Gowin o kompromisie ws TK i... o harataniu w gałę - zdjęcie
09.08.16, 11:31

Gowin o kompromisie ws TK i... o harataniu w gałę

Jarosław Gowin mówił w wywiadzie dla TOK FM o możliwościach rozwiązania sporu wokół TK, m.in. o pracach zespołu ekspertów. Podzielił się też wspomnieniami z urlopu. 

Jak mówił minister oświaty:

– Takim rozwiązaniem, które może zbudować kompromis jest propozycja zespołu ekspertów ds. TK, którzy od kilku miesięcy pracują pod auspicjami Marka Kuchcińskiego – przyznał w rozmowie z Janem Wróblem w TOK FM wicepremier Jarosław Gowin. Wróbel zauważył, że eksperci nie pracują „zbyt gorliwie, bo nie są politykami” i nie wydali opinii w sprawie nowej ustawy o TK.

Jak odpowiedział Gowin:

„Politycy to ludzie ciężkiej pracy. Mówię to bez sarkazmu. Każdy obóz rządowy – nawet jeśli to jest obóz tych, którzy lubią haratać w gałę, a ja przez ostatni tydzień, gdy byłem na urlopie haratałem w gałę codziennie z wnukiem i jego kolegą – ciężko pracuje. Tu nie ma miejsca na ironię z pańskiej strony. Może dobrze, że eksperci Kuchcińskiego nie odnoszą się do projektów już istniejących. To oddala ich od bieżących sporów politycznych. Ja z dużą nadzieją oczekuje efektów ich pracy. Naprawdę jest dużo problemów w Polsce nad którymi powinniśmy się skoncentrować, zostawiając ten ogromny balast jakim jest spór o TK”

emde/300polityka.pl