Gliński: W TVP wciąż straszy duch PRL - zdjęcie
07.01.16, 08:30Fot. 300polityka.pl

Gliński: W TVP wciąż straszy duch PRL

4

Jak powiedział w wywiadzie dla TVN24 wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński w obecnej "małej" ustawie medialnej oraz przygotowywanej "dużej" nie chodzi o dokonanie czystki w TVP, lecz o prawdziwą przemianę mediów publicznych.

Piotr Gliński w TVN24 tak mówił o przygotowywanej ustawie medialnej:

„To projekt, który zbliża się do ostatecznego kształtu. Mogą być jeszcze jakieś korekty, ale to jest projekt, który można już poddać debacie i dyskusji publicznej. Czy będzie to projekt rządowy, czy poselski? Trudno mi w tej chwili powiedzieć. To może być rządowy projekt, ponieważ mamy już w tej chwili jakiś okres czasu, by nad tym debatować. To jest drugostronna kwestia. Zostało to już publicznie przedstawione, debata się rozpoczęła”

Wicepremier odniósł się też do słów Jana Dworaka z wywiadu dla „Gazety Wyborczej”:

„Nie chodzi o czystkę, chodzi o opcję zerową. By przeformułować polskie media, bo coś takiego jest konieczne. Media od dawna nie potrafią zmienić się wewnętrznie, tam wciąż straszą duchy poprzedniego systemu. Są to media niewydolne, także z punktu widzenia ekonomicznego. A pan Dworak jest funkcjonariuszem politycznym, jego rola w życiu publicznym w kwestii komentowania spraw medialnych jest bardzo dyskusyjna”.

emde/300polityka.pl

Komentarze (4):

anonim2016.01.7 10:08
Trochę hipokryzja z tym "W TVP wciąż straszy duch PRL" biorąc pod uwagę, że to PiS obsadza stołki rządowe i spółek skarbu państwa funkcjonariuszami z PZPR... Niestety uosobieniem komunizmu jest teraz PiS.
anonim2016.01.7 10:32
Może fronda wyjaśni Polakom dlaczego wspiera narodowych socjalistów z PiS i Kaczyńskiego. Dlaczego promuje ideologię narodowo socjalistyczną? Dlaczego KK nie zajmie stanowiska w sprawie łamania konstytucji i prawa przez PiS w Polsce. Dlaczego Radio Maryja i kościół popierając narodowych socjalistów na postronku Putina zapomnieli już historię z narodowym socjalizmem? Czy chcą aby Polacy uwierzyli i poparli narodowy socjalizm Kaczyńskiego dzisiaj tak jak kiedyś Niemcy uwierzyli Hitlerowi i narodowym socjalistom? Czy polscy chrześcijanie mają powtórzyć historię chrześcijan niemieckich? Mają wierzyć w narodowo socjalistyczne hasła Kaczyńskiego tak jak kiedyś chrześcijanie niemieccy tylko że teraz wrogami nie są żydzi tylko muzułmanie i emigranci. Zakłamanie i obłuda Radia Maryja i hierarchów KK w Polsce jest porażające. Czy już wszyscy zwariowali i stracili pamięć? Nie pamiętają już słów JP II o jedności UE? Nie pamiętają co mówił o emigrantach? Wstyd i hańba dla Polski i Polaków.Tak dla przypomnienia jak Hitler przekonywał chrześcijańskich Niemców do swojej ideologii. Kaczyński, Orban i Putin mówią to samo razem z Radiem Maryja i hierarchami KK w Polsce chcą dzisiaj ratować Europę przed rozkładem. Czy w KK już całkiem zabrakło ludzi posiadających wyobraźnie i mózgi? Przypominam co mówił Hitler .„Jeżeli niemiecki naród ma powstrzymać rozkład, który zagraża Europie, nie wolno mu popełniać błędów okresu przedwojennego i pozwalać na tworzenie wrogów Boga i świata, ale musi rozpoznać najbardziej niebezpiecznych przeciwników, tak aby przeciwstawić im całą swoją skoncentrowaną siłę. ”"http://zapytaj.onet.pl/Category/036,002/2,26464696,Czy_zdajesz_sobie_sprawe_z_niezaprzeczalnego_historycznego_faktu_ze_Adolf_Hitler_byl_teista_chrzescijaninem_rzymskim_katolikiem_oraz_wrogiem_ateizmu.html
anonim2016.01.7 11:03
@ Marek Talarek puknij się w czółko durniu! porównujesz Kaczyńskiego do jednego z największych zbrodniarzy w historii świata. nawet Putin wysadzający wieżowce na Dubrowce nie może równać się z Hitlerem w ludobójstwie.
anonim2016.01.7 11:34
Fakt. Gliński nadal straszy w telewizji :-D