Europejscy sędziowie ,,ramię w ramię’’ z polską kastą ws. sędzi Morawiec  - zdjęcie
14.10.20, 15:00

Europejscy sędziowie ,,ramię w ramię’’ z polską kastą ws. sędzi Morawiec

13

Europejskie stowarzyszenia sędziowskie przychodzą z pomocą polskiej kaście i włączają się w protest przeciwko odebraniu immunitetu sędzi Beacie Morawiec. Całkowicie lekceważąc poważne podejrzenia dot. korupcji, przekonują, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem i chcą, aby sprawą zajęła się Komisja Europejska.

Stowarzyszenie Europejskich Sędziów Administracyjnych próbuje przekonywać, że decyzja TSUE zawiesiła Izbę Dyscyplinarną polskiego Sądu Najwyższego. Jest to nieprawda, ponieważ zawieszenie dot. jedynie kwestii dyscyplinarnych. W postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej próżno jednak szukać kwestii dot. immunitetu sędziowskiego.  

Sędziowie zrzeszeni w AEAJ chcą, aby sprawą sędzi Beaty Morawiec zajęła się Komisja Europejska. Tym samym sami sobie zaprzeczają. Rzekomo walcząc o niezawisłość i niezależność europejskiego sądownictwa żądają, aby o sądownictwie decydował organ całkowicie polityczny.

Podobne stanowisko wystosowało Europejskie Stowarzyszenie Sędziów:

- „Europejskie Stowarzyszenie Sędziów publicznie wyraża niezłomną solidarność z sędzią Beatą Morawiec i wszystkimi niezawisłymi sędziami polskimi. Europejskie Stowarzyszenie Sędziów ponownie apeluje do Komisji Europejskiej o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu pilnego przywrócenia porządku prawnego UE w Polsce” – napisano w komunikacie.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała o uchyleniu immunitetu sędzi Beacie Morawiec. Wniosek w tej sprawie skierowała Prokuratura Krajowa, która chce postawić jej zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Za czyny te grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

kak/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (13):

Kasikas2020.10.16 17:35
co jeszcze komisja europejska chce u nas sprawdzać?? może pod nasze kołdry powchodzą.....to jest napaść na naszą wolność
soo2020.10.14 20:20
każdy Krakus wie jak wygląda sądownictwo w Krakowie...pajęcza sieć i nie do odnalezienia nici....i inne Urzędy również...
Jarek2020.10.14 20:03
Po raz kolejny pytam - kto podpisał wyższość prawa UE nad prawem Polski? Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Teraz widać nową kastę, której ból jest większy niż przeciętnego Kowalskiego. Jak za komuny.
Foster2020.10.14 18:56
Dzisiaj słyszałem z ust prominentnego polityka, że PIS jest euroentuzjastą i że nie da się wypchnąć z Unii Europejskiej.
les2020.10.14 17:10
a kogo interesuje to,co maja do powiedzenia ideologiczni sedziowie z innej planety,jak jest jakas tam unia dewiantow.
Filip2020.10.14 16:08
Super portal! Dzisiaj trafiłem tutaj przez w Realu24. Zamieniam Wp na Was.
MUREM2020.10.14 15:56
Murem za Morawiec! O, pardon. Morawiec za murem. Tak powinno być.
verizanus2020.10.14 15:51
A co z zachodnią agenturą (nie tylko ruska istnieje) jak sądy będą niezależne jeszcze bardziej ;)?
Ja, Szatan2020.10.14 15:35
ANEKS DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** Doceniam waszą aktywność, poświęcony (stracony?) czas, wasze nędzne wypociny oraz pretendujące do śmiesznych, a w istocie głupkowate komentarze na forum Frondy. Niestety, nie zauważyłem, by ktokolwiek się tym przejmował. Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Anonim2020.10.14 15:27
lewactwo wyje ... a Naczelnik pokazuje im tylna część korpusu
Maria Błaszczyk2020.10.14 15:15
Że też Wam nie zaświta myśl, że jak cały świat prawniczy, setki tysięcy wykształconych specjalistów w dziedzinie prawa, z wyjątkiem dosłownie małej grupki takich, którzy zrobili karierę w ostatnich 5 latach, cały świat akadmików w tej dzeidzinie, sędziowie zagraniczni,m którzy jako żywo nie mieli okazji być sędziami stalinowskimi ani nawet w stanie wojennym, twierdzi, że to coś to nie jest żaden sąd - to może mają rację??? A co do polityczności Rady Europejskiej - politykę prowadzą politycy. Tak to już jest. Stanowienie i wdrażanie prawa należy do organow politycznych, ten zarzut po prostu jest tak absurdalny, że ręce opadają.
Styki2020.10.14 15:48
Pewnie jestes Blaszczyk taki jak Maria.
Foster2020.10.14 16:01
W pełni się z tą opinią zgadzam. Wystarczy trochę pomyśleć.