Fake Hunter PAP obala rewelacja ws. braku rosyjskiej szczepionki w Polsce - zdjęcie
10.03.21, 11:18fot. yt/natemat.pl

Fake Hunter PAP obala rewelacja ws. braku rosyjskiej szczepionki w Polsce

9

Nikt nie będzie ryzykował zdrowiem Polaków. Wszystkie szczepionki, jakie będziemy kupować, muszą mieć dopuszczenie odpowiednich agencji lekowych" - powiedział w radiowych „Sygnałach dnia” wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odnosząc się do faktu, że Polska nie sprowadza rosyjskiej szczepionki Sputnik V.

Z kolei serwis Polskiej Agencji Prasowej Fake Hunter obala fake newsa powielanego przez portal Sputniknews, jakoby „W Polsce nienawiść do Rosji brała górę nad rozsądkiem”. Dzieje się bowiem tak, ponieważ preparat ten nie został dopuszczony do użytku przez uznawane w Polsce agencje lekowe.

Podobnie do Fogla wypowiedział się w tej sprawie minister zdrowia Adam Niedzielski

Jeżeli chodzi o Sputnika, to nigdy nie będziemy narażali naszych obywateli na ryzyko,jeżeli nie będziemy mieli konkretnych wyników badań – stwierdził w wypowiedzi 1 marca szef resortu zdrowia.

 

mp/pap

Komentarze (9):

klik2021.03.10 11:33
A które z tych "szczepionek" mają "konkretne wyniki badań"? Po dwóch miesiącach sprawdzania przed dopuszczeniem ich do masowego obrotu?
klik2021.03.10 11:34
Ps. Amantadyny nie możecie przebadać od 9 m-cy a tu po dwóch miesiącach wszystko wiadomo, "jest sprawdzone i bezpieczne".
eksperyment statystyczny2021.03.10 11:41
Wg moich badan szczepionki amerykanskie nie zabijaja. Czy cos daja za wczesnie oceniac. Zabunkrowani przed pacjentami lekarze to slaby dowod na ich skutecznosc, zwlaszcza ze ta grupa jest dosc specyficzna (np nieliczni co przezywaja respirator)
KAKA2021.03.10 13:53
Około sto kobiet z całego świata, wśród nich lekarze, osoby konsekrowane i liderki ruchów obrony życia, zwróciło się z apelem o zaprzestanie moralnego usprawiedliwiania „szczepionek skażonych aborcją”. Swój apel skierowały do chrześcijan i wszystkich osób dobrej woli, argumentując, że nieprzeciwstawienie się takim szczepionkom w rzeczywistości umożliwia szerzenie się cywilizacji śmierci, w której handluje się abortowanymi dziećmi i wykorzystuje je do eksperymentów medycznych. Wśród sygnatariuszy z 25 krajów znalazła się m.in. dr Wanda Półtawska, specjalistka w dziedzinie psychiatrii, osobista przyjaciółka św. Jana Pawła II i ofiara eksperymentów medycznych w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Pod apelem podpisała się także Abby Johnson, działaczka antyaborcyjna, była kierowniczka kliniki Planned Parenthood, której wspomnienia posłużyły za kanwę filmu Nieplanowane.
Anonim2021.03.10 11:26
Sputnik i Johnson z opisu są zdecydowanie najciekawszymi szczepionkami wektorowymi.
lewacka tęczowa prezerwatywa2021.03.10 11:24
a może AAAtomka nią zaszczepić, jak przystało na bolszewika
katolicka dziurawa prezerwatywa2021.03.10 12:28
a może prawakuff nią, zaszczepić jak przystało na nazistów
kaka2021.03.10 13:55
trzeba tych lewusow od lysego najducha lenina wylapac i pod prad podpiac-tyle w temacie!
marianl2021.03.10 12:28
Trzeba za nim wysłać list gończy i złapać.Sam się nie zaszczepi bo tylko w gębie mocny!