Fatima: 13 lipca Maryja pokazała dzieciom piekło - zdjęcie
13.07.21, 12:25Fot. Biały Kruk

Fatima: 13 lipca Maryja pokazała dzieciom piekło

39

To, co zobaczyły i usłyszały dzieci podczas trzeciego objawienia 13.07 zostało nazwane tajemnicą fatimską. Dzieci nie chciały nikomu wyjawić jej treści. Dopiero s. Łucja przynaglana przez biskupa opisała całą wizję oraz treść orędzia. Zanim to jednak uczyniła, tak tłumaczyła biskupowi swoje wewnętrzne opory i zastrzeżenia: "Jak mogłabym opisać piekło? Nie znalazłabym odpowiednich słów do opisania rzeczywistości, gdyż to, co ja mówię, jest niczym, daje jedynie słabe wyobrażenie. Poszukując odpowiednich wyrazów, mogłabym teraz tak powiedzieć, a za chwilę znowu inaczej. Wprowadziłabym tyle zamieszania, że dzieło Boże zostałoby unicestwione."

Spełniając polecenie biskupa, w taki oto sposób Łucja opisała przebieg trzeciego objawienia i wizję piekła: "13 lipca 1917 r. krótko po naszym przybyciu do Cova da Ma do dębu skalnego, gdy odmawialiśmy różaniec z ludźmi licznie zebranymi, zobaczyliśmy znany już blask światła, a następnie Matkę Boską na dębie skalnym. Czego sobie Pani ode mnie życzy? Chcę, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać".

Siostra Łucja pisze, że podczas tego objawienia Matka Boża przekazała im tajemnicę, składającą się z trzech odmiennych części. "Z tych dwie teraz wyjawię. Pierwszą była wizja piekła. Matka Boża prosiła: «Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi». Przy tych ostatnich słowach rozłożyła znowu ręce jak w dwóch poprzednich miesiącach. Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. Zanurzeni w tym ogniu byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli. Postacie były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron, jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle. Przerażeni, podnieśliśmy oczy do Naszej Pani szukając u Niej pomocy. A Ona pełna dobroci i smutku rzekła do nas: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo mego Niepokalanego Serca (Jest to druga część tajemnicy fatimskiej). Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie. Wojna zbliża się ku końcowi, ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga wojna, gorsza. (Aneksja Austrii, Sudetów, Czech i Moraw przez Niemcy za pontyfikatu Piusa XI była prologiem do II wojny światowej, która formalnie rozpoczęła się 1.09.1939 r. napadem na Polskę, za pontyfikatu Piusa XII). Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie. (Nadzwyczajny blask północny był widzialny w całej Europie w nocy z 25 na 26 stycznia 1938 r.). Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego. Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie."

W tym miejscu opis się urywa, ponieważ zaczyna się trzecia część tajemnicy fatimskiej, której zapowiedź ogłoszenia, decyzją Jana Pawła II, została podana do wiadomości 13.05.2000 r. w Fatimie po Mszy św. beatyfikacyjnej fatimskich Pastuszków...

S. Łucja wspomina, że wizja piekła do tego stopnia przerażała siedmioletnią Hiacyntę, "że wszystkie kary i umartwienia wydawały się jej zbyt małe, aby uzyskać u Boga łaskę wybawienia niektórych dusz. Jak to się stało, że Hiacynta taka mała, mogła zrozumieć ducha umartwienia i pokuty i z takim zapałem mu się oddać. Wydaje mi się, że była to najpierw szczególna łaska, której Bóg za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi chciał udzielić, a potem widok piekła i nieszczęścia dusz, które się tam dostają. Niektórzy ludzie, nawet pobożni, nie chcą dzieciom mówić o piekle, żeby ich nie przerażać, ale Bóg nie zawahał się pokazać go trojgu dzieciom, z których jedno miało zaledwie 8 lat.. Hiacynta często siadała na ziemi lub na jakimś kamieniu i zadumana zaczynała mówić: «Piekło, piekło, jak mi żal tych dusz, które idą do piekła, i tych ludzi, którzy tam żywcem płoną, jak drzewo w ogniu.» Drżąc klękała z rękami złożonymi, aby powtarzać modlitwę, której Pani nasza nas nauczyła: 0 mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia. Obecnie Ekscelencja rozumie, dlaczego ostatnie słowa tej modlitwy odnoszą się do dusz, które znajdują się w największym lub najbliższym niebezpieczeństwie potępienia."

Tuż przed swoją śmiercią przebywając w szpitalu w Lizbonie Hiacynta długie godziny spędzała na modlitwie, z jej pokoiku widać było wnętrze kościoła i tabernakulum. Adorowała Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Kilka razy odwiedziła ją Matka Boża. Po tych odwiedzinach zwierzała się siostrze Godinho przekazując jej to, co usłyszała od Matki Bożej.

Między innymi Maryja powiedziała jej, że "najwięcej ludzi trafia dopiekła przez grzechy nieczystości. Mówiła również: Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest wieczność, na pewno uczyniliby wszystko, by odmienić swoje życie. Pojawią się na świecie mody, które będą obrażać naszego Pana. Ludzie, którzy służą Bogu, nie mogą być niewolnikami mody. W Kościele nie ma miejsca na mody. Bóg jest zawsze ten sam."

Według relacji s. Łucji Franciszek, w przeciwieństwie do swojej siostry Hiacynty, był mniej przejęty wizją piekła, "choć zrobiła na nim wielkie wrażenie. Całą swoją uwagę skupił na Bogu, który jest Trójcą Przenajświętszą w tym świetle ogromnym, które nas przenikało do głębi duszy. Potem powiedział: myśmy płonęli w tym świetle, które jest Bogiem, i nie spaliliśmy się. Jakim jest Bóg, tego nie można by powiedzieć. Tego właśnie nikt nie zdoła wypowiedzieć."

M.P.

Miłujcie się!, nr 5-8/2000

adonai.pl

Komentarze (39):

Po 11 ...2021.07.13 23:31
13 lipca Maryja pokazała dzieciom piekło ... pokazała im PiS...d...?
O MÓJ JEZU....!2021.07.13 21:46
"Przebacz nam nasze grzechy. Zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do Nieba i dopomóż szczególnie tym, które najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia."...Amen! Ten właśnie cytat ,od dawna mówi się na końcu każdej Tajemnicy Różańca Świętego, tak jak Maryja mówiła dzieciom!
NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ na te wpisy!...2021.07.13 21:37
Jak widać, tu są --- prawie w 100% ---- wpisy jednej osoby! Zapewne wiecie i znacie /może nie wszyscy/, tego wielonickowca - Lecha Kellera! ... Pisze sam do siebie, sobie odpowiada w innym nicku, czasami się ze sobą kłóci i się wyzywa, zmieniając przy tym różne nicki., że niby tyle osób z nim pisze!? --- Teraz też to samo zrobił! ---- PRÓBUJE TEŻ , TYM SAMYM ZAGŁUSZYĆ SWOJE WYRZUTY SUMIENIA, GDYŻ JAK WIADOMO JEST ON STARYM ŻYDOWSKIM ATEISTĄ I W DODATKU JEST PEDOFILEM! ... To nie jest mój wymysł!... Dużo wcześniej tak się przedstawiał we wpisach i opisywał z detalami swoje wybryki do dzieci! .... Nawet chwalił się że siedział za to --- Po sprawdzeniu wiem, że to prawda! ----- To tragiczne dla niego,-----że mimo wszystko nie chce się nawrócić i jeszcze bardziej brnie w swoje szambo, ... obrażając Najświętszą Maryję! ----- Nie może wytrzymać, gdyż ta Świętość bardzo go boli i BLUŹNI!... Był też SB-kiem, donosicielem ----- to też sprawdzone. ---- Ma numer swój ewid. w IPN! ---- Więc czegóż dobrego -- można się po nim spodziewać ???? On nie umie o niczym innym pisać!... Ma stały, żelazny temat, taką ma zjechaną psychikę!
Anonim2021.07.14 7:14
uwaga tworki!!!!!!!!! wasz zbiegły pacjent był zaginiony,a odnalazł się
Anonim2021.07.13 20:19
Piekło to widzą dzięki księżom molestowane dzieci.
Anonim2021.07.13 20:30
ty je dopiero zobaczysz.
hahaha...!2021.07.13 21:40
Odpisujesz sam sobie, Lechu! .... Zapomniałeś jednak sobie nicka zmienić...! Tak jest zawsze z tobą! Jesteś żałosny!
Ha ha ha!2021.07.14 8:55
Wielonickowy i wielopłciowy debil/ka znów zobaczył/a Lecha Kellera. Po wzmożonym onanizowaniu czas na kolejny kretyński wpis. Ograniczone umysłowo indywiduum wsadza swoje g****ane "przemyślenia" i oskarżenia gdzie tylko mu się strona otworzy.
Dociekliwy2021.07.13 20:00
Pokazało piekło? W sensie zabrała ich do katolickich szkół w Kanadzie, gdzie gwałcono i mordowano dzieci?
Anonim2021.07.13 20:31
czym jest sens? Doświadczysz tego.
Polak2021.07.13 21:32
Sekta rzymskokatolicka na pewno nie ma nic wspólnego z sensem.
Mięso bedzie ?2021.07.13 18:29
Więc co w końcu skończą dzieci w rzeźni w ubojni i na mięso bądź karmę dla kotów świń szczurków ?
Anonim2021.07.13 20:41
cóż za siermiężność, prawdziwy pokaz prymitywizmu
Normalny2021.07.13 17:17
Fajna sadystka ta maryja, pewnie matka teresa z piekła brała u niej lekkcję.
Anonim2021.07.13 20:35
pogardliwa prześmiewczość często staje się źródłem pogardy
Polak2021.07.13 16:30
Piekło? Czyżby okazała im co katoliccy szamani robią dzieciom?
Anis Sparks2021.07.13 17:20
Dzieciom i nie tylko, gdybym opisał tu katolickie metody nawracania (tortury) to pewnie miałbym jutro o 6 rano Policję u bram :D
Taka prawda2021.07.13 18:30
to jak molestują zydzi dzieci gwałcą noworodki i mordują rytualnie
Kaczka basta!2021.07.13 15:59
A czy zapewniła im pomoc psychologiczną w celu wyleczenia zespołu stresu pourazowego?
Pepe2021.07.13 14:11
Jak wiemy nie jeden ksiądz pokazał dzieciom piekło
Fatima:2021.07.13 13:45
13 lipca Maryja pokazała dzieciom piekło. ............. To, co zobaczyły i usłyszały dzieci podczas trzeciego objawienia 13.07 zostało nazwane tajemnicą fatimską. Dzieci nie chciały nikomu wyjawić jej treści. Dopiero s. Łucja przynaglana przez biskupa opisała całą wizję oraz treść orędzia. Zanim to jednak uczyniła, tak tłumaczyła biskupowi swoje wewnętrzne opory i zastrzeżenia: "Jak mogłabym opisać piekło? Nie znalazłabym odpowiednich słów do opisania rzeczywistości, gdyż to, co ja mówię, jest niczym, daje jedynie słabe wyobrażenie. Poszukując odpowiednich wyrazów, mogłabym teraz tak powiedzieć, a za chwilę znowu inaczej. Wprowadziłabym tyle zamieszania, że dzieło Boże zostałoby unicestwione." Spełniając polecenie biskupa, w taki oto sposób Łucja opisała przebieg trzeciego objawienia i wizję piekła: "13 lipca 1917 r. krótko po naszym przybyciu do Cova da Ma do dębu skalnego, gdy odmawialiśmy różaniec z ludźmi licznie zebranymi, zobaczyliśmy znany już blask światła, a następnie Matkę Boską na dębie skalnym. Czego sobie Pani ode mnie życzy? Chcę, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać".
cd2021.07.13 13:46
Siostra Łucja pisze, że podczas tego objawienia Matka Boża przekazała im tajemnicę, składającą się z trzech odmiennych części. "Z tych dwie teraz wyjawię. Pierwszą była wizja piekła. Matka Boża prosiła: «Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi». Przy tych ostatnich słowach rozłożyła znowu ręce jak w dwóch poprzednich miesiącach. Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. Zanurzeni w tym ogniu byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli. Postacie były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron, jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle. Przerażeni, podnieśliśmy oczy do Naszej Pani szukając u Niej pomocy. A Ona pełna dobroci i smutku rzekła do nas: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo mego Niepokalanego Serca (Jest to druga część tajemnicy fatimskiej). Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie.
cd2021.07.13 13:47
Wojna zbliża się ku końcowi, ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga wojna, gorsza. (Aneksja Austrii, Sudetów, Czech i Moraw przez Niemcy za pontyfikatu Piusa XI była prologiem do II wojny światowej, która formalnie rozpoczęła się 1.09.1939 r. napadem na Polskę, za pontyfikatu Piusa XII). Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie. (Nadzwyczajny blask północny był widzialny w całej Europie w nocy z 25 na 26 stycznia 1938 r.). Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego. Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie." W tym miejscu opis się urywa, ponieważ zaczyna się trzecia część tajemnicy fatimskiej, której zapowiedź ogłoszenia, decyzją Jana Pawła II, została podana do wiadomości 13.05.2000 r. w Fatimie po Mszy św. beatyfikacyjnej fatimskich Pastuszków...
fcuk piss2021.07.13 13:29
ta maryja to musi byc niezla sadystka skoro male dzieci straszy takimi scenami ze nie moga mowic i wczesnie umieraja jako matka ukrzyzowanego syna powinna miec wiecej empati
Anonim2021.07.13 18:02
to ufonautka była, najpierw im sie pokazała jako 13 latka w kusej sukience jak podlotek ,dopiero później ufo zrobiło korekte przekazu i zrobiło sie niebiesko
Komentator2021.07.13 19:42
ale z was niezłe ciule
JPIII2021.07.13 13:25
Piekło to jest wtedy kiedy marychę gwałci stary pedophil bóg. Dzieci należy chronić przed takimi pedophilami i pedałami, którzy chodzą w czarnych kieckach, białej koloratce i pie...rdolą bajki i łżą o starym pedophilu bogu i jego bękarcie i pedale chrystku jezusku.
Beata2021.07.13 14:06
Czy Ty jesteś normalny?
Jawny2021.07.13 19:42
Jest skrajnie sfrustrowany. Kiedyś, może już niedługo, spotka swojego Zbawiciela i może wtedy usłyszeć: "Niebo nie jest dla ciebie. Szanuję twój wybór. Idź w ogień wieczny". Wtedy odechce mu się błaznowania.
Anty lichwa2021.07.13 18:31
Piekło było gdy mojżesz gwałcił dawidka a dawidek niemowlęta żydowskie
MaxFiend2021.07.13 13:22
Znowu barwne wyobrażenie piekła Dantego na podstawie renesansowego malarstwa. Ciekawe, czy kogoś inteligentnego jest w stanie przekonać? :-D
Anonim2021.07.13 15:29
masz racje 100% ,od dawna są już czynne kotły na prąd elektryczny,a opalane drzewem z węglowodorami są w starej częsci piekła
Anonim2021.07.13 13:15
Buhahhahahhaa 😁😂🤣😁😂 kocopały dla "ubogich rozumem", żeby sie łatwiej dawali doić przez czarne pijawki.
Buddyzm2021.07.13 18:33
CAŁY TALMUD TORA TESTAMENTY BIBLIA TO WŁAŚNIE KOCOPOŁY DEBILI
fcuk piss2021.07.13 13:12
lucja nie chciala wyjawic co widziala dopiero biskup zmusil ja do opowiedzenia ale wczesniej musiala sie nauczyc z kartki jak biskup widzi pieklo
Moja ulubiona wizja2021.07.13 13:01
przypisywana Miriam z Nazaretu to ta, w której Czechosłowacja atakuje NRD bronią atomową: https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,928
mateuszjegliński2021.07.13 12:59
Na szczęście w objawienia prywatne nie musimy jako katolicy wierzyć, np, czy uznać dane objawienie za prawdziwe, decyduje jednak wysokie grono decyzyjne w kościele, poczynając od biskupa. Objawienia, jak objawienia, ale różne interpretacje ich dotyczące, lub różne tego rozumienie, jak w tym tekście zakrawa na skandal. Bo np dlaczego NMP na temat piekła mogłaby, czy miałaby powiedzieć więcej niż Jej Syn? Dlatego, z reguły jest jeden przekaz w objawieniach prywatnych, ale interpretatorzy później różne cuda wypisują.
Anonim2021.07.13 12:47
takie tam ufo sralis mazgalis , my w europie ciągle zapominamy ,że nie jesteśmy pępkiem świata ,przeciez słynna 2 wś nie objeła obu ameryk z pewnym wyjątkiem usa i kanady,i jak to sie ma do tego ciągłego pieprzenia ło tych niedobrych grzechach w kółko macieju.MB chyba też za dobrze na geografii sie nie wyznawała ,jak widać
PILNE!2021.07.13 12:44
Tak ścisły sojusz Kościoła z politykami dowodzi raczej jego słabości, niż siły - mówi w tej rozmowie publicysta, filozof Tomasz Terlikowski. Podkreśla, że Kościół chwyta się "politycznej brzytwy" między innymi w obliczu znanych już skandali i tych, które dopiero nadejdą, a także laicyzacji, postępującej coraz szybciej - zwłaszcza wśród młodych. I im mocniej tej brzytwy się trzyma, tym bardziej przynosi to efekt odwrotny od zamierzonego: wiernych i powołań kapłańskich jest coraz mniej.