Grupa Żydów protestuje przeciwko Kościołowi w Auschwitz - zdjęcie
28.01.20, 13:16zdjęcie ilustracyjne (fot. flickr)

Grupa Żydów protestuje przeciwko Kościołowi w Auschwitz

54

Avi Weiss, żydowski aktywista i amerykański rabin wraz z grupą kilku osób protestował przed kościołem w Brzezince. Powód? Kościół znajduje się na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i po prostu przeszkadza owej grupce Żydów. Manifestanci domagają się usunięcia świątyni.


Według Rabina, Kościół „ze swoją nieuniknioną chrześcijańską obecnością, stanowi jedno z najbardziej bezpośrednich zagrożeń dla integralności pamięci o Holokauście”.

Grupa kilku osób protestowała przed kościołem parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince, trzymając w rękach kartki z polskimi i angielskimi napisami - „Nie ma miejsca na kościół w Auschwitz” czy „Przenieść kościół gdzie indziej”

 

Manifestacja wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. 

- Co jest z tymi ludźmi? To jest Polska! Polacy mogą czcić, gdziekolwiek chcą. Idź do domu. Dość twojej nienawiści i kłamstw - pisze  Edward R.

 

 

Komentarze (54):

Jan Radziszewski2020.02.2 1:07
Co do tego Raabe Avi Weissa mści się to wina KK że gdy był w Polsce nie został ochrzczony pomimo że była taka możliwość bo jego krewni którzy zginęli modlą się za nim ale diabeł chce mieć go w piekle dlatego jego kusi do złego zgodnie jn. z aby uzbierał win które mu uniemożliwią zbawienię się tzn trafienie do PIEKŁA Ap 22:11 11. Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci.
marko2020.01.30 6:58
To ruskie onuce od putina
polacke2020.01.29 22:58
Czterech ortodoksów żydowskich szaleje, a dostanie się jak zwykle wszystkim Żydom. Żydzi też mają duży problem z religijnymi fanatykami.
Hanna2020.01.29 22:41
Polacy mogą w Polsce budować co chcą i gdzie chcą. My się nie wtrącamy do budowania w Izraelu.Jak Żydom nie podoba się w Polsce , to niech do nas nie przyjeżdżają. Nie mogą wtrącać się do naszych spraw.
Konrad Turzyński2020.01.30 9:22
A gdyby grupa chrześcijan (skądkolwiek, może np. z Polski) przyjechała do Rzymu i protestowała przeciwko istnieniu synagogi albo synagog w tym mieście? Mogliby posłużyć się bliźniaczo podobnym do żydowskiego argumentem: „ze swoją nieuniknioną żydowską obecnością stanowią jedno z najbardziej bezpośrednich zagrożeń dla integralności pamięci o męczeństwie ogromnej ilości chrześcijan zamordowanych w starożytności w tym mieście”. Ciekawe, jak wielki wrzask w wielu miejscach świata podniesiono by przeciw takiemu protestowi...
Ja 2020.01.29 19:25
Ja PROTESTUJĘ PRZECIWKO ŻYDOM!! Którzy oślepli na cierpienie, HOLOKAUST Polaków!! 3miliony!!!POLAKÓW zamordowali NIEMCY!! NIE naziści!! Mój stryjek 22 lata, Austria, kamieniołomy. Wujek męża 26 lat Buchenwald. Kroplą wody go zatłukli!! Gdzie się tego nauczyli??!! Wiemy od współwięźnia, który przeżył. Mieli imiona, Józef i Maksymilian.
szasza2020.01.29 18:50
I potem się dziwią , że nikt ich nie lubi.
anna2020.01.29 18:23
może niech tak u siebie poprotestują , nie są u siebie tylko w "gościach" ,
Jan Radziszewski2020.01.29 16:48
Bardzo biedny ten ocalały żyd ponieważ jest tylko obrzezany a nie ochrzczony to czeka go los podobny do żydowskich Lucyferów odpowiedzialnych za regiony świata Z natchnienia Bożego z całych sił zacząłem krzyczeć. „Ja tego nie uczynię. To nie są duchy waszych zmarłych, braci tylko demony, złe duchy, które przybrały ich ludzki wygląd aby was oszukać. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. Gdy ten ogień zbliża! się do masona z Polski chwyciłem go za rękę i zacząłem się modlić w myślach o jego uratowanie. Ale on był już cały czas nieprzytomny. Stracił przytomność na początku w czasie przemiany złych duchów. Jak się później okazało on nie doświadczył własnymi zmysłami wizji piekła. Po wizji, ogień nie cofnął się lecz już do końca palił tych trzech masonów. Ich przeraźliwe krzyki były jeszcze większe niż tych dwóch satanistów, których pochłonął podobny ogień / szczegółowo to opisałem w swym świadectwie/. Jak pisze Św. Paweł: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani w sercu człowieka nie wstąpiło co Bóg przygotował tym co go miłują, to jest dla tych co przebywają w szczęśliwości Nieba. Odwrotnie jest w stosunku do tych co go nie miłują i świadomie odrzucają Jego Miłość i Jego Objawienie, to jest tych co przebywają w piekle. Dlatego mój rozum, ani słowa nie są w stanie opisać potworności cierpień w piekle i to, że jest to wieczny los. Ktokolwiek tego doświadczył nie będzie już obojętny na to co dzieje w życiu ziemskim. Dlatego wszyscy święci i pobożni ludzie, którym dane było doświadczyć wizji piekła tak bardzo cierpią i martwią się o przyszły los niepoprawnych grzeszników.
Reytan2020.01.29 16:33
Zydzi spowoduje,ze kiedys sie Polacy wreszcie obudza modlmy sie o to,bo na razie zblizaja sie Rozbiory.
Jan Radziszewski2020.01.29 16:29
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
Ja 2020.01.29 19:29
Jest Bóg sprawiedliwy??!!Szatan na pewno.
KATON STARSZY2020.01.29 14:09
11 przykazanie żydo-komucha,nie bądż obojętny!Tak katolicy,nie bądżcie obojętni!Walczmy z żydowsko- muzułmańskim rasizmem,z ich nienawiścią do innych religi a zwłaszcza do chrześcijaństwa,z ich nienawiścią do innych narodów,walczmy dopóki mamy szansę.Żydzi i muzułmanie inne narody chcieliby traktować jak niewolników,jedni i drudzy lewusy którzy boją się splamić pracą.Daremne żale ,próżny trud,bezsilne złorzeczenia;oni nie będą tolerancyjni nigdy!
T2020.01.29 13:37
Nie Żydzi ale synagoga szatana mówiąc precyzyjnie
OZ2020.01.29 10:42
Tak właśnie TUPTA ANTYPOLONIZM.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.29 10:20
A pamiętacie kabareciarza Świtonia z jego cyrkiem na żwirowisku-krzyżowisku?
Reytan2020.01.29 16:30
Jestes antykatolicka swinia !
anonim2020.01.29 23:55
A ty katolicka świnia
Albert.2020.01.29 10:12
"Grupa Żydów protestuje przeciwko Kościołowi w Auschwitz" I bardzo słusznie. Kościół w Auschwitz to tak, jak pomnik ku czci NKWD w Katyniu.
Reytan2020.01.29 16:29
Jestes Zydem i wrogiem Polski. Auschwitz stworzono dla Polakow,Birkenau dla Cyganow!
Albert2020.01.29 16:58
"Auschwitz stworzono dla Polakow" Tak, to prawda - choć nie tylko dla Polaków. Ale stworzyli go chrześcijańscy prawicowcy i mordowali w nim w imię swojej chorej religii.
Kunegunda2020.01.29 17:26
Albert zamilcz
Jarek z Poznania2020.01.29 21:32
A czy w Oświęcimiu nie ginęli chrześcijanie? Jak żydom coś nie pasuje to niech do Polski nie przyjeżdżają, bo Polska ma pełne prawo upamiętniać również swoich polskich chrześcijan zamordowanych w obozach zagłady. Jak im tak bardzo zależy to mogą niedaleko otworzyć jakąś synagogę albo coś podobnego. Nikt im wówczas tego nie zabroni. Ale zakazywać istnienia miejsca kultu religijnego to już grube przegięcie.
ryszard2020.01.29 10:11
W naszym wyznaniu wiary (Skład Apostolski), nie ma zapisu " Poganin nie jest twoim bliźnim".
el2020.01.29 7:53
To jest nienawiść i brak tolerancji dla chrześcijan w ich własnym kraju! Oni mogą to robić? Ciekawe, jaki byłby krzyk na cały świat, gdyby to chrześcijanie protestowali pod synagogą i kazali ja zburzyć i zamknąć? Okrzyknięci by od razu zostali antysemitami itd.
oficer LWP2020.01.29 21:11
i to wszystko dzięki zażydzonemu PIS, który kupił tępego polskiego goja za 500 zł
Kostucha2020.01.28 23:49
"Szopka" żydowska. Niechciani, nielubiani i bezczelni. To po prostu chamy, ciemnota i fanatycy religijni.
max2020.01.28 23:47
Jesteśmy u siebie, w Polsce. Trzeba zastosować 11 przykazanie pana Turskiego: "nie bądź obojętny!" i wyprosić tych osobników, którzy chcą nam zmieniać Polskę. Ustąpimy, to znajdą kolejny kościół
ed2020.01.28 23:42
To nie ten sam, co lata temu doprowadził swoimi protestami do wyprowadzenia sióstr zakonnych z terenu obok obozu i zlikwidowania krzyża?
mycka2020.01.29 15:49
To nie on "doprowadził(...) tylko kardynał Macharski i Jan Paweł II.
obywatel z... pod Oswiecimia2020.01.28 23:27
Sluchajac tych ciaglych atakow - mowie DOSC ! I mam rewolucyjny pomysl ! Zaorac cala Brzezinke i ... posadzic tam las, kwiaty. Bo nie ma takiego drugiego miejsca na swiecie, aby z takiego strasznego okrucienstwa robic...muzeum, zwiedzac, sie fotografowac, picknikowac, konserwowac, pielegnowac - absurd ... Burzy sie pomniki zlych ludzi, usuwa sie wszelkie slady zlych rezimow (nawet tablice, zmienia sie nazwy ulic), a z Oswiecimia robi sie swiatynie. Cos tu nie tak. Niewolno o niczym zapomniec, niczego przekrecac, ukrywac, ale zamienianie tego miejsca w miejsce doslownie swiete - cos tu nie gra.
builder2020.01.29 17:44
Nie możemy zaorać,bo to dowód co niemcy wyprawiali na polskiej ziemi.Bez świadectwa w postaci istniejących obozów zrobią z nas sprawców i będą żądać mitycznych odszkodowań.
jadł wasze2020.01.28 23:04
kiedy ich sługusy z PIS przystąpią do jego likwidacji?, pamiętam jak śp. Świtoń stawiał krzyże w Auschwitz sprzeciwiając się jego zawłaszczeniu przez żydów, przeciwko niemu stanął cały zażydzony wymiar sprawiedliwości i papież Jan Paweł II, na tego roczne obchody zaproszono aż 3 byłych więźniów tego obozu Polaków,
anonim2020.01.29 7:47
A za jakich to rządów usunięto Świtonia? Walnij się wypierdku mamuta.
oficer LWP2020.01.29 9:00
za czyich rządów w obecności Morawieckiego w Auschwitz żydowski Mosad wyrywał z rąk byłych więźniarek tego obozu polskie flagi o czym mówiono nawet w pisowskiej tvp
Jan Radziszewski2020.01.28 22:58
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata 6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Środa, 6 czerwiec 18. 03 Pisz dziecko Nie lękaj się. Zapisz Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg. Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami. Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli. Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie – zginiecie. Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny? Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga. Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie. Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem. - Chwała Tobie Chryste. - Pokój Tobie moje [dziecko] i pokój wszystkim Polakom ( i też na obczyźnie) dobrej woli.
Apateista2020.01.29 12:06
Panie Janie. Niech się pan zjednacza z Jezusem z całych sił. Życzę panu w tym temacie wszystkiego najlepszego ale niech pan da spokój innym. twierdzenie, że wszyscy musza się zjednoczyć jest mówiąc delikatnie - niesmaczne
Barbara2020.01.29 16:11
Co to za blubry podlane mistycznym sosem. Czyniliśmy dobro ratując Zydów, to było właściwe. A,że Zydzi są niewdzięczni,że kochają bardziej pieniądze niż prawdę? O tym trzeba głośno i rzeczowo, a nie tak. I być jak Żydzi. Wspierać się, dbać o porządne wykształcenie dzieci, wzrastać gospodarczo, itp. itd.Nie gadac, a działać.
Jan Radziszewski2020.01.28 22:51
Synagoga żadnego żyda nie wprowadzi do NIEBA ale do PIEKŁA owszem. zrozumiałeś Stachu czy NIE ? wiesz dlaczego bo na każdym nieochrzczonym żydzie ciąży Grzech Pierworodny - dlatego zmarli dobrzy żydzi w najlepszym razie trafią do czyśćca w bram piekła gdzie diabeł karze ich rzucając lawą piekielną w ich mordy tzn w twarz nabrzmiałą od tej piekielnej lawy i dopiero w czasie Końca świata zostaną ochrzczeni przez Ducha św Takie jest bowiem Prawo Boże Mr 16:15-16 15. I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. tzn nie można się zbawić poza KK
Jarek2020.01.28 22:58
tzn nie można się zbawić poza KK rzekłbym, że odrobinę naciągane: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Gdzie tu jest mowa o KK??? Tym bardziej że wskazana jest kolejność: uwierzyć i przyjać chrzest. O ile za Franciszka nic się nie zmieniło, to w KK chrzczone są niemowlęta, które jeszcze zapewne nie zdążyły w nic uwierzyć.
Jan Radziszewski2020.01.29 0:24
o jednym zapomniałeś że Rodzice Wierzą i tego samego pragną dla swoich dzieci tzn żeby tak jak oni Byli w NIEBIE - nie w piekle jak nieochrzczeni tj jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) co aż tak nienawidzisz swoje dzieci, że chcesz żeby do piekła wpadli. tylko Jeden K jest prawdziwym KK a inne np prawosławny ma braki nie wprowadza on do NIEBA a jeszcze gorzej jest z Protestantami po chrzcie św - gdy zgrzeszy cały czas jest w stanie potępienia
Agnieszka2020.01.29 14:30
Dlaczego?
acotomadorzeczy2020.01.28 22:08
Ciekawe Frondo czy sami nie protestowalibyście przeciwko budowie meczetu z minaretem w sąsiedztwie Jasnej Góry.
Jan Radziszewski2020.01.28 22:41
głupi jesteś Stachu Synagoga żadnego żyda nie wprowadzi do NIEBA ale do PIEKŁA owszem. zrozumiałeś czy NIE ?!
acotomadorzeczy2020.01.28 23:15
Graham Chapman ciągle nie żyje, Terry Jones właśnie do niego dołączył, u Radziszewskiego bez zmian.
Urszula2020.01.29 23:51
To jest twoje przekonanie. Przedstawiciele innych religii twierdzą, że katolicyzm to religia szatana, a katolicy to bałwochwalcy. I co z tym zrobisz?
kawa z mlekiemnie2020.01.28 23:29
STACHU ! Przypominam ze Auschwitz nie jest w Izraelu ani nie jest miejscem kultu judaizmu. Jest miejscem pamieci po zamordowanych POLAKACH i przedstawicieli innych narodów (Izraelczykow w ten czas nie było) lub przedstawicieli religji katolickiej, żydowskiej, prawosławnej i innych. Wiec jakim prawem jedna nacja uzurpuje sobie prawo do decydowania co ma lub co nie ma być budowane na tym terenie.
Joanna2020.01.29 8:41
Stachu Jasna Góra to terytorium RP Oświęcim to też terytorium RP więc twoje porównanie całkowicie nieadekwatne do artykułu. Adekwatne byłoby np. że Polacy pojechali do Katynia protestować przeciwko budowie meczetu w lasku katyńskim. Na pewno kumasz i widzisz różnicę.
Yoshka2020.01.29 10:01
Ależ na terytorium RP żyją też i muzułmanie i to od bez małą 700 lat, w zasadzie nie wiele krócej niż Żydzi, którzy przybyli tu 280 lat wcześniej. Czemu zatem uważasz że to porównanie jest nieadekwatne? W zasadzie nie wyobrażam sobie bardziej trafionego.
Joanna2020.01.29 10:16
Ojej ty tak serio? Współczuję, że nie wyobrażasz sobie bardziej trafnego. Nie wiem jak można to jeszcze bardziej obrazowo wytłumaczyć, niż to co napisałam w komentarzu.
Reytan2020.01.29 16:21
Zyd Stachu nenawidzi Polski,nie ma rady.
Antoni2020.01.29 19:29
Poak bardziej nie nawidzi Żyda niż Żyd Polaka
Jarek z Poznania2020.01.29 21:24
A to w Auschwitz nie ginęli chrześcijanie? Obóz koncentracyjny znajduje się na polskiej ziemi i to Polacy decydują o tym co tam zostanie postawione. Ale dlaczego jednej grupie wyznaniowej zlikwidować miejsca kultu skoro ginęli tak zarówno żydzi jak i chrześcijanie? Jak żydom tak zależy to mogą poprosić o otwarcie niedaleko synagogi. Nikt zapewne nie miałby nic przeciwko temu.
hm2020.01.29 23:54
nie protestowalibyśmy gdyby chcieli budować meczet w Arabisaudyjskiej wy w Iranie itp Żydzi niech u siebie protestują to jest Polska jak byś tego nie wiedział a tak w ogóle można tego rabina zapytać czy wie skąd miał pieniądze Hitler żeby budować te obozy jak by się zachował gdyby zdał sobie sprawę że to właśnie Żydzi amerykańscy pożyczyli mu pieniądze ciekawe co on na to