Egzorcyzmowanie wody i soli  - zdjęcie
22.09.21, 11:10fot. yt/screen

Egzorcyzmowanie wody i soli

36

 - Woda egzorcyzmowaną to nic innego jak woda święcona. Tyle że święci się ją według starego rytu. Kapłan egzorcyzmuje i poświęca oddzielnie wodę i sól, a następnie łączy je z sobą. Po Vaticanum II zaniechano tej rozbudowanej formy. Dlaczego? Może dlatego, że przez pewien czas stosunkowo mało było opętań. Obecnie obserwujemy postępującą laicyzację. Ludzie żyją bez łaski uświęcającej, przestali korzystać z mocy sakramentów. Ich domy są pozbawione modlitwy, lektury Słowa i znaków religijnych. Dodatkowo ludzie sami zapraszają demony przez różne nałogi, praktyki i przedmioty, obrzędy inicjacyjne ukryte w niekonwencjonalnych formach leczenia, w New Age. W efekcie rośnie liczba osób, miejsc i przedmiotów pozostających pod wpływem sił ciemności. Z tego powodu egzorcyści, niektórzy kapłani i osoby świeckie wracają do różnych modlitw i praktyk egzorcyzmujących.

Któż jak Bóg? Czy to więc nie dziwactwo? Oczywiście, że nie należy mnożyć egzorcyzmów, aby nie wprowadzać atmosfery psychozy i poczucia "panowania zła nad dobrem". Niemniej jednak, jeśli ktoś bez dziwaczenia i fajerwerków, nie zaniedbując normalnej, katolickiej troski o świętość, chce korzystać z poświęconej (egzorcyzmowanej) wody i soli, ma do tego prawo. Jak mówił św. Franciszek z Asyżu, woda jest pokorna. Bóg lubi pokorne znaki.

Sól egzorcyzmowaną można stosować oddzielnie od wody. Rozsypuje się ją w pomieszczeniach uważanych za skażone działaniem sił demonicznych, np. w miejscach, gdzie były wywoływane duchy czy odbywało się coś bardzo złego: zabójstwo, kazirodztwo, zaparcie się wiary. Stosuje się także sól egzorcyzmowaną do ochrony domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi przypuszczenie, że mogą być pod działaniem klątw.

Egzorcyści przypominają o skuteczności wody święconej w walce przeciw siłom nieczystym. Godnym pochwały "wynalazkiem" jest zawieszona przy wejściu do domu lub mieszkania kropielnica. Warto skrapiać poświęconą wodą siebie, gdy wyruszamy z domu w świat, w drogę. Pokropienia wodą święconą warto też zastosować w czasie napastliwych pokus, kłótni rodzinnych czy waśni sąsiedzkich, kiedy widać, że "zły mąci". Poświęcenie w połączeniu z wewnętrznym żalem za grzechy może uwalniać naszą duszę od grzechów powszednich - odpowiada ks. Marek Kruszewski.

 

JW/Idziemy.com.pl

Komentarze (36):

I vice versa2021.09.22 13:57
dotąd będą pasterze strzygli owce dokąk owce nie zmądrzeją.
WICEK w Wersa2021.10.3 9:04
Yntylygynciku!!!!!! Widziałeś owcę nie strzyżona DWA LATA!!!!!
Adeptus2021.09.22 13:42
I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Albert2021.09.22 13:50
Jak obliczyłeś wynik w swoim wspaniałym zadanku " SKORO 3x−y=12, ILE JEST 8x÷2y=?"? Pochwal się swoimi umiejętnościami liczenia po katoprawacku.
Portofino2021.09.22 13:10
Solą taką grubo posypać ławy opozycji.
Dopóki2021.09.22 12:51
będą owce i barany do dojenia i strzyżenia, dopóty będą pasterze.
Albert2021.09.22 11:49
"Egzorcyści przypominają o skuteczności wody święconej w walce przeciw siłom nieczystym." - a ja przypominam, że tak zwani "egzorcyści" to zwyczajni, bezczelni oszuści i kłamcy.
Masz racie2021.09.22 11:58
Tylko walka klasowa POd wodzą Lenina wiecznie żywego
Adeptus2021.09.22 12:07
Precz z komunizmem i chrześcijaństwem, totalitarnymi, szkodliwymi i bzdurnymi ideologiami. Precz z oszołomami jezusem i leninem. Zadowolony? adeptusrpg.wordpress.com
Masz racie2021.09.22 13:56
Tylko uwstecznienie ewolucji - małpi rozumek się kłania;
Adeptus2021.09.22 12:05
Nie sądzę, na pewno nie wszyscy. Są wśród nich tacy, którzy wierzą we własne bajki. adeptusrpg.wordpress.com
Albert2021.09.22 13:51
Wątpię. Chyba nawet kleruch nie może być aż takim debilem. Co do wyznawców kleruchowych oszustw to akurat nie mam wątpliwości, że wszyscy bez wyjątku są debilami.
Adeptus2021.09.22 14:07
Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Mądrzy (a już na pewno normalni) ludzie czasem wierzą w głupie rzeczy, z różnych powodów, najczęściej emocjonalnych. Żyjesz w Polsce, gdzie większość ludzi to katolicy (co prawda z reguły niespecjalnie ortodoksyjni, ale jednak). I co? To wszystko debile? Łącznie z wierzącymi naukowcami (tymi prawdziwymi, nie od teologii), lekarzami, nauczycielami, inżynierami? Nie. Ateistyczne gadanie, że każdy wierzący jest pozbawiony rozumu jest tak samo durne, jak katolickie gadanie, że każdy ateista jest pozbawiony moralności. A co z ludźmi, którzy porzucają wiarę? Do pewnego momentu byli debilami, a nagle w chwili apostazji magicznie przestali nimi być? Kiedy jeszcze byłem katolikiem, jedną z rzeczy, które kurczowo trzymały mnie przy religii było właśnie zachowanie ateistów takich, jak Ty - nie chciałem przechodzić na stronę takich nadętych bubków. I dalej takie zachowania są jedną z rzeczy, które mimo mojej nabytej nienawiści do wiar (nie wierzących) odstręczają mnie od środowisk ateistycznych.
Albert2021.09.22 14:53
Zamień bozię na Papę Smerfa, Maryjkę na Smerfetkę, a Jezuska na Smerfiątko. A potem zastanów się jeszcze raz, czy aby na pewno dorosły człowiek święcie wierzący w takie coś nie jest przypadkiem debilem. Dla mnie jest bezdyskusyjnie. Może dlatego, że nie mam żadnych religijnych naleciałości po rodzicach.
Adeptus2021.09.22 15:09
Ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Rozumiem, że leczysz się u debili, korzystasz z maszyn zaprojektowanych i zbudowanych przez debili, byłeś uczony przez debili itd? Rozumiem też, że nie masz żadnych znajomych wierzących, których byś lubił i szanował? Umiesz odpowiedzieć wprost? I tak, skoro zostałeś wychowany bez naleciałości religijnych, nie masz porównania. Gdybyś był wychowany przez rodzinę od wieków wyznającą smerfizm, zapewne składałbyś pokłony Papie Smerfowi - nawet będąc osobą inteligentną. Możliwe, że w pewnym momencie ta inteligencja doprowadziłaby Cię do pojęcia absurdu smerfizmu... A możliwe, że zabrakłoby odpowiedniego impulsu do zakwestionowania własnych wierzeń i na łożu śmierci, będąc profesorem doktorem habilitowanym dalej pokładałbyś nadzieję, że Papa Smerf uchroni cię przed piekielnym kociołkiem Gargamela i poprowadzi do grzybowego domku, gdzie będziesz miał po wieczność dostatek smerfojagód ;) Wychowanie to potężna siła. Przez blisko 30 lat byłem zagorzałym katolem. Nie jestem wybitnie inteligentny, nie uważam się też za debila. Moje odejście od wiary nie zostało spowodowane jakimś nagłym przypływem inteligencji, tylko tym, że przełamałem blokady myślowe i związek emocjonalny i wreszcie poszedłem za wnioskami, do których prowadziła mnie ta inteligencja, którą już miałem.
Albert2021.09.23 8:37
Nie zawsze jedno z drugim musi być ściśle powiązane. Mogę podziwiać umiejętności piłkarskie Mario Balotellego, a jednocześnie uważać go za debila. Tak samo mogę leczyć się u lekarza, który jest dobrym fachowcem, a jednocześnie traktować go jak skrajnego debila z racji plastikowego krzyżyka na ścianie - i tak właśnie robię przychodząc do niego wyłącznie wtedy, kiedy nie mam innego wyjścia. Mam wielu znajomych, ale moi bliscy przyjaciele to prawie wyłącznie ateiści. Jeden jest buddystą. Jak wspomniałem, nie mam naleciałości religijnych wynikających z wychowania, nie mam więc żadnych oporów przed otwartym wyśmiewaniem tych debilizmów. Ludzi głęboko, fanatycznie wierzących w te religijne pierdoły uważam po prostu za upośledzonych intelektualnie.
gerard2021.10.5 0:54
jestes biedny, nie potrafisz wysc ze swoich kompleksow , by spojrzec nieco szerzej na materie ktora Cie otacza,
ZakląłemKostkęRosołowąŻebyUzdrawiałaPulpety2021.09.22 11:39
Każde źródło oszukańczego dochodu jest przez kleruchów bezwzględnie i bezczelnie wykorzystywane. Można zaczarować chlorek sodu? Można uświęcać plastry salcesonu w wiklinowym koszu? Można waflem tumanić ciemnotę i doprowadzać ją do klęczek? Skrupuły są dla frajerów. Zbaraniałe stado katolików trzeba po prostu golić!
Adeptus2021.09.22 11:40
Pół biedy, gdyby tu chodziło tylko chęć zysku. Obawiam się, że wielu księży całkiem na serio wierzy w te gusła. No i najgorszym skutkiem straszenia diabłem, piekłem i "okultyzmem" nie są ubytki w kieszeniach wiernych, tylko szkody na ich psychice. adeptusrpg.wordpress.com
Cała bieda2021.10.3 9:16
NAUKOWOOOO!!! Uchwała Zjazdu WKPb - Lenin żyje wiecznie.
Adeptus czyli żydowska ratyzacja Polski2021.09.22 11:35
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
Adeptus2021.09.22 11:39
Pisz, pisz aż Ci skóra z palców zejdzie od uderzenia w klawiaturę i tak Cię nie podam do sądu i żadna limuzyna ani wulgaryzmu po angielsku Ci w tym nie pomogą ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu łask szatańskich. adeptusrpg.wordpress.com
Koczkodan2021.09.22 11:32
A co z pieprzem? Bo sól, prawdopodobnie wyprodukowana została w Polsce, a dajmy na to pieprz, rożnie jak wiemy tam, gdzie wanilia, czyli daleko stąd. A ponieważ tamtejsi ludzie mogli do pieprzu dołożyć swoich czarów, to sypanie pieprzu, dajmy na to, do zupy, stanowi olbrzymie niebezpieczeństwo. Myślę, że od takiego zaczarowanego pieprzu, to później księża mają popieprzone myśli i piszą popieprzone teksty.
Adeptus2021.09.22 13:38
Swego czasu w środowiskach katolickich była histeria, że na polskim rynku pojawiły się rzekomo różańce z buddyjskim (czyli szatańskim) splotem Shamballa. Ale fakt, że znaczna część dewocjonaliów (jak i wszystkiego) jest obecnie wytworem pogańsko-ateistycznych Chińczyków jest przez nich wypierany ze świadomości. adeptusrpg.wordpress.com
konwertyta2021.09.22 11:31
Dziwne, że wśród protestantów żadnych opętań nie ma. Tam najważniejsza jest Biblia. W KK - najważniejsza jest tradycja i wszystkie te, dzwonki, dymy, egzorcyzmy - szamanizm u haha.
Anonim2021.09.22 11:34
Protestanci jeszcze nie odkryli, że najlepiej zarabia się na obrazkach, medalikach, pokropkach, egzorcyzmach itp praktykach szamańskich.😁😁😁
Adeptus2021.09.22 11:36
To chyba nie słyszałeś o zielonoświątkowcach. U nich jest obsesja na tle opętań, demonów i magii jeszcze większa niż u katolików. Zresztą, w innych odłamach protestanckich też się zdarzają, tyle, że pastor zamiast rozbudowanego rytuału (który jest zły, bo to "katolicka magia") drze się aż do skutku "W imię drogocennej krwi chrystusa rozkazuję wam duchy odejdźcie" czy coś w tym stylu. No cóż, tak czy inaczej, egzorcyzmy to kwestia (auto)sugestii. A co do Biblii jako autorytetu - w Biblii jezus i apostołowie egzorcyzmują na prawo i lewo, jezus nie może kroku zrobić, żeby jakiś opętaniec nie wyskoczył, więc powoływanie jej jako autorytetu przeciwko katolickiemu szamanizmowi jest kiepską taktyką. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.09.22 11:30
"Ich domy są pozbawione modlitwy, lektury Słowa i znaków religijnych. Dodatkowo ludzie sami zapraszają demony przez różne nałogi, praktyki i przedmioty, obrzędy inicjacyjne ukryte w niekonwencjonalnych formach leczenia, w New Age. W efekcie rośnie liczba osób, miejsc i przedmiotów pozostających pod wpływem sił ciemności. Z tego powodu egzorcyści, niektórzy kapłani i osoby świeckie wracają do różnych modlitw i praktyk egzorcyzmujących" Najpierw się wmawia człowiekowi "Oho, uprawiasz jogę/medytację, czytałeś Harry'ego Pottera, grasz w RPG, masz w domu afrykańskie maski, bawiłeś się we wróżby andrzejkowe, teraz opęta cię diabeł". Oczywiście, większość ludzi to oleje, ale część uwierzy. Zacznie się doszukiwać tego diabła w każdym cieniu, w każdej "złej" myśli, w każdym niepowodzeniu, coraz bardziej się nakręcać, aż wreszcie im odbije. I wówczas dzielny egzorcysta, który im wmówił opętanie, przyniesie ulgę, udając, że tego wyimaginowanego diabła wypędza. Egzorcyzmy powinny być traktowane przez opinię publiczną tak samo, jak pedofilia. adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.09.22 11:29
Szamanizm w czystej postaci...
Adeptus2021.09.22 11:32
No nie obrażaj szamanów, oni oprócz zabobonów mają też z reguły pewną prymitywną, ale jednak przydatną wiedzę na temat przyrody, ziołolecznictwa itd. W przeciwieństwie do księży. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.09.22 11:25
Czy można prosić o wyjaśnienie, dlaczego miłosierny i wszechmocny Bóg uzależnia poziom ochrony swoich umiłowanych dzieci przed ciemnymi mocami w zależności od tego, czy pokropią się wodą, nad którą odprawiono określony rytuał, czy też nie? adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.09.22 11:32
Bo pokropienie wodą święconą jest tak samo skuteczne jak klepanie paciorków do Panbucka - czyli kompletnie nieskuteczne.
Adeptus2021.09.22 11:43
No ale najwyraźniej katolicy wierzą, że pokropienie się wodą jest skuteczniejsze od paciorków, bo gdyby nie, poprzestawaliby na samych paciorkach. To trochę tak, jakby kochający ojciec mówił swojemu dziecku "OK, poprosiłeś mnie o ochronę przed złym wilkiem, mógłbym to zrobić bez problemu, bo mam strzelbę i jestem świetnym strzelcem i taki wilk to dla mnie nic... ale weź się jeszcze pokrop wodą, to wtedy dopiero cię ochronię". adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.09.22 11:24
Dla chętnych: posiadam na sprzedaż wodę świeconą i egzorcyzmowaną w każdej ilości. Cena - H2Ośw. - 50 pln/5L. H2Oegz. - 100pln/5L. Dla organizacji religijnych - 15% rabat. Polecam!
Anonim2021.09.22 11:15
Dzisiaj środa, a już na Frondzie zaczynają się bajki.
Przerzuć się na Pravdę Wyborczą!2021.09.22 11:26
A raczej jej nie opuszczaj. Nic tu po tobie.