Austriacki biskup Andreas Laun w ostrych słowach skrytykował ideologię gender. Laun stwierdził, że jest ona kłamstwem, które bez cienia wątpliwości można stawiać w jednym szeregu z kłamstwami nazizmu i komunizmu. 

Jak stwierdził biskup Laun w wystosowanym przezeń liście, Bóg nie jest jedynym, który działa między ludźmi. Bóg wyposażył nas w broń do ochrony przed Złym, ale kłamstwo Szatana może odcinąć na nas piętno i zadać wielkie rany. Diabeł nie rezygnuje z walki o naszą duszę i cały czas karmi nas kłamstwami, kierując ku otchłani wiecznego cierpienia. 

Jak dodaje, Szatan w XX wieku wyrządził wiele szkód, tworząc kłamstwa na temat nazizmu i komunizmu. Kolejnym kłamstwem trawiącym ludzkość jest zdaniem Launa ideologia gender. 

„Dziś ponownie mamy do czynienia ze straszliwym kłamstwem, które nabiera siły i mocy. Nazywa się gender i uderza w intymną sferę człowieka. Papież Franciszek nazwał tę teorię ‘demoniczną’ i taką jest w istocie! Sięga przede wszystkim po dzieci i niszczy miłość między mężczyzną a kobietą, rodzinę, którą Bóg zamyślił jako szczególny dar dla nas ludzi, stwarzając ją przede wszystkim po to, byśmy lepiej mogli pojąć Jego miłość względem nas” - pisze biskup. 

Jak podkreśla, podstawowym kłamstwem gender jest zamazanie elementarnego podziału płci. Ideologia głosi, że nie ma podziału na mężczyzn i kobiety, a tym samym prowadzi do rozkładu rodziny. 

Według słów Launa w ideologii gender kryje się kłamstwo polegające na pogardzie dla ciała, które można kształtować według własnych zachcianek. 

Biskup przestrzega, że podatne na to kłamstwo są przede wszystkim dzieci, które w krajach Europy Zachodniej już w przedszkolu uczą się o tzw. "różnorodności płciowej'. 

„Za ideologią gender kryje się kłamstwo diabła. Także to kłamstwo przynosi ludzkości nieszczęście, jak wszystkie inne w ciągu całej historii” – kończy austriacki biskup.

emde/pch24.pl