03.10.19, 10:55fot. printscreen/Klub ,,Tygodnika Powszechnego we Wrocławiu'' via Facebook

Homopropaganda ,,Tygodnika Powszechnego''

Tygodnik Powszechny bez reszty oddał się na usługi lobby LGBT. We Wrocławiu zorganizował spotkanie, na którym ludzie fotografowali się z hasłem "Kościół bez homofobii". Trzymali tabliczki z symbolem naszej wiary, rybą, w tęczowych kolorach.

Na wrocławskim spotkaniu pojawił się też ks. prof. Michał Czajkowski, który przyznał się do wieloletniej współpracy z SB. Także on pozował do zdjęcia z opisaną wyżej tablicą.

Tęczowe barwy nie były tutaj barwami stricte LGBT - dodano do nich jeszcze błękit; tym większe jest zgorszenie, bo barwy chrześcijańskiej tęczy wykorzystuje się do promowania homoideologii.

Co miała wyrażać akcja Tygodnika Powszechnego, na którego łamach od dawna ukazują się artykuły relatywizujące nauczanie Kościoła katolickiego? 

To oczywiste wejście w złowrogi nurt rewolucji progresywnej, która dąży do obalenia katolickiej moralności i rozwodnienia nauczania Chrystusa. 

Wodą na młyn "TP" są działania samego papieża Franciszka; ten spotkał się niedawno z najbardziej znanym na świecie katolickim promotorem "dialogu" z LGBT, ks. Jamesem Martinem SJ. 

Ks. Martin jest w Polsce promowany właśnie przez "TP" czy "Deon.pl".

bsw

Komentarze

Moly2019.10.4 3:01
Szacunekpropaganda Moze jest szansa ze wszyscy mozemy zyc razem w zgodzie...
Jurek2019.10.4 0:00
Czjkowski, ten ktory donosil na ks Jerrzego??? To dopiero autorytet. Nie moj!
Nina2019.10.3 23:22
Pismo Swete to ksiegi natchnione duchem Bozym i w to wierzy kazdy chrzescijanin i katolik i nie podlegaja cenzurze .Jezeli maja jakies watpliwosci ci od LGTB niech zloza Bozi skarge .Nikt nie zmusza ludzi do bycia katolikami do stosowania sie do zasad wiary ,nie jest to obowiazkowe Taka jest nasza wiara taka jest wiara naszego kosciola , uswiadamiam was z lgtb zyjecie w grzechu i bedziecie potepieni a wasze zale i i pretensje nie maja zadnych podstaw ,a rola kazdego ktoremu lezy dobro drugiego czlowieka jest napominanie i nawracanie i gloszenie slowa Bozego ;Jezeli nie odpowiada wam towarzystwo katolikow znajdzcie inne; jezeli ktosz Kosciola uwaza inaczej zaprzecza swojej wierze i Pismu Swietemu .Zmierza to do ocenzurowaia Bibli
Cóż to jest prawda?2019.10.3 20:43
Czy rozmodlony, prawdziwie i dobrze rozeznający katolik czyta szmatławce pokroju Tygodnika Powszechnego lub łyka brednie serwowane przez Deon.pl? Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Libori2019.10.3 17:02
POLSKIE SPRZEDAWCZYKI FUJ.ZENADA,TAK TANCZA JAK IM ZAGRAJA .POCO TE DYSKUSJE?NIECH KAZDY ZYJE JAK UWAZA,A COS TAKIEGO JAK HOMOFIBIA NIE ISTNIEJE,BO TO WYNALEZLI GLOBALISCI ZEBY PEDOFILE LZEJ MIELI,KTORYCH JEST DUZO.I ZEBY INNYCH WYKLUCZYC I ZASTRASZYC.LUDZIE MYSLCIE TROCHE.A TAKICH KSIEZY CO LGBT PROMUJA NALEZY WYKLUCZC I LEKCEWAZYC,BO 0NIMNIE SA NIC WARCI.
Wojtek Polak 2019.10.3 15:50
do ''tygodnika powszechnego'' ''homofobia'' nie istnieje MY normalni ludzie nie boimy się homosiów tylko mamy wstręt do ich zboczonego zachowania i propagowania go w przestrzeni publicznej.MY normalni nie godzimy się na obrażanie Katolików i niszczenie czy profanowanie symboli religijnych przez homoterrorystów z lgbtq+ wszelkie dewiacje. każdy normalny człowiek nie zgodzi się nigdy na chorą rewolucję nową bolszewicko czerfono-tęczofo zarazę. co mówi Biblia o homoseksualizmie - Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…
Maria Blaszczyk2019.10.3 20:34
Biblia mówi też, że wielbłądy nie mają racic. No i co z tego? Wierzysz własnym oczom czy Biblii?
duchowny krak2019.10.3 13:30
Ciekawy jestem kiedy krzykną: "katolicyzm bez dekalogu!"
JS2019.10.3 12:37
Homo to jest ANOMALIA. Homo nie są w stanie mieć ze swojego związku potomstwa. Jeżeli nie mogą mieć potomstwa, nie mogą otrzymywać dzieci z domu dziecka, tak jak bierze się psa, czy kota ze schroniska. Żadne prawo nie powinno pozwalać na adopcje parom homo Jak ludzie tej samej płci chcą być ze sobą, to przecież im tego nie zabronię. Mogą nawet mieć związki partnerskie cywilne aby mieć prawa np. spadkowe. Niech sobie żyją po cichu i nie wciągają młodego pokolenia w ich stosunki. Pozdr.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 13:03
Homo to jest anomalia wg. JS, ale nie wg. faktów naukowych i rzeczywistości. JS może sobie ubzdurać dowolne głupoty i nie ma to żadnego znaczenia. Kryterium prawidłowości związków nie jest czynnik prokreacji. Nie tylko związków nie zabronisz, ale niczego nie zabronisz, również płodzenia i wychowywania dzieci. Wg. badania socjologa prof. Izdebskiego w Polsce funkcjonuje co najmniej 50 tys rodzin jednopłciowych. Tego też JS nikomu nie zabroni. Społeczności LGBT należą się identyczne prawa co hetero, ponieważ są obywatelami, którzy płacą identyczne podatki. Tej fundamentalnej prawdy demokratycznego świeckiego kraju nie zawrzeszczy żaden fanatycki ideolog.
anonim2019.10.3 11:58
Zastanawiam się czy na Sądzie Ostatecznym również do Boga będą gardłować, czy jest pewien, że ma rację, bo przecież oni wiedzą, że 2+2 czasami równa się 100
Dam2019.10.3 12:19
To akurat na podstawie religii ludzie twierdzili, że Słońce krąży wokół Ziemi, a matematyka to obaliła. Więc z przykładem to nie trafiłeś
leszczyna2019.10.3 19:54
Ależ ciekawe masz wiadomości! Zdradź, która religia nakłoniła ludzi do twierdzenia, że Słońce krąży wokół Ziemi. Jaki dział matematyki obalił geocentryzm: ułamki, liczby całkowite, geometria, miary kątowe, a może potęgowanie?
anonim2019.10.3 11:33
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!! WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
JUDAIZM BEZ KOSZERNOŚCI !!!2019.10.3 11:28
Hahaha Ciekawe czy zrobią demonstracje pod synagogą pod hasłem "judaizm bez koszerności"?
ccc2019.10.3 11:24
I taki kościoł mi się podoba brawo dla tygodnika powszechnego brawo
anonim2019.10.3 11:18
Homoseksualizm dla Katolika jest Ciężkim Grzechem( śmiertelnym dla duszy - ale to dotyczy tylko tych którzy wierzą, bo reszta już jest stracona - o czym nie wiedzą , a szkoda) Dlatego w prosty łopatologiczny sposób tłumacząc - czynny grzesznik nie może wychowywać drugiego człowieka (tym bardziej dziecka) bo sieje grzech na tą osobę i zaraża ją grzechem.
katolik 2019.10.3 11:21
homoseksualizm tak jak cudzołóstwo jest Ciężkim Grzechem ale jakoś nie słyszę żeby klechy zabraniały wychowywać dzieci cudzołożnikom! przykład Marty Kaczyńskiej-Sumińskiej-Dubienieckiej-Zielińskiej
anonim2019.10.3 11:51
Do dzielnicowy - mylisz pojęcia ! Tutaj "klechy "jak nazywasz księży nie mają NIC do powiedzenia .To nie księża ZABRANIAJĄ ALE BÓG !!! I nie myl Homoseksualisty z Homoseksualizmem - to takie proste!
Janek2019.10.3 12:13
Ten grzech to wymyślili ci, którym nie podobało że inni się bawią, a oni nie, a sami potajemnie go uprawiali, co ma miejsce do dziś wśród co niektórych duchownych.
Andrzej 2019.10.3 11:14
Tygodnik Powszechny - ta gazetka dawno przestała być katolicka. Osoby tam pracujące niestety Pana Boga dawno stracili z oczu. Ludzie opamiętajcie się.
PiotrS2019.10.3 15:11
Jakby to powiedzieć. W mojej ocenie (niestety - ubolewam) ten portal - uściślę: Fronda - coraz bardziej oddala się od katolicyzmu. Tygodnik powszechny jest jak najbardziej katolicką gazetą. A co do treści artykułu - szczerze mówiąc pojęcia nie mam co to była za "akcja" czego dotyczyła, bo szanowna Fronda nie raczyła napisać czego dotyczyło spotkanie wrocławskie Tygodnika Powszechnego. Nasz artykuł, który tutaj szeroko komentujemy, jest o niczym. wspomina o fotografowaniu się na tle... Czyli jest dość paskudną manipulacją, eksponuje się pewien element nie wspominając o co wogóle chodziło. Naturalnie, jest to łatwe i przyjemne. Swego czasu ten poziom dziennikarstwa prezentowały jedynie "Super Express" i "Fakt" Przykro, że niestety mamy z tym do czynienia tutaj.
janie2019.10.3 16:12
To dlaczego Kosciol nie odbierze przymiotnika 'katolicki'?Ma do tego prawo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 11:06
Większość Polaków popiera związki gejów, prawie połowa jest z małżeństwami homo. Polacy stają się coraz bardziej inkluzywni dla społeczności LGBT, a jednocześnie coraz bardziej krytyczni wobec piewców homofobicznej ideologii katolicyzmu. Dla współczesnego Kościoła nie ma innej drogi jak reformacja. Inaczej z dużej sekty ideologii katolicyzmu zostanie mała sekta. Tak więc albo normalność, albo marginalizacja. Hierarchia póki co jest na etapie szoku poznawczego, jeszcze nieogarnięta z rzeczywistością oraz losem jakich ich czeka.
ZERR02019.10.3 11:51
Większośc Polaków pluje na was z obrzydzeniem. O popieraniu mowy nie ma.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 11:53
Jako jeden knypek nie stanowisz większości. Stanowisz tylko jednego knypka. Takich knypków jak ty zaczadzonych homofobicznie jest w Polsce coraz mniej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 11:59
To, że musisz tak pisać nie zmienia faktów. Jesteście po prostu obrzydliwi. A ty jesteś heterofobem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 12:01
Nikogo nie interesuje co i kto brzydzi homofobicznego knypka, który brzydzi się swojej tożsamości tak bardzo, że musi kraść cudze.
hahaha2019.10.3 12:04
To dlaczego łazicie do tych swoich śmierdzących wydzielinami burdeli zwanymi klubami aby się zaspokajać. A za próbę podrywu na ulicy z reguły dostajecie po mordzie? Większość ludzi normalnych z powodu zwykłych naturalnych instynktów się was brzydzi. I dlatego jest wam potrzebna ta propaganda wśród dzieci. Bo kłamstwa powtarzane bez ustanku w końcu stają się rzeczywistością.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 12:16
Nie ośmieszaj się. Takie same kluby macie dla was heteryków w liczbie 100x większej. Za próbę podrywu kobiet to raczej ty po mordzie dostałeś, bo jesteś niewychowany i nie wiesz, że ludzie kulturalni nie zaczepiają seksualnie innych ludzi na ulicy.
któś2019.10.3 12:25
Masz racje. Ludzie kulturalni ... tak. Ale geje nie są ludźmi kulturalnymi, dokładnie tak, jak ty ...
a sorosz srebrniki sypie2019.10.3 12:55
masz na myli icek " polakow" mieszkajacych w gminach zydowskich
Leon Napoleon2019.10.3 14:32
Czy ty rozumiesz pojęcie WIĘKSZOŚĆ??? Nie należy mylić ze zdecydowaną mniejszością!
JS2019.10.3 11:03
Ja tam przeciw homoseksualistom nie jestem, byle by nie SIĘGALI PO NIE SWOJE DZIECI, NIE PROGRAMOWALI UMYSŁÓW DZIECI, MŁODYCH ABY BYLI TACY JAK ONI, NIE WYWYŻSZALI SIĘ PUBLICZNIE ZE SWOIMI ANOMALIAMI. Pozdr.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 11:10
Homo to nie anomalia, to orientacja równorzędna do hetero i bi. Nie da się nikogo przerobić na innej orientacji niż wrodzona. Nikt normalny nie ma zresztą takich zakusów, poza zaburzonymi homofobicznie, którzy myślą, że ideologią można kogoś zrobić heterykiem i że jest to słuszne. Po żadne dzieci nie należy "sięgać". Można je albo samemu płodzić (co homo robią z powodzeniem), albo adoptować. W Polsce Konstytucyjnie przysluguje każdemu prawo do prokreacji oraz wychowywania dzieci bez względu na orientację. Jest również zakaz dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny.
PePe2019.10.3 11:11
Strefa wolna od LGBT.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 11:55
Nikt cię Pawelczyk o zdanie nie pyta. Strefy wolne możesz sobie robić w swoim klozecie.
JS2019.10.3 11:21
Homo to jest ANOMALIA. Homo nie są w stanie mieć ze swojego związku potomstwa. Jeżeli nie mogą mieć potomstwa, nie mogą otrzymywać dzieci z domu dziecka, tak jak bierze się psa, czy kota ze schroniska. Żadne prawo nie powinno pozwalać na adopcje parom homo, Pozdr.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 11:56
Homo to jest anomalia wg. JS, ale nie wg. faktów naukowych i rzeczywistości. JS może sobie ubzdurać dowolne głupoty i nie ma to żadnego znaczenia. Kryterium prawidłowości związków nie jest czynnik prokreacji. To tylko kolejna głupota JS.
JS2019.10.3 12:36
To są właśnie pseudo-naukowe fakty, które zbudowały jakąś normę wokół pomysłu i stąd mamy ideologie. Jak ludzie tej samej płci chcą być ze sobą, to przecież im tego nie zabronię. Mogą nawet mieć związki partnerskie cywilne aby mieć prawa np. spadkowe. Niech sobie żyją po cichu i nie wciągają młodego pokolenia w ich stosunki. Pozdr.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.3 13:01
To jest właśnie niezgoda katolickiego ideologa z otaczającą go rzeczywistością faktów. Nie tylko związków nie zabronisz, ale również płodzenia i wychowywania dzieci. Wg. badania socjologa prof. Izdebskiego w Polsce funkcjonuje co najmniej 50 tys rodzin jednopłciowych. Tego też JS nikomu nie zabroni. Społeczności LGBT należą się identyczne prawa co hetero, ponieważ są obywatelami, którzy płacą identyczne podatki.
JS2019.10.3 13:17
To jest TRZEŹWE MYŚLENIE. Pozdr.
JS2019.10.3 16:09
Tzn. to co napisałem. Pozdr.
leszczyna2019.10.3 19:42
Dzieci z tych rodzin jednopłciowych to skąd się wzięły na świecie? Rzeczywistość faktów jest taka, że jak plus z plusem i minus z minusem się odpychają, tak plemnik z plemnikiem i jajeczko z jajeczkiem potomstwa nie dają.
Maria Blaszczyk2019.10.3 20:26
Coś Ci powiem w tajemnicy. Moi rodzice też nie mogą mieć ze swojego związku potomstwa. A to dlatego, że kobiety mogą mieć dzieci tylko do pewnego wieku. Czy to oznacza, że gdyby zechcieli stworzyć dom dla jakiegoś dziecka, dajmy na to, siedzącego w ośrodku adopcyjnym od kilku lat - nie należy im na to pozwolić? Takim dobrem dla dzieci są instytucje opiekuńcze, że tylko ludzie zdollni do płodzenia dzieci powinni mieć prawo do odebrania im przywileju chowania się w bidulu?
leszczyna2019.10.5 0:24
Jeżeli małżeństwo jest bezpłodne, bo wynika to z choroby, stanu fizjologicznego, a nawet decyzji o braku potomstwa, gdy może są jakieś obciążenia dziedziczne, to nie wypacza sensu małżeństwa ani rodzicielstwa adopcyjnego. W przypadku związku homoseksualnego mamy do czynienia z nienormalnym połączeniem osób tej samej płci, zatem związek taki z definicji nie stanowi środowiska wychowawczego. Oczywiście, jeśli ktoś z homo-, bi-, trans czy czegoś jeszcze ma naturalne dziecko albo wcześniej adoptowane, nikt mu go nie zabierze, ale łącznie jako para homoseksualiści nie powinni być dopuszczani do adopcji.
katolik 2019.10.3 11:01
Które z boskich przykazań czy biblijnych historyjek zabrania adopcji dzieci przez pary homoseksualne?
Troll Hunter2019.10.3 11:03
Pytaj protestantów. To oni odczytują Pismo dosłownie i nic innego nie widzą. A Kościół to nie tylko Pismo, ale i Tradycja. Mam ci cytować dokumenty Kongregacji Nauki Wiary, a może wolisz Ojców Kościoła?
katolik 2019.10.3 11:05
nie obchodzi mnie to co sobie ludzie wymyślili tzw. księża! pokaż mi gdzie pismo św. mówi że homoseksualiści nie mogą wychowywać dzieci!
Mikołaj 2019.10.3 11:27
Nie kłam ! - mogą wychowywać swoje , jeśli je mają z naturalnego współżycia z osobnikiem przeciwnej płci . Od cudzych im wara , bo nie stanowią dla nich dobrego przykładu ! .Są tego dziesiątki adekwatnych przykładów w Piśmie św. .
katolik 2019.10.3 11:32
Jezus nie był synem Józefa z naturalnego współżycia z Maryją a mimo to Józef go wychowywał i był dla niego rodzicem, tak że nie pi_rdol!
dzielnicowy2019.10.3 11:54
to co, Maryja była gejem czy Józef lesbijką wg ciebie..?
Dam2019.10.3 12:18
Czyli lepiej, żeby takie dzieci w ogóle nie miały rodzin? Bo nawet jeżeli pary homo by kilka adoptowały, to dzieci bez rodzin nie zabraknie.
hahaha2019.10.3 11:59
Pokaż mi gdzie mówi że mogą. To wtedy pogadamy.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.10.3 12:39
a Ty mi pokaz, dzie mowia, ze mozna jezdzic samochodem albo pisac komentarze na frondzie? Nie mowia? to znaczy, ze zabronione?
katolik 2019.10.3 12:40
dlaczego katole to takie dzbany? o rosole też nic nie pisze a mimo to go wpier_alasz co niedzielę...
ZERR02019.10.3 11:50
W Pismie Świętym nie ma ani słowa o "adopcjach", podobnie jak nie ma o rybach w puszce, helikopterach czy gruźlicy. Pismo Święte to nie encyklopedia Pismo Święte to wyraźny i jednoznaczny zakaz praktykowania zboczeń seksualnych. Reszta to oczywisty i logiczny wniosek.
katolik 2019.10.3 12:44
czyli twierdzisz że matka robiąca lodzika czy uprawiająca seks analny (co jest praktykowaniem zboczeń seksualnych) ze swoim mężem, partnerem nie powinna wychowywać dzieci?
Antoni2019.10.15 10:47
Tak
a sorosz srebrniki sypie2019.10.3 12:53
ten dzielnicowy to jakis glab kapusciany