Elbanowski w Sejmie: Ta reforma zbudowana jest na kłamstwie - zdjęcie
24.10.13, 09:57

Elbanowski w Sejmie: Ta reforma zbudowana jest na kłamstwie

5

Tomasz Elbanowski podkreślał, że na sali wiele krzeseł poselskich było pustych. - Pan premier jest dziś nieobecny i nieusprawiedliwiony. Gdzie są posłowie, których dziś brakuje? To wynik decyzji marszałek Sejmu, która bardzo poważnie nadwerężyła nasze zaufanie – mówił. I dodawał, że przenosząc głosowanie odmówiono posłom decyzji. - Posłowie zostali pozbawieni dziś prawa wyboru jak my, czy możemy posłać naszego sześciolatka do szkoły – podkreślał.

- Państwa głos będzie wyrazem szacunku lub braku szacunku, dla osób które zbierały te podpisy – apelował. Ale na sali sejmowej padły także mocne oskarżenia. - Od samego początku ta reforma jest zbudowana na kłamstwie. Jako rodzice czujemy się okłamywani – podkreślił.

TPT/Wyborcza.pl

Komentarze (5):

anonim2013.10.24 10:23
nie wolno nam się zrażać , TA władza nie jest wieczna, a z referendum do referendum będzie nas coraz więcej-aktywnych obywateli
anonim2013.10.24 11:17
"Ale poniewaz sprawa stała się juz ideologiczno-polityczną wróżę jej wielka przyszłość." I tu właśnie jest pies pogrzebany. Sprawa powinna być apolityczna, bo dotyczy ogółu obywateli, o różnych poglądach politycznych. Mam kilkoro znajomych, zwolenników PO (choć nie ślepych, jak większość mi znanych), którzy pomimo popierania obozu rządzącego, w tej kwestii wyrażają duże zaniepokojenie i nie zgadzają się z reformą? Dlaczego? Bo mają dzieci w tym wieku i ich sprawa dotyczy bezpośrednio. PO kształtuje antyobywatelskie społeczeństwo. Każda właściwie inicjatywa społeczna jest traktowana jak zło, zagrażające rządzącemu establishmentowi. Oni się na tym w końcu przejadą. I powtarzam, to co pisałem pod innym artykułem - trzeba zmienić konstytucję, aby po zebraniu określonej liczby podpisów pod wnioskiem o referendum - MUSIAŁOBY ono być przeprowadzone! Inaczej to, co mamy obecnie, nie możemy nazwać demokracją!
anonim2013.10.24 11:44
Popieram Elbanowskich i ich Stowarzyszenie! Ten oddolny ruch rodziców powinien być zaczątkiem ruchu rodziców walczącego z gender i demoralizacją naszych dzieci! Powinien wystartować w nadchodzących wyborach a gwarantuję , że osiągnie sukces.
anonim2013.10.24 12:32
@ pawel.nn ale my tu nie o pięknych teoryjkach ... my o RZECZYWISTOŚCI .... spieprzonej reformie .. szatniach gdzie gimnazjalne byki zadeptują maluchy ... szkolnej fali ....
anonim2013.10.24 20:39
@pawel n.n. Czy inicjatywa ustawodawcza będzie ci przeszkodą w posyłaniu własnych dzieci do szkoły w wieku 6 lat? Nie! Moja młodsza siostra zaczęła edukację w wieku 6 lat... pod koniec lat 80! To, że twoje dziecko było gotowe, nie może być powodem do zmuszania wszystkich dzieci do takiego tempa rozwoju. Ja sobie nie życzę, żeby szkoła mi odbierała 6-letniego malucha. P.S. Siostra po latach żałuje, że poszła wcześniej. Miała problemy w nauce, ale wstydziła się komukolwiek powiedzieć. W stresie i strachu rezygnowała z zabaw dla ciężkiej harówki.