Handel żywym towarem w polsko-amerykańskim seminarium? Ks. Isakowicz-Zaleski: To były wręcz powiązania mafijne - zdjęcie
10.06.21, 21:33Fot. screenshot - YouTube (Tajne Komplety)

Handel żywym towarem w polsko-amerykańskim seminarium? Ks. Isakowicz-Zaleski: To były wręcz powiązania mafijne

95

TVN24 opublikowała pierwszą część reportażu „Bielmo” Marcina Gutowskiego zatytułowaną „KRÓLestwo”, w którym autor stawia poważne zarzuty wobec byłego kanclerzem seminarium duchownego w Orchard Lake w stanie Michigan na przedmieściach Detroit, ks. Mirosława Króla. Wedle autora reportażu duchowny miał nie tylko dopuszczać się molestowania księży, kleryków i świeckiego pracownika seminarium, ale też organizować coś na wzór „handlu klerykami”. Sam ks. Król stanowczo odrzuca oskarżenia, a w jego obronie stają wychowankowie seminarium. Wirtualnej Polsce komentarza udzielił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W reportażu padają dwa ciężkie zarzuty pod adresem ks. Mirosława króla. Pierwszy z nich dot. molestowania księży, kleryków i świeckiego pracownika seminarium. Duchowny miał też organizować „seks-party” i korzystać z usług męskiej prostytutki. Drugi zarzut natomiast dot. organizowania swoistego „handlu klerykami”. Po utworzeniu „filii” amerykańskiego seminarium w Krakowie polscy klerycy mieli być przenoszeni do Stanów Zjednoczonych, gdzie wybierali ich sobie amerykańscy biskupi w zamian za wpłaty dużych kwot na rzecz seminarium. Wedle reportażu ks. Mirosław Król był protegowanym kard. Stanisława Dziwisza. Sam duchowny stanowczo odrzuca oskarżenia, które po raz pierwszy pojawiły się w mediach w grudniu ub. roku.

W rozmowie z Wirtualną Polską ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi o liście, jaki dostał od jednego ze studiujących w seminarium w Orchard Lake Polaków, który miał być molestowany przez ks. Króla. Polak ten jest jedną z trzech osób, które w Stanach Zjednoczonych złożyły pozew przeciwko duchownemu.

W ocenie ks. Isakowicza-Zalewskiego w seminarium dochodziło do działań ocierających się o handel żywym towarem.

- „To były wręcz powiązania mafijne, ocierające się o handel żywym towarem. Klerycy, którzy mieli kłopoty w seminariach w całej Polsce, trafiali do Wyższego Seminarium Duchownego im. Cyryla i Metodego przy Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Tu miała się odbywać dwuletnia formacja, a następnie wyjazd do Orchard Lake”

- mówi rozmówca Wirtualnej Polski.

- „Niestety, jak wynika z reportażu, ci młodzi ludzie mogli być tam deprawowani. Za kleryka płacono konkretne pieniądze - prawie 250 tys. dolarów”

- dodaje.

W obronie ks. Króla stają wychowankowie seminarium duchownego w Orchard Lake. Grupa księży przesłała oświadczenie Katolickiej Agencji Informacyjnej, w którym zapewniają, że oskarżenia są oszczerstwem.

- „Jesteśmy zszokowani zarzutami, jakoby sprowadzani przez ks. Mirosława Króla z Polski seminarzyści mieli być grupą wyrzutków, nieudaczników, alkoholików i homoseksualistów usuwanych z polskich seminariów, a przyjmowanych do seminarium w Orchard Lake. Jest to zwyczajne oszczerstwo, a zarazem stygmatyzowanie nas, księży, którzy jesteśmy absolwentami tegoż seminarium duchownego”

- piszą duchowni.

Przekonują, że pojawiające się w mediach oskarżenia to „fałszywe zarzuty”, będące „wielką krzywdą uderzającą w oddanego posłudze kapłańskiej w seminarium duchownym ks. Mirosława Króla” i innych księży odpowiadających za formację duchową i akademicką w tym seminarium.

- „Jeśli były przypadki niewłaściwych zachowań w przeszłości, z całą mocą je potępiamy i wyrażamy sprzeciw wobec stosowania dziś odpowiedzialności zbiorowej w ocenie seminarium w Orchard Lake”

- zaznaczają.

Wskazują też, że autorzy oskarżeń nie ukończyli seminarium i nie byli wychowankami ks. Króla w czasie, kiedy sprawował on funkcję prefekta i wicerektora seminarium.

Podkreślając, że nie wyrokują o winie bądź niewinności ks. Króla, co należy do kompetencji sądu, wskazują, że sami nie wierzą w „stawiane mu zarzuty i rozpowszechniane na jego temat oszczerstwa”. Zapewniają, że żaden z nich nigdy nie doświadczył niewłaściwego zachowania ze strony ks. Króla.

- „Ks. Mirosław Król zawsze był dla nas oparciem w trudnych momentach i wzorem kapłańskiego życia. Jesteśmy dumni z faktu, że to on był naszym przełożonym i żadne oszczerstwa i ataki na tego kapłana tego nie zmienią”

- piszą.

Pod oświadczeniem podpisali się: ks. Sebastian Kos z archidiecezji Hartford, ks. Karol Książek z diecezji Bridgeport, ks. Paweł Bała z diecezji Paterson, ks. Dawid J. Wejnerowski i ks. Łukasz Blicharski z diecezji Metuchen oraz ks. Grzegorz Podołowski, pracujący obecnie na Ukrainie.

kak/WP.pl, KAI

Komentarze (95):

obserwator2021.07.6 12:10
ja nie wiem, jak naprawdę było w Orchard Lake; Zaleski na podstawie jakiegoś reportażu wie i natychmiast leci do kamery i mikrofonu i wydaje sądy. Totalna żenada.
gośc2021.07.5 12:48
Issakowicz- następna napudrowana "laleczka" TVN, PO Hołowni!
Roztropny2021.06.12 14:36
Czytam komentarze i widzę, jak łatwo ludzie ulegają manipulacji. Gdzieś ktoś coś przeczyta lub usłyszy i podaje dalej lub komentuje bez sprawdzenia, robiąc z siebie głupka. Wrogowie Kościoła puszczają fałszywe sensacyjne "wiadomości", a "pożyteczni idioci" (tak nazwał Lenin intelektualistów zachodnich) powielają kłamstwa. Typowym przykładem jest sprawa australijskiego kardynała G. Pella, który na podstawie fałszywych oskarżeń był nawet więziony. Wrogowie Kościoła posługują się kłamstwem, przekupstwem i przemocą, a mają po swojej stronie wielki biznes, zdeprawowanych polityków i w wielu przypadkach też wymiar "sprawiedliwości". Radzę internautom i autorom tekstów, aby przed wypowiedzią rozeznali sprawę i mieli na nią swój własny pogląd.
przemyśl-72021.06.12 13:30
Zgroza ! zgroza i jeszcze raz zgroza. Miłosierdzie jest wielkie ,ale za to będzie kara Boża.
Kuba2021.06.12 0:04
Akurat ksiądz Sebastian Kos jest ostatnim który powinien zabierac głos w sprawie;) Czemu kardynał Macharski wyrzucił go z seminarium? Bynajmniej nie za dobre sprawowanie:)
pytajnik2021.06.11 19:38
Czy w parafii księdza Zaleskiego realizowane jest nauczanie biskupów „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ), czy przez jego zaniedbanie wspiera się handel ludźmi?
Anonim2021.06.11 18:52
Ten kto liczy na prawdomownosc w tym srodowisku, postradal rozumy. Najwyzej tu zawsze awansuja rasowi lgarze i pozoranci. Wszystkie chwyty dozwolone, byle owieczki daly sie doic i rozplywaly sie w zachwytach nad poboznoscia swego pasterza.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.11 15:41
Zaleskiemu wystrarczy jeden prywatny list,zeby zaczac kampanie przeciw calemu KK.
Anonim2021.06.11 14:21
Niestety ale wśród księży sporo jest zboków. W Polsce są bezkarni, pisowcy tuszują ich gwałty i molestowania. Ale eksport mięsa do USA to coś nowego!:) Dla mnie spoko, w swoim gronie się rżną, postronnym krzywdy nie robią, a zabawna sprawa:)
Czyżby "hrabia" był zdania,2021.06.11 13:55
że ks.Isakowicz-Zaleski wie więcej nt USA niż zwyczajny Białorusin udzielający się na tym portalu? Bo coś nie widzę stosownego komentarza.
robaczek2021.06.11 12:02
podobno tworzyli serwis internetowy................................ mójministrant.pl ....................... wymieniali sie pomiedzy parafiami towarkami ;] ........................... spryciarze
marian2021.06.11 11:46
Jednego nie rozumiem, skoro Pan Jezus nie wytrzymał, wziął bicz, schłostał handlarzy w Świątyni i przegonił, to czy młody kleryk nie może dać w mordę pięścią, temu który próbuje go molestować? Nie może podbić mu oka, natłuc w ten łeb, żeby sobie taki "gość" popamiętał, że to nie jest baran, który da się uwieść? Mają siłownie, ćwiczą gimnastykę, dałby radę takiemu ropuchowi, a przestroga by się rozniosła, bez względu na konsekwencje takiego czynu.
...2021.06.11 11:55
Czyli winny jest ten co nie dał w ryj zboczeńcowi, a nie zboczeniec? Ciekawa logika. Coś na modłę tego idioty co gadał,ze dzieci lgną i kuszą...
Anonim2021.06.11 12:14
Księża otaczają się starymi babami i dziećmi, to się nie dziw, jakie typki to są. Mężczyzn tak mało, pedałów dużo. Trafiają się i pedofile.
marian2021.06.11 20:27
Wyraziłem wyłącznie zdziwienie, dlaczego młody kleryk nie może się wykazać męskością i przyłożyć zboczeńcowi, który jest niewątpliwie winny. Nie winię kleryka za nieśmiałość w obronie własnej, ale się mu dziwię. Naśladowanie Jezusa dotyczy również ekspresji fizycznej w obronie wiary, czego przykład dałem. Masz dość pokrętne podejście do tematu.
Anonim2021.06.11 12:10
Chyba sęk w tym że "na księdza" idą miękiszony, często homoseksualiści....
Anonim2021.06.11 13:46
może tak jest obecnie. W PRL trzeba było odwagi. Jeszcze trochę i zaczniemy za nim tęsknić. Niepotrzebnie. Kaczor sprowadzi go wkrótce na nowo.
antoni.s2021.06.11 12:19
Marian, a niby po co młody kleryk został tym kim został?, poza dyskusją jest chyba fakt że teraz, gdy ogromnej większości ludzi ksiądz kojarzy przede wszystkim z pedofilem powody wyboru takiej a nie innej drogi życiowej nie pozostawiają chyba żadnych złudzeń, być może są jakieś wyjątki, ale ja nie bardzo w nie wierzę, fakt że wydał tego króla musiał być spowodowany czymś innym, być może nie był po prostu w jego typie, i bez znaczenia jest to że tu mówimy raczej o gejach ,a nie pedofilach.
Anonim2021.06.11 12:21
Tak samo to widzę. "Na księdza" idą miękiszony. Tam mogą schować się dyskretnie ze swoimi skłonnościami. A że ostatnio pedalstwo już nie jest tak ukrywane to i mniej chętnych "na księdza".
Jarek2021.06.11 11:38
Przecież Chrystus nie był przeciwny niewolnictwu - to była norma w tamtych czasach. To dlaczego urzędnicy KK mają postępować inaczej? Cała nadzieja, że Watykan zareaguje. A Dziwisz? Tu szkoda słów.
Tar2021.06.11 9:34
Ciągle nudne komentarze tych samych kilku osób - ludzi albo chorych psychicznie albo max sfrustrowanych.
gośc2021.06.11 9:16
Najmądrzejszy celebryta z TVN-u PO Hołowni.
NiechNaziDziennikOpublikujeCennikPodlaski2021.06.11 8:57
Stawki amerykańskie już znamy. Ale ile kosztuje ministrant w podlubelskim zagłąbiu ciemnoty katolackiej albo między przysiółkami podhalańskich Goralenvolków? Trudno uwierzyć, żeby gaździna wysłała swoje dziecko do proboszczowego jacuzzi za wincyj niż 10 złotych.
Anonim2021.06.11 9:43
W Małopolsce jeden zbokol brał darmo. Siłowo. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nastolatka-oskarzyla-ksiedza-o-gwalt-biskup-jan-piotrowski-go-nie-zawiesil/ec36j95,79cfc278
Anonim2021.06.11 8:46
KK=SZAMBO!
jest2021.06.11 8:34
jak zwykle Zaleski dyżuruje w telewizji, wszystko wie, na wszystkim się zna: przy jednym kciuk do góry, sprawiedliwy - może żyć, przy innym kciuk na dół - do piachu.
Jedni2021.06.11 8:33
są tu za, inni przeciw ale nikogo kto by był za prawdą. Każdy tylko chce przekonać drugiego do swojego zdania.
siok2021.06.11 8:32
Google ,,-----Szkoła Ciemności" - książka Bella Dodd, urodzona w 1904 roku we włoskim Picerno jako Maria Assunta Isabella Visono, pięć lat później wyjechała z rodziną do USA, gdzie pozostała do śmierci w 1969 roku. W latach 30. i 40. XX wieku była jedną z najbardziej wpływowych osób w Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych. Dobrze wykształcona nauczycielka, filozof i prawnik związała się z komunistami, jak sama przyznawała, z powodów ideowych. Przez długie lata naiwnie wierzyła, że jej partia walczy z faszystami o pokój i szczęście ludzkości. Bella zabiegała o poprawę warunków pracy i godne wynagrodzenie dla nauczycieli. Była szefową Związku Zawodowego Nauczycieli. Ostatecznie została wyrzucona z partii komunistycznej w 1949 roku. Wkrótce, dzięki abp. Nowego Yorku Fultonowi Sheenowi, nawróciła się na katolicyzm, przyjmując sakrament Chrztu św. w dniu 7 kwietnia 1952 roku. Jej zeznania przed Komisją do spraw Działalności Antyamerykańskiej są ważnym źródłem w badaniu dziejów komunistycznej konspiracji na świecie. W 1953 roku, zeznając pod przysięgą w amerykańskim Senacie przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej, stwierdziła między innymi: „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi”. Wśród nich mieli być m.in. homoseksualiści. Bella Dodd twierdziła, że to pomysł Stalina, który sam w młodości był prawosławnym seminarzystą i zdawał sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Kościół w życiu publicznym. To on nakazał sięgać po ludzi bez wiary i moralności, by – zgodnie z zasadami sztuki wojny Sun Tsy – rozkładać społeczeństwo wroga od wewnątrz. Ta książka to opowieść Belli Dodd o jej niezwykłym życiu, o dążeniu do prawdy i wolności poprzez manowce kłamstwa i zniewolenia. To świadectwo tego, czym był i czym nadal jest komunizm, przybierający obecnie rozmaite twarze, ale mający wciąż te same, destrukcyjne dla człowieka i ludzkości zamiary.
Anonim2021.06.11 9:32
Niewątpliwie takie działania były przez komunistów podejmowane! Ale jak wytłumaczysz orgie na dworach papieskich przed wiekami? Wymysły dziennikarskie to nie są. Aż tam sięgały macki Lenina? Sprawa jest prosta, księża to tacy sami ludzie jak inni i ksiądz też potrzebuje pociupciać.
POdobno2021.06.11 8:23
szuka się kija na Dziwisza. A Zatoka Śtuki we Gdańsku jest ok. Nic się nie stało?
Anonim2021.06.11 8:33
Takie same zboki jak po pałacach biskupich! Choć może mniej pedałów.
przecież2021.06.11 11:40
szefem prokuratorów jest niemiękiszon od ponad 6 lat - to dlaczego nie wsadza tych z zatoki sztuki? Odpowiedz proszę.
Anonim2021.06.11 13:05
Bo nie może. Grozi to odwetem i wsadzani byliby m.in. księża. Dlaczego nie siedzi żaden z grubych ryb, przekręciarze o których tyle grzmią media? Z tych samych powodów. Jeśli zaczną zamykać jednych to będzie odwet. Dlatego zawsze kończy się na pohukiwaniu "będziecie siedzieć" a każdy wie że to tylko takie żarty są i puszczanie oka do własnych wyborców.
Anonim2021.06.11 8:20
Seks to potężna namiętność. Normalny chłop musi pociupciać, taka natura. Księżom się zabrania to i ich nosi, a z czasem całkiem szajba bije w łeb. Jak się czegoś surowo zabrania robić i nawet o tym mysleć to naturalną odpowiedzią jest jeszcze bardziej gorączkowe o tym myslenie. Naturalna sprawa i myślę że od wieków ksiądz zapinał księdza tylko teraz są media i o tym piszą.
robaczek2021.06.11 8:10
podobno BARTER MINISTRANTOW to normalna rzecz pomiedzy parafiami ;] .................................................. SUPER TEN WASZ KOSCIOL KATOLE!!!!! ............................
Spadaj,2021.06.11 8:24
zboku.
zofia2021.06.11 8:07
skąd Ks. Isakowicz Zalewski tak o wszystkim wie. Jeśli wie a wcześniej nie zgłosił to nie jest w porządku. Wczesnej go lubiłam, a teraz uważam , że to taki celebryta. Byle pokazać się w mediach. Wszystko komentuje. a jakiejś akcji z różańcem w ręku, żeby ratować kościół to nie ma na to czasu??
antoni.s2021.06.11 12:30
Akcja z różańcem w ręku, aby ratować kościół przed pedofilia, kurczę, pomysłowe.
pytajnik2021.06.11 8:04
Czy Ksiądz Isakowicz-Zaleski zapobiega handlowi ludźmi jak tego wymaga nauczanie jego przełożonych: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ), czy też wspomaga lawendową mafię przez zaniedbywanie tych zadań?
Anonim2021.06.11 8:01
Po ile chodzą ministranci u nas w kręgach kościelnych wie ktoś? Z ciekawości pytam.
Po2021.06.11 8:25
ile chodzą takie wpisy, ciulu?
POdPIS2021.06.11 7:27
Drzewiej pomyśleć źle o księdzu było grzechem a powiedzenie źle kończyło się spaleniem na stosie...
PolskiKlerRoznosicielemChorobyBrudnychCzynów2021.06.11 6:00
Zgodnie z wizją śniętego Pierdymorda po spożyciu płucek z fasolą, z szamba polskiego kleru wyjdzie iskra. Tfu, to znaczy nie iskra, tylko bryzg gnojem smrodliwy... Tenże, trafiwszy w Amerykę, przyniesie gwałty na klerykach, dewiacje arcy-kleruchów, burdelowe obyczaje, rozpasanie pasożytów u władzy, kult mamony, piramidalne defraudacje i mafijny zamordyzm za fasadą pobożnictwa.
Skrzypek na dachu2021.06.11 5:58
Tanio sprzedam cudze nerki .
Tredd2021.06.11 5:48
Czy ks. Isakowicz Zalewski zgłosił sprawę do Watykanu, skoro miał stosowną wiedzę, jak się chwali? Jeśli nie to sam powinien odpowiadać za tuszowanie sprawy.
...2021.06.11 11:57
Od tuszowania takich spraw są w tym kraju ci w fioletowych sukienkach.
Buddyzm2021.06.11 4:34
oj tam oj tam takie małe pzrecież dla judeochrześcijaństwa to normalne tradycje maja od żydopedofilow i głoszą to do dzis innym ciemnym masom
Olivia2021.06.11 1:53
Ks .Isakowicz chwyci się każdej "broni ",żeby nękać i niszczyć kard.Dziwisza.A jeżeli znajdzie się ktoś ,kto te same oskarżenia wysunie przeciwko niemu,czy będzie równie szybko pędził do WP i TVN ? "Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie".
Też2021.06.11 8:30
tak sądzę. Uważałam, że jest w porządku, a on brzydko się bawi. Łatwo powiedzieć o kimś, że molestuje, nawet świadków kupić i "molestowanych". Był taki przypadek w Wielkopolsce, gdy ksiądz naraził nie baronowi z SLD. Sprawa trwała chyba 5 lat i zabrała księdzu zdrowie. Co z tego, że prawda wyszła na jaw? Bandyta kupił zeznania biednej rodziny, o którą ksiądz najbardziej się troszczył.
Rzymianin2021.06.11 0:08
Wybrano ten ośrodek i tego księdza, bo pracuje na rzecz rozwoju kultu św. Jana Pawła II w Ameryce Północnej. Czy ks. Zaleski wierzy w każde słowo każdego listu, który dostaje? Tak bez sprawdzenia i dowodów prawdziwości? Dziwne jest jego postępowanie.
Rzymianin2021.06.11 0:01
Są środowiska preparujące i rzucające oskarżenia, ale nie przedstawiają dowodów. Kardynał Joseph Bernardin jest przykładem takiego fałszywego oskarżenia i nakręcenia nagonki, bo chrześcijanie są obiektem nieustającego ataku.
kefas2021.06.10 23:48
ponieważ dla niektórych chłopców bycie księdzem to jedyna możliwość awansu społecznego, możliwość dostąpienia pańskich stołów i łatwych synekur decydują się na wstąpienie do seminarium. Nie z powołania, ale z chęci zdobycia intratnego zawodu. Gdy do tego dołożyć feudalne stosunki wśród kleru KRK, wydumane ego, odizolowanie od świata to pole do popisu wielkie, także w sferze seksualności. Pecunia non olet, ale czasami [email protected] boli.
Po 11 ...2021.06.10 23:43
Księża gwałceni przez biskupów, albo przez kleryków, albo odwrotnie to strasznie nudny temat, dlatego zapytam, po dziś miesięcznica, gdzie można przeczytać końcowy raport Macierewicza?
kkk2021.06.11 1:49
Tak się zastanawiam: Czy Ty jesteś aż tak przeraźliwie głupi, że ciągle, pod swoimi antypolskimi, lewackimi komentarzami zawsze podpisujesz się tak samo (Po 11...) ?? Przecież ktokolwiek choć trochę rozumny od razu widzi tę Twoją sprzedajną nagonkę i już po Nicku nie musi czytać tego dalej... przynajmniej oszczędzają ludzie trochę wzrok od Twoich? wypocin.
antoni.s2021.06.10 23:41
Jako 50-cio latek jestem jeszcze stosunkowo młody, i mam nadzieję że dożyję chwili gdy w moim kraju, moi rodacy wybiorą władzę która będzie miała dość siły, woli i odwagi by zrobić wreszcie porządek z tą odrażającą pedofilsko złodziejsko pasożytniczą mafią.
Po 11 ...2021.06.10 23:46
Jedna z warszawskich gazet z początku XX wieku, donosiła o tym, że poprzedniego dnia wpadł pod tramwaj konny i zmarł w wyniku obrażeń 40-letni … staruszek. Na szczęśnie minęło 100 lat....
kkk2021.06.11 1:49
Tak się zastanawiam: Czy Ty jesteś aż tak przeraźliwie głupi, że ciągle, pod swoimi antypolskimi, lewackimi komentarzami zawsze podpisujesz się tak samo (Po 11...) ?? Przecież ktokolwiek choć trochę rozumny od razu widzi tę Twoją sprzedajną nagonkę i już po Nicku nie musi czytać tego dalej... przynajmniej oszczędzają ludzie trochę wzrok od Twoich? wypocin.
edek2021.06.11 0:33
Twój kraj za Bugiem, pomiocie ubecki
antoni.s2021.06.11 9:17
Chyba twój.
Po 11 ...2021.06.10 23:32
Dobrze, że Jezus nie został Królem Polski, bo byśmy mieli w całej Ojczyźnie takie seminarium jak w Orchard Lake.
kkk2021.06.11 1:49
Tak się zastanawiam: Czy Ty jesteś aż tak przeraźliwie głupi, że ciągle, pod swoimi antypolskimi, lewackimi komentarzami zawsze podpisujesz się tak samo (Po 11...) ?? Przecież ktokolwiek choć trochę rozumny od razu widzi tę Twoją sprzedajną nagonkę i już po Nicku nie musi czytać tego dalej... przynajmniej oszczędzają ludzie trochę wzrok od Twoich? wypocin.
PRAWDA2021.06.10 23:24
ks.zaleski obrońca antychrysta WILK W OWCZEJ SKÓRZE CO SIĘ W ORNAT UBRAŁ I NA MSZE DZWONI JAK I INNI OBROŃCY KOŚCIOŁA CO PLUJĄ NA NIEGO ALE NIBY BRONIĄ
Olej2021.06.10 22:58
Jestem za operacją chirurgiczną która ma precyzję wykonania fachowców. Natomiast nie wydaje mi się aby było roztropnym robić tę operację rzeźnickim nożem. Czasami można wykonać operację i zarżnąć pacjenta usuwając nowotwór wraz z jego życiem. Myślący ludzie zdają sobie sprawę z rozmiarów choroby, nie mniej należy myśleć jak , nie czy tylko jak ??? Przy całym szacunku dla księdza i jego natchnieniu prawdy i sprawiedliwości, zauważmy czas, miejsce, okoliczności i wszystko co dzisiaj dzieje się z Kosciołem.
Böno2021.06.10 22:44
Isakiewicz-Zaleski, sprawdź informację. dzisiaj jak chcesz komuś dołożyć do oskarż go o molestowanie. Dorosłe chłopy i dały się molestować? A z drugiej strony klery i duchowni mówią, że to oszczerstwo. Zanim wydasz sąd, wyrok "handel żywym towarem" - trzeba do sprawdzić, inaczej są to tylko oszczerstwa i pomówienia. Ksiądz i z niesprawdzoną wiadomością leci do mediów. Po co? Po prostu by zaistnieć. Watykan się zajmuje tymi sprawami, sądy świeckie w USA, biskup diecezji, no ale TW. Isakiewicz ze służb specijalnych wie wszystko najlepiej. On już oskarżył i wydał wyrok. Basta.
Anonim2021.06.10 22:36
Zgnilizna KK przechodzi wszelkie granice. I pomyśleć, że te spasione, zdegenerowane czarne pijawki chcą wychowywać dzieci i określać, co jest moralne a co nie. 🤮🤮🤮🤮🤑
Anonim2021.06.10 23:22
Zgnilizna jest tam gdzie się wysuwa fałszywe oskarżenia albo kłamie w żywe oczy bo postawić zarzut i zniszczyć człowieka jest bardzo łatwo bo kto udowodni że tak nie było, kto komu uwierzy. Ile było przypadków fałszywych zeznań wobec ludzi kościoła ale jak coś sie pojawia w mediach to ludzie chętniej przyjmują to za prawdę chociaż często są to niesprawdzone informacje z drugiej lub trzeciej ręki a media biorą za to kasę ze sprzedadzą więcej egzemplarzy wiec im to na reke nagłaśniać temat i nakręcają nienawiść na kościół. Nie twierdze tu nic o konkretnych przypadkach tylko ze obecna sytuacja jest chora bo i tak nic nie wiemy a atmosfera jest podgrzewana także przez ludzi jak ty którzy wykorzystaja każdą sytuacje zeby dokopać kościołowi
matis892021.06.10 22:26
Przecież to się kupy nie trzyma. Stary dziad gwałcił sobie dorosłych chłopów. Lewactwem śmierdzą kapłani co na siłę szukają pedofilii. Sutannowa masoneria zrobiła sobie z tego modę a sami wspierają LZPKNTB+.
Anonim2021.06.10 23:12
co tam bełkoces
ZERRO2021.06.10 22:14
Wielu kleryków z Polski marzyło o tym seminarium w Orchard Lake.
Skrzypek jebie matis89 na dachu synagogi2021.06.10 22:08
a rabin Hertrich-Woleński znany jako Gówno z Nilu bije brawo jedną ręką!
Ksiądz Grizzly2021.06.10 22:03
W USA oskarżanie musi być poparte dowodami. Jak by to była prawda to ks. Król już by był aresztowany.
Gówno o tym wiesz!2021.06.10 22:06
Wystarczy, że dotniesz policjanta i lądujesz w kiciu!
Chickago2021.06.10 22:09
Ja jednego tnełem to czterdziestu ich przyjechało, Same czarne aż się po sra łem.
W Chickago tak jest2021.06.10 22:11
a o Chicago żydku to nawet nie masz co marzyć!
...2021.06.10 22:19
Masz rację, to nie Polska, tu można bez dowodow wsadzać ludzi do pier.dla. Tak swoją drogą to tam jest już od jakiegoś czasu prowadzone śledztwo, więc nie bój doopy, na pewno niebawem zobaczysz aresztowania.
katolik2021.06.10 21:59
Masoni gotowi są na wszystko, jesli fałszywie ogłosili pandemię, przekupili wszystkich i wszystko w koło, to żaden problem złożyć fałszywy pozew do sądu, napisać list do ks. Isakiewicza- Zalewskiego, zrobić zamieszanie gdzie trzeba. Dlatego nie wiadomo, gdzie jest prawda, ale ks Zalewski już ma powód aby byc jedynym sprawiedliwym, ogłosić w mediach, a co Ks Isakiewicz mysli o holocauście pseudoszczepionkowym, mógł powiedzieć Episkopatowi, aby nie nakazywał wiernym i księżom szczepic się zwiazkiem chemii genetycznej
Anonim2021.06.10 22:22
Nie musieli przekupywac. Wystarczy byc dobrym psychologiem i przewidziec reakcje ludzi na zmyslona pandemie, porownywalna do grypy w Hong kongu. Nie tylko ludzie w ostatnim czasie zmienili sie na gorsze. Moj kot jak sie nie ogarnie to go ptaki zadziobią.
katolik2021.06.10 22:26
To prawda, a z kotem to śmiesznie, może zniewieściały albo myśli, ze jest ptakiem, takie zwierzece gender
Anonim2021.06.10 22:43
zimne noce to jakies 7 miesiecy w roku i tyle kot ma lockdownu z krotkimi przepustkami na podworko. To jest zasluga genow przodkow wychowanych w podobnych warunkach
katolik2021.06.10 23:06
No własnie takie warunki i kot ma trudne życie
żydek keller-krawczyk "krzyżak" obrzezany2021.06.10 21:52
Mały i zakompleksiony żydek. Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga udawanie, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
Matka trojga nieślubnych dzieci2021.06.11 9:37
Co najmniej jedno musiała mieć z dr. Kellerem-Krawczykiem. Skończyły się alimenty i teraz bluzga na niego jak może, bo inni ojcowie tez nie płacą.
Monika2021.06.10 21:50
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
AAAtomek2021.06.10 21:59
Nie masz szans u katoprawaków, oni są inni... :]
AAAtomek2021.06.10 22:06
Masz mnie pewniaka zadzwoń 7 495 3454343 proś Wuja.
AAAtomek2021.06.10 22:08
Katoliczku-prawiczku, to numer na Nowogrodzką czy do twojego proboszcza?
AAAtomek2021.06.10 22:11
Ja nie wierze a ty. Mam glicerynke, chcesz?
Monika2021.06.10 23:13
Dzwoniłam ale to Moskwa? Boje się aresztowania.
AAAtomek2021.06.10 21:49
A tam od razu mafia! To zwykły kościół katolicki.
Saki Faki2021.06.10 22:12
Chcesz w pupcie czy w jape?
Mesjasz 82021.06.10 21:48
No co oni tylko słuchali głosów pedofila mojżeszka by robili tak jak on .
Krzyżak2021.06.10 21:47
demokracja hammeryka demokracja wojna śmierć wyzysk kłamstwo inwigilacja terror sekty propaganda z tym mi się kojarzy usa a i jeszcze niech speirdala,,, z bazami wojskowymi z Niemiec koniec okupacji i za spalone Drezno odszkodowania niech pąłcą kur.. jedne
JPIII2021.06.10 21:46
Co to jest za facet, który nadstawia doopy proboszczowi, biskupowi, kardynałowi, papieżakowi? Kto chce tam iść? Katole odpowiedzcie na to pytanie. Chyba tacy jak chrystek jezusek co łajdaczył się z 12 pedałami apostołami. Albo stary pedophil bóg co gwałcił 13 letnią maryśkę.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.10 21:54
... a u nas tez ta metoda dziala ... na doooopie do raju ... !!!!!
Lichwa2021.06.10 21:57
rebe ogarnij sie i wydupcz dziś zamiast innego rebe chociaż kozę ulży ci