Hiena SDP nie dla serwisów wPolityce.pl i wSumie.pl za teksty o Turskim - zdjęcie
16.12.13, 11:43Media (fot. Sxc.hu)

Hiena SDP nie dla serwisów wPolityce.pl i wSumie.pl za teksty o Turskim

3

SDP przyznało tytył Hieny listopada Ewie Bąkowskiej, która podawała się za psychologa, aby wyciągnąć informację na temat 14-latka, który ma dziecko z nauczycielką. Zwierzenia rodziców chłopca oraz nauczycielki matematyki opublikowała w tygodniku „7 dni Kalisza”. Swoje działanie tłumaczyła interesem społecznym.

Niewiele brakowało, a niechlubny tytuł hieny otrzymaliby bracia Karnowscy za publikacje tekstów o rzekomo pijanym podczas prowadzeniu „Panoramy” Andrzeju Turskim. „Postanowiliśmy, że w tym miesiącu przyznamy hienę. Ja osobiście zgłosiłam tekst braci Karnowskich, jednak w ostatecznym głosowaniu wygrał artykuł dziennikarki podającej się za psycholożkę”- mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy, wiceprezes SDP.

Na portalach Wpolityce.pl i Wsumie.pl pojawiła się informacja, że Tuski zrezygnował z pracy w "Panoramie", ponieważ wydanie z 30 listopada 2013 roku prowadził pijany. Dziennikarz jest ciężko chory na cukrzycę.

Beb/Press.pl

Komentarze (3):

anonim2013.12.16 13:17
Muszę przyznać, że ta akcja z Turskim obrzydziła mi Karnowskich do reszty. Najpierw bez porządnego sprawdzenia informacji ogłosili, że Turski został wylany z TVP za to, że był pijany na wizji. Potem, gdy było już jasne, że prawda jest zupełnie inna, w ogóle nie przeprosili - ani czytelników (za wprowadzenie w błąd), ani samego Turskiego. A na koniec jeszcze napisali tekst o agenturze Turskiego. Karnowscy kolejny raz pokazali, jak niski poziom prezentują oni oraz ich tygodnik.
anonim2013.12.16 16:50
bardzo dobry wybór, naruszone zostały wszystkie zasady dziennikarstwa. Takie zachowanie powinno być karane. Żal mi, tym bardziej że znalem Ewę z dawnych czasów
anonim2013.12.16 23:00
Karnowscy to dno moralne... Powinni się uczyć dziennikarstwa od np. Pani Brzezińskiej czy Pana Majewskiego...