waglewski, Adam Nowak, Jorgos Skolias, Sebastian Karpiel-Bułecka.

Piosenka "Pod prąd" jest częścią kampanii społecznej ,"Jeśli szukasz źródła, idź pod prąd". Powstała na zamówienie Centrum Myśli Jana Pawła II. Premierowa emisja utworu odbyła się 2 kwietnia. Kompozycja zostanie wykonana na żywo podczas koncertu 25 kwietnia.

Utworu można posłuchać TUTAJ

MBW/Kanonizacjajp2.com

Komentarze (4):

anonim2014.04.3 12:05
Takie sobie, ale pewnie trudno napisać jakąś muzę do tej poezji, trudnej, głębokiej.
anonim2014.04.3 12:09
Sama próbuję trochę aranżować i pisać nutki. To nie takie proste. Jak słuchałam raz Jacka Cygana o jego komponowaniu, to jednak trzeba mieć...jak to powiedzieć...jakieś natchnienie, żeby to było coś naprawdę porywającego, albo chociaż idealnie przylegającego do tekstu...pewnie nikt nie rozumie co ja tu napisałam...
anonim2014.04.3 12:40
Żle zaśpiewane przez solistę, z denerwującą manierą. Każda maniera jest zła, wystarczy że każdy ma naturalnie unikalne brzmienie głosu. Muzyka taka sobie, początek bardzo dobry, ale potem nijako. Aranżacja też pozostawia do życzenia. Lepiej zrobiliby to Golce.
anonim2014.04.3 13:03
@...eee: W sumie zgadzam się: początek dobry (za sprawą Nowaka), potem w miarę przyzwoicie (Waglewski), dalej jeszcze jakoś to szło, ale refren... Dajcie spokój! Szkoda, że wykonania tej piosenki nie powierzono Budzemu i Trupiej Czaszce - Budzyński ryczący "źródło" to byłoby coś pięknego. Tak, wiem, fantazjuję, nasze głuche muzycznie i wiecznie nieukojone społeczeństwo mogłoby tego nie przetrzymać.