Gdzie Timmermans i Komisja Europejska? W Holandii wysłano wojsko przeciw protestującym rolnikom! - zdjęcie
16.10.19, 09:06(fot. euranet plus/flickr/CC BY SA 2.0

Gdzie Timmermans i Komisja Europejska? W Holandii wysłano wojsko przeciw protestującym rolnikom!

34

Od czasów przejęcia władzy przez PiS nie milkną komentarze o dyktaturze Jarosława Kaczyńskiego. Frans Timmermans wraz z politykami tzw. opozycji totalnej przyzwyczaili nas do tego, że "pochylali się" nad rzekomym łamaniem prawa i demokracji w Polsce. Tymczasem w Holandii sprowadzono wojsko, by... nie dopuścić protestujących rolników przed siedzibę parlamentu. - A tymczasem w Holandii, by nie dopuścić protestujących rolników przed siedzibę parlamentu, sprowadzono wojsko - informuje dziennikarka TVP INFO, Dominika Cosic

 

 

Komentarze (34):

Druh Ryszard 2019.10.17 13:18
Obojętnie co Polska zrobi, zawsze może dostać od starszych "demokratów" po głowie. Każdy powód jest dobry, gdy chce się dla przykładu komuś "dołożyć". Polska jest wymarzonym państwem bo się sytuuje po niewłaściwej stronie. No bo jakże to tak, czy można bezkarnie głosować na jakichś tam zacofanych patriotów ? Cała Europa zmaga się z postępem, a ci Polacy chcą wyrwać się z unijnej uprzęży. Będą walić w nas jak w bęben póki sił stanie, bo takie jest Unii Europejskiej przekonanie. Nasz przykład jest zaraźliwy, no bo już holenderscy rolnicy - za Polaków przykładem - z kolan powstają !
wyborca2019.10.16 17:54
Czy to nie jest tzw.lewacka odmiana demokracji, mająca ty le wspólnego z demokracją co panienka lekkich obyczajów z cnotliwością i moralnością?
krzysztof2019.10.16 17:51
FB TO LEWACKI PORTAL KTÓRY STOSUJE NIESPRAWIEDLIWE KRYTERIA PUBLICYSTYKI SKREŚLA OPINIE KRYTCZNE WOBEC LGBT TZN GEJÓW PEDERASTÓW I INNYCH ODMIEŃCÓW TŁUMI KRYTYKĘ
timmermans, holenderski knur2019.10.16 15:37
„Dzień Świra" po holendersku.
Adrian2019.10.16 14:16
Jak zwykle klamiecie, jak rozumiem tak nakazuje wiara katolicka? Prawda jest taka, ze wojsko wypozyczylo policji ciezarowki, zeby traktory nie taranowaly blokad. https://nos.nl/artikel/2306379-overdreven-of-noodzaak-waarom-het-leger-erbij-is-geroepen-in-den-haag.html Urban to przy was male miki. Tfu!
jula2019.10.16 13:14
Co się dzieje w Holandii tego nie pojmiemy,w czasie wojny na Bałkanach pod nadzorem holenderskich żołnierzy doszło do masakry w Srebrenicy,Serbowie wymordowali tysiące chłopców i mężczyzn wyznania muzułmańskiego,Holendrzy stali i patrzyli na wywózki nie pytając po co?dokąd?Holenderskie Błękitne Chełmy.
adn2019.10.16 11:46
Czyli : Holendrzy , mordy w kubeł !
Cogito ergo sum2019.10.16 11:24
Mają stan wojenny. Swój 13 grudnia
GabaGaba2019.10.16 11:05
Timermans tak potrzebny Europejczykom jak Platforma Obywatelska Polakom.
Andy2019.10.16 10:44
My komunę znamy bo 44 lata ją mieliśmy, na zachodzie mają ją od kilku lat i jeszcze jej nie znają. Szkoda tylko, że potrzeba im będzie przynajmniej ze 30 lat aby przejrzeli na oczy. Czyli są 30 lat za nami. I kto tu jest zacofany.
JS2019.10.16 10:14
Holandia nie jest już państwem w 100% demokratycznym. Wszyscy mają siedzieć cicho bo taki sobie rząd wybrali i mają im nie przeszkadzać. Ale wojsko przeciwko rolnikom ? To już totalitaryzm ! Holendrzy przejrzą na oczy, obudzą się w niedługo w kraju, który nie będzie im przyjazny ale wymagający bezwzględnego podporządkowania. Pozdr.
anonim2019.10.16 10:48
Czyli obudzą się w takiej pisowskiej Polsce, gdzie kara się za wszystko. Na razie jednak w Holandii jest znacznie więcej demokracji niż u nas. Niestety :(
Maria Blaszczyk2019.10.16 10:58
Czyli powinni wpuścić te traktory na teren parlamentu? Ciekawe, że w Polsce się odgradza kilometrami barierek ludzi - a tu oczekujecie, że wpuszczą paręset traktorów... Jak sobie obejrzysz te zdjęcia, to nie ma tam żadnych żołnierzy, tylko policjanci. "Wojsko" to tych kilka ciężarówek, odgradzających parlament, żeby te traktory nie mogly tam wjechać...
Dominika2019.10.16 10:09
Coooooooooooooooooo ?!! Wojsko przeciw demonstrantom ?!!! Wyrzucić Holendrów z UE !!! Gdzie praworządność !!!
T.2019.10.16 9:32
Cholera jasna! to się dopiero nazywa demokracja! Pałowanie Katalończyków - pełna demokracja, w PL Polacy wybrali demokratycznie PIS nie PO, chociaż dla mnie PIS i Po to jedno zło - to nie ma tu demokracji - bo pedały nie mogą zawierać związków małżeńskich i adoptować dzieci, no i aborcji nie ma na żadanie. Standardy demokratyczne w związku z tym są złamane.
Maria Blaszczyk2019.10.16 10:54
Nie, nie dlatego, że nie mogą zawierać związków małżeńskich - a dzieci mogą adoptować, skąd Ci to przyszło do głowy? Jak niby można by sprawdzić orientację osoby adoptującej dziecko? Również aborcja jest na żądanie, mamy XXI wiek, to prawo sprzed ponad ćwierć wieku nie przewidziało tego, jak aborcji się będzie dokonywać obecnie. I wcale jej nie zabrania, co najwyżej utrudnia życie kobietom, co jest wredne, ale demokracji nie łamie. Łamanie demokracji polega na czymś innym. Na łamaniu prawa - zamachu np. na TK i sądy, w tym odejściu od zasady trójpodziału władzy. Na ograniczaniu czasu wypowiedzi opozycji i wyłączaniu mikrofonu. Na gnębieniu dziennikarzy i przejęciu TVP przez partię rządzącą - wszyscy widzieliśmy pana Jacka Kusrkiego świętujacego w niedzielę zwycięstwo PiS. Itd. Jak zapewne pamiętasz z lekcji WOSu, demokracja kieruje się siedmioma zasadami. To zasada suwerenności narodu, pluralizmu, podziału władzy, państwa prawa, konstytucjonalizmu i praworządności, przedstawicielstwa oraz ograniczonych rządów większości. PiS złamał każdą z nich, z wyjatkiem, być może, pierwszej.
T2019.10.16 11:50
Kochana Mario, nie nie pamiętam edukację zakończyłem już dawno temu zwłaszcza tą średnią. Najlepszym dowodem na obecność demokracji w Polsce jest nijaka Jachira - że została wybrana do sejmu, a nie przymusowo zamknieta w szpitalu psychiatrycznym. Pani - że swobodnie pisze Pani w internecie to co pisze, i ja że swobodnie krytykuje PIS i wcale nie ukrywam na tym forum że ich nie lubię, bo dla mnie wybór miedzy HIV(pis) a AIDS(po) to żaden wybór. Stan demokracji jest zupełnie taki sam jak 8, 10, czy 12 lat temu. Tak jak sądy były na usługach PO i wydawały przychylne im wyroki tak samo jest teraz. Prawo jest dla maluczkich i ja nie mam żadnych złudzeń pod tym względem.
Maria Blaszczyk2019.10.16 13:23
Nie. JEst różnica między sądami działającymi koniunkturalnie, a sędziami, którymi panem życia i kariery jest pan minister sprawiedliwości. Tamta sytuacja była daleka od doskonałości - obecna nie ma nic wspólnego z niezawisłością sądów. Za PO TK był rzeczywiście niezależną instytucją, która wydawała orzeczenia - i zaznaczam, że z wieloma się nie zgadzałam - często wbrew PO - orzeczenia w sprawie kompetencji Prezydenta do prowadzenia polityki zagranicznej, orzeczenia w sprawie przepisów emerytalnych, orzeczenia w sprawie składek zdrowotnych rolników, orzeczenia w sprawie kodeksuu wyborczego, a konkretnie spotów i bilbordów, czy orzeczenia w sprawie służb i ich uprawnień do sięgania w prywatne informacje o obywatelach... Obecnie jest to maszynka do przyklepywania tego, co pan prezes deweloper sobie ubzdura. Obecność pani Jachiry niczego nie dowodzi. Wielu rzeczy natomiast dowodzi nagonka na nią, groźby i manipulacje, jakich się dopuszczają sprzyjające władzy media w jej sprawie.
T.2019.10.16 14:12
Pani Mario proszę nie być naiwnym że coś się zmieniło w tej materii, proszę przypomnieć sobie prowokację dziennikarską. Dziennikarz podając się za pracownika biura premiera zadzwonił do sędziego orzekającego w jakieś sprawie związanej z ówczesną władzą żeby ustalić "odpowiedni wyrok". Jak ABW wchodziło do redakcji Wprost, czy wpadło do domu studenta śmiejącego się z Komorowskiego to było to demokratyczne.
Maria Blaszczyk2019.10.16 19:36
Tak, były takie przypadki. Patologiczne. Obecnie mamy panią niby prezes Trybunału Konstytucyjnego, która robi to samo. Pamięta pan może tę przezabawną sytuację, gdy Sąd Najwyższy skierował do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pięć pytań prejudycjalnych związanych z przeforsowaną przez PiS ustawą o SN, a pani prezes zaocznie, jednoosobowo sprawę osądziła w trybie doraźnym, pomijając te wszystkie tam wysłuchania, posiedzenia, składy i uzasadnienia orzeczeń? Jak za poprzedniego ustroju, co? Albo pan sędzia Jarosław Dudzicz z KRS, który na Twiterze napisał, że "melduje się na rozkazy" posłanki PiS Krystyny Pawłowicz... Jak się panu podoba niezawisły sędzia, który składa posłance partii rządzącej tak czołobitne deklaracje? I to sędzia KRS, która, zgodnie z Konstytucją ma stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, którzy wszyscy mają wpisany w ustawę obowiązek apolityczności... A jak się panu podobali sędziowie, którzy na polecenia "szefa" oczerniali, także używając poufnych informacji, a kiedy indziej po prostu łżąc i używając wulgaryzmów, innych sędziów. Jak się panu podoba sytuacja, gdy pan minister sprawiedliwości po prostu poprzerywał kadencje prezesom sądów, co mu z jakiegokolwiek powodu do gustu nie przypadli? Tak, sędzia Milewski zachował się paskudnie. Ale to nic w porównaniu do tego co robiła na życzenie szefa "Kasta Watch". Nic w porównaniu do wymienienia na tę panią, co nawet na zwykłą sędzie się nie nadawała, prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Wie pan co - to jest tak żałośnie krótkowzroczne, że ręce opadają. Bo kiedy to pan będzie kierowcą seicento - to nikogo nie będzie obchodziło, jak pan nieśmiało powie, że pan przecież na PiS głosował...
Maria Blaszczyk2019.10.16 19:37
ABW w redakcji "Wprost"? No cóż, to już trochę inna sprawa, przypomnijmy sobie, o co chodziło. Otóż rosyjskie służby nagrały polskich polityków. Miały kupę szczęścia, bo najpierw udało się wyeliminować pana ministra spraw wewnętrznych, BArtłomieja Sienkiewicza. Nie podoba mi się wchodzenie do redakcji. Ale tamta sytuacja zagrażała bezpieczeństwu państwa. I obecnie mamy tego skutki - władzę trzyma partia wybrana dzięki prowokacji rosyjskich służb. Przez długi czas w ministerstwie obrony narodowej funkcjonowała grupa ludzi powiązanych z rosyjską agenturą. Mamy WOT, o którym wiemy ponad wszelką wątpliwość, że są w nim ludzie służący Kremlowi. Mamy - to łączy się z poprzednim wątkiem - przeciekawą sprawę pani sędzi Koski Janusz, która prowadziła sprawę przeciwko rosyjskiemu szpiegowi, panu Stanisławowi Sz. Pod idiotycznym zupełnie pretekstem została przez pana ministra sprawiedliwości usunięta, przez co sprawa o szpiegostwo musiała się zacząć od początku. Mamy kompletnie zdumiewającą sprawę nowelizacji ustawy o IPN, co do której wiemy, że była suflowana przez proklemlowskich lobbystów, co jeszcze samo w sobie nie byłoby tak przerażające - ale przecież PiS ją przegłosował. Itd... W porównaniu do tego, że w sprawie zamordowania pana Stachowiaka jedyną osobą, przeciwko której toczyło się postępowanie, był pan redaktor Bojanowski, który ją opisał - wydaje się, że były mocne przesłanki, by tak zareagować. W przeciwieństwie do sprawy SKOKów, największej afery w historii III RP, gdzie postępowanie wszczęto - oczywiście - przeciwko panu redaktorowi Stankiewiczowi, który ten proceder opisał... Co tam afera 6 razy większa jeśli chodzi o straty od Amber Gold, której twórców właśnie skazano... Nic nie szkodzi, skoro aferzysta jest nasz. Czy sprawy przeciwko panu redaktorowi Piątkowi... Każdy ma prawo się bronić przed niesłusznymi oskarżeniami. Ale jeśli dziennikarzowi się wytacza sprawę o terroryzm przed sądem wojskowym zamiast zwykłe sprawy o zniesławienie - to coś chyba jest nie tak, nie sądzi pan? A w kontekście nalotów i zabierania komputerów warto też wspomnieć, że miłościwie nam panujący PiS zrobił to samo organizacjom kobiecym... Ale to już panu nie przeszkadza? A wpadanie do śmiejących sie z polityków - serio, po nagonce na panią Jachirę nie wstyd panu używać tego argumentu? Tak, wtedy przesadzono. Ja się zgadzam. Ale temu człowiekowi nie wyrządzono żadnej krzywdy porównywalnej do tego, co sie robi pani Jachirze. Ciąganie na przesłuchania to drobiazg w porównaniu do kampaniii nienawiści przeciwko niej, kłamstwom publicznej telewizji i strachu, jaki ona i jej bliscy doświadczają. Na litość boską, trzeba zachowywać jakieś proporcje. Nie można z patologii poprzedniej władzy wyprowadzać przyzwolenia dla znacznie większych patologii władzy obecnej.
alex2019.10.16 12:42
Pani Mario,jest wladza ustawodawcza i wykonawcza i jesli Polski Sejm uchwala to reszta nie gledzi tylko do roboty.Milego dnia.I jeszcze jedno, nie ma na swiecie wiekszego prawa nad Polskim ,a jak nie to trzeba zmienic Konstytucje
anonim2019.10.16 9:25
No i po to im ta europejska armia, w końcu chyba nie po to aby walczyć z uzbrojonymi wrogami zewnętrznymi!
Antoni2019.10.16 9:18
moralność pani Dulskiej, albo rozdwojony język
stan2019.10.16 14:11
Rozdwojony język ma żmija.
Dam2019.10.16 9:18
Czy to wojsko zostało wysłane z pogwałceniem prawa holenderskiego? Bo jeżeli nie, to znowu próbujecie zrobić z ludzi debili porównując 2 całkiem różne rzeczy, no ale jak mówił Kurski "ciemny lud to kupi"
retro2019.10.16 9:31
tak Kurski z Czerskiej, masz rację ma taki pogląd ! Odmawianie ludziom demonstrowania swoich poglądów w miejscach gdzie tworzone jest prawo uderzające w nich jest łamaniem prawa do wolnosci !
Dam2019.10.16 9:49
Akurat naprawdę chciałbym wiedzieć, bo prawa holenderskiego nie znam. No ale na frondzie się nie dowiem, a ma ona długą listę manipulacji w temacie "gdzie Timmermans". Ale kto wie, może tym razem mają rację, chociaż nauczony doświadczeniem wątpię.
Maria Blaszczyk2019.10.16 13:27
W ogóle dostępność dla ludzi holenderskiego parlamentu jest mniejsza niż polskiego, ich prawo narzuca tu większe ograniczenia. Ale nie sądzę, by istniał kraj, gdzie władza wpuściłaby setki traktorów na teren swojego parlamentu. Ci rolnicy protestują kilka ulic dalej, w centrum Hagi udostępniono im cały wielki plac, by sobie tam z tymi traktorami manifestowali. https://twitter.com/dannyctkemp/status/1184370022531190787
stan2019.10.16 14:09
Chyba nie Kurski jest autorem tych słów, ale Lis, a potem podobnie wyraził się Neumann. A może miał rację? Obraża ludzi, a oni w zamian wybierają go do Sejmu. Czyż nie jest to ciemny lud?
MJ2019.10.16 9:11
Ciekawe, kogo popiera Zabłysła? Wiem, ze pytanie retoryczne.
Maria Blaszczyk2019.10.16 10:45
Nie no. Postawienie kilku ciężarówek w poprzek ulicy, by traktory nie mogły jeździć po parlamencie, zmienia moje zdanie. To zupełnie inaczej niż w demokratycznej Polsce. gdzie protestujący wchodzą sobie swobodnie na teren Sejmu... Wiesz co, Mateuszku? Ręce opadają... Wybierz się traktorem na Wiejską i zobaczymy, co się stanie...
man.of.Stagira2019.10.16 9:11
. . In Timmermans We Trust! . . hasło "polskich obrońców demokracji" oraz "elity demokratycznej" z ulicy Czerskiej . .
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.16 15:33
przecież ten wieprz popiera władze ,- ludzie ,którzy chcą żyć normalnie będą niszczenie przez przedstawiciela KOMUNY