Fogiel: Rząd będzie kontynuował reformę sądownictwa - zdjęcie
27.09.21, 09:48Fot. Screenshot You Tube - Polskie Radio

Fogiel: Rząd będzie kontynuował reformę sądownictwa

3

"Rząd złoży projekt ustawy będącej kontynuacją reformy sądownictwa. O tym, że reforma będzie kontynuowana, była mowa wielokrotnie" – zapowiedział Radosław Fogiel.

„Niezbędne są regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów”powiedział na antenie TVN24 wicerzecznik PiS.

Fogiel uważa, że w przeszłości  "dochodziło do sytuacji, w której ewidentna przewina dyscyplinarna sędziego spotykała się z rozgrzeszeniem". Zdaniem posła PiS konieczne są więc nowe regulacje w tej sprawie. I dodał, że Izba Dyscyplinarna „powinna być przede wszystkim sprawiedliwa".

Radosław Fogiel przyznał również w kontekście ewentualnej, postulowanej przez UE, likwidacji polskiej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, że niestety „nie spełnia ona pokładanych w niej nadziei”. „Uważamy, że kwestie dyscyplinarne, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, można zorganizować inaczej” – skonstatował Fogiel.

 

ren/TVN24

Komentarze (3):

Foster2021.10.15 17:32
Jestem przekonany, że się wycofają jak ich Unia Europejska przyciśnie. Narazie przygotowują na to suwerena, przecież trzeba to jakoś wytłumaczyć. Ja im nie wierzę.
Anonim2021.09.27 9:55
Nieudolność Pisdzielców pozwala być spokojnym o efekt....😁😁😁
janton2021.09.27 15:15
a Radek F. o świcie wróci do sprzątania w piekarni