10.10.17, 20:20Zdj. screen Telewizja Republika

Gowin planował mariaż z Republikanami od sierpnia?

Zapowiadana przez wicepremiera Jarosława Gowina nowa partia byłaby politycznym mariażem założonej przez niego Polski Razem ze Stowarzyszeniem Republikanie- pisze portal tvp.info, który dotarł do dokumentu przygotowanego przez zarząd Republikanów. 

25 sierpnia wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin stowarzyszeniu propozycję współpracy politycznej i programowej oraz wyznaczył na 1 września termin na wynegocjowanie warunków. 

Minister poinformował dziś o powstaniu nowego ugrupowania, które miałoby poszerzyć rządzący obóz Zjednoczonej Prawicy. Według portalu tvp.info, plany powstania nowej partii były negocjowane co najmniej od sierpna tego roku.

Wicepremier Gowin miał zaproponować Stowarzyszeniu 1/3 miejsc w ciałach statutowych, w tym objęcie w takiej proporcji szefowania okręgom wyborczym.

Z dokumentu, do którego dotarł portal tvp.info wynika, że lider Polski Razem jest również gotów przekazać Republikanom zarządzanie okręgiem warszawskim.

Pełna integracja środowisk SR i PR miałaby nastąpić do wiosny 2018 r. Wówczas obie organizacje miałyby kandydować wspólnie w wyborach samorządowych w 2018 r. oraz parlamentarnych 2019, w ramach list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

yenn/tvp.info, Fronda.pl