- Sąd nie wpisał w KRS zmian personalnych w zarządzie Polska Press. W dokumentach wciąż figuruje więc stary zarząd sprzed pojawienia się Orlenu. Nie ma zatem http://m.in. Doroty Kani na czele wydawnictwa – czytamy we wpisie dziennikarza Onetu Kamila Dziubka na Twitterze.

Jak informuje portal Onet, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich i wstrzymał wykonanie decyzji Prezesa UOKIK w sprawie przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press. Warszawski sąd, pomimo złożonych wniosków, nie wpisał zmian personalnych w zarządzie Polska Press do KRS. Wa więc Marcin Dec, nowy prezes Polska Press oraz Dorota Kania na chwilę obecną nie zostali wpisani do KRS.

Nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie 1.03.2021 r., czyli przed wydaniem przez sąd postanowienia. W związku z tym postanowienie sądu jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Tak powołane osoby mogą zatem kierować spółką, ale z pewnym ryzykiem. Dziś mamy bowiem sądowe zabezpieczenie wstrzymującą zgodę UOKiK na koncentrację, a na ostateczną decyzję sądu odnośnie koncentracji trzeba jeszcze poczekać – stwierdził prof. Gutowski.

mp/onet.pl/twitter