Działacz pro-life brutalnie zatrzymany na wiecu Bronisława Komorowskiego - zdjęcie
22.05.15, 12:59

Działacz pro-life brutalnie zatrzymany na wiecu Bronisława Komorowskiego

11

„W ostatnim dniu kampanii w toruńskim Ratuszu odbywa się spotkanie wyborcze z Bronisławem Komorowskim. Jest ono zamknięte dla szerokiej publiczności. Lokalna komórka Fundacji Pro-prawo od życia stawiła się zatem przed budynkiem, aby pokazać prawdę o kompromisie aborcyjnym, który popiera urzędujący prezydent” - pisze działaczka Fundacji Pro Kaja Godek. Jak dodaje, wolontariusz usiłował wręczyć prezydentowi ulotkę antyaborcyjną i zadać mu pytanie, czy warto bronić przepisów pozwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci.

„Natychmiast zatrzymali go nieumundurowani funkcjonariusze, którzy wyskoczyli z nieoznakowanego samochodu i nie wylegitymowali się. Zatrzymanie wyglądało niezwykle brutalnie – panu Remigiuszowi wykręcono ręce i szarpano tak, że po drodze zgubił buty. Został przewieziony do Komisariatu Policji Toruń Śródmieście przy ul. PCK 2, gdzie jest obecnie przesłuchiwany. Nie wiadomo na razie, jakie postawiono mu zarzuty ani kim byli mężczyźni, którzy użyli wobec niego siły” - informuje Kaja Godek.

To drugi w tym tygodniu przypadek, kiedy ludzie Bronisława Komorowskiego blokują antyaborcyjną działalność fundacji. W poniedziałek wolontariusze nie zostali wpuszczeni na wiec wyborczy prezydenta we Wrocławiu. Gdy rozwinęli swoje transparenty, stojąc na ulicy, dostali telefon z urzędu miasta z wiadomością, że zostaną ukarani.

KJ/Stopaborcji.pl

Komentarze (11):

anonim2015.05.22 13:07
Zomo po stronie Komoruskiego agenta!
anonim2015.05.22 13:09
Szukajcie prawdy, a prawda was wyzwoli...
anonim2015.05.22 13:57
Tak nie wygląda wręczanie ulotki. Nie widziałem podobnych zachowań wobec pana Dudy ze strony zwolenników PO. Tak się kończy podnoszenie do rangi patriotów zwykłych kiboli,bandytów. Ewentualne zwycięstwo (mało prawdopodobne) Dudy dowartościuje tą hołotę jeszcze bardziej.
anonim2015.05.22 14:08
Są filmiki. Widać, że owo "wręczanie ulotki" polega na biegu na pełnym sprincie w kierunku prezydenta :) Filmik z trzech ujęć: https://www.youtube.com/watch?v=V7JvljMWknY - tu widać, że Pan z ulotką biegł wprost na prezydenta i był już metr od wbiegnięcia na prezydenta https://www.youtube.com/watch?v=eXXZuZwmPPI - tu widać zajście z innego ujęcia (od 20 sekundy), mimo zatrzymania Pan z ulotką nadal agresywny http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/proba-ataku-na-prezydenta-w-toruniu,544740.html - a tu jeszcze z innego ujęcia - dopiero tutaj widać, jak rozpędzony był Pan z ulotką
anonim2015.05.22 15:04
@iceman A które, konkretnie, z przykazań KOŚCIELNYCH masz na myśli?? Dla przypomnienia dodam, iż są to w kolejności: 1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych. 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. 4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. 5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. A więc, które to, według Ciebie, przykazanie kościelne zostało tutaj złamane?? :DD P.S. O jakim ataku piszesz?? :D
anonim2015.05.22 15:10
@podpałki ; Herman ; Nikt 1. Skąd wiadomo, że scena ukazywana z namiętnością przez polskie media przedstawia akurat tego mężczyznę?? Może chodzi o dwie zupełnie różne sytuacje ze sobą niepowiązane?? Pytam poważnie, gdyż nie orientuję się aż na tyle wnikliwie w sytuacji... 2. Nawet jeśli... Dlaczego "pęd w pełnym sprincie" mamy od razu utożsamiać z atakiem?? Z tego co zauważyłem, człowiek ten nie dzierżył żadnych niebezpiecznych narzędzi. To chyba jasne, że niecodziennym jest spotkanie z prezydentem i że prezydent ten nie będzie stał 1h w jednym miejscu tak, żebyśmy sobie zdążyli spooookojnie, powolutku do niego dojść...
anonim2015.05.22 15:46
Niezłe wręczanie ulotek. Sama fundacja się od tego czubka odcina: http://www.fronda.pl/a/fundacja-pro-odcina-sie-od-zajscia-w-toruniu,51756.html (wiem że to mało wiarygodne źródło informacji ale na początek wystarczy) Nie wiem skąd fronda wytrzasnęła tych funkcjonariuszy wyskakujących z samochodu... @Polipid3, @marekwu - sprawdziliście w ogóle co komentujecie?
anonim2015.05.22 16:49
@iceman --------------------------------------------------------------------------------------------- "No sobra tu mnie masz z tymi przykazaniami, nie znam sie ale chodziło mi o ten zestaw 10 a dokładnie to z kłamstewkiem." ----------------------------------------------------------------------------------------------- Co Ty nie powiesz... ;) ---------------------------------------------------------------------------------------------- "Typ wbija w rozpędu przed Bronka spokojnie można to uznać za "atak". " ----------------------------------------------------------------------------------------------- Można, ale niekoniecznie trzeba to uznawać za atak... Jak już wcześniej zawarłem, człowiek ten nie posiadał przy sobie niebezpiecznych narzędzi. Mogło być tak, jak pisałem powyżej, a więc po prostu starał się zdążyć na spotkanie prezydenta. I podkreślam raz jeszcze, że nie wiemy, przynajmniej ja, czy są to dokładnie te same sytuacje, a więc, czy nadbiegający pan to działacz Fundacji-Pro... W każdym razie ochrona zareagowała prawidłowo. ---------------------------------------------------------------------------------------------- "Gdy AD Ostanie prezydentem odpowiedzialne za jego bezpieczeństwo służby tak samo potraktują ewentualnego sprintera." ---------------------------------------------------------------------------------------------- Ale co ma do tego Andrzej Duda?? :)) Na ochronę mogliby liczyć także prezydent Kukiz, czy Ogórek... :)) ----------------------------------------------------------------------------------------------- "A wiec bardzo proszę bez hipokryzji tylko i wyłącznie o to mi chodzi nic więcej." ----------------------------------------------------------------------------------------------- Gdzie w mym wpisie dostrzegasz hipokryzję?? Ja jedynie zwróciłem uwagę na fakt, że w istocie nie wiemy, czy mowa o tych samych sytuacjach... A także dałem wyraz temu, że to mógłby być atak, ale niekoniecznie musiał być...
anonim2015.05.22 16:55
@Herman_Ja 1. Być może masz słuszność. Ja sprawy wnikliwie nie analizowałem, z przyczyn oczywistych i ograniczonego dostępu, dlatego też wyraziłem wątpliwości... W istocie mógł być to ten sam człowiek. P.S. A opinie zwolenników PiS-u mało mnie zajmują, gdyż zwyczajnie nie jestem jednym z nich... :) 2. Mylnie interpretujesz moje słowa... Wyraźnie zaznaczyłem, iż reakcja służb była prawidłowa. Wyraziłem jedynie wątpliwość co do tego, że to mógł być atak, ale jednocześnie wcale nie musiał. Jak już zawarłem, prezydent przemieszcza się dosyć energicznie i nie czeka 1h w jednym miejscu, aby taki człowiek mógł swobodnie, bez pośpiechu choćby minimalnie się do niego zbliżyć. Jeśli w istocie miał do prezydenta jakąś ważną sprawę, to nie dziwne, że się spieszył. A znak uniesionej do góry ręki, zwłaszcza z daleka, różnie można interpretować... Nie dotyczy to jednak służb, gdyż one zareagowały właściwie, tak jak można było oczekiwać. W USA skończyłoby się to jeszcze gorzej dla takiego delikwenta... ;)
anonim2015.05.22 19:56
Swoją drogą... Kaja Godek szybko zmienia zdanie. Tak to jest jak się upiera przy czymś (i na ślepo oskarża innych ludzi) co nie zostało w żaden sposób zweryfikowane.
anonim2015.05.23 11:20
Za rządów SLD - koncówka lat 90 -było bez porównania więcej wolności. Ludziska rzucali w polityków jajami, kpili (słynny klęcznik dla Oleksego) i nie ponosili zadnych konsekwencji. Za Lecha Kaczyńskiego (a PISu nie lubię!) też na Lecha pluło się publicznie - i nikomu z tego powodu włos z głowy nie spadł! Był jakiś szacunek władzy dla wyborcy... A teraz jasnie pan Komorowski u władzy - i klękajcie, narody, nie wolno się nawet skrzywić, bo to obraza cezara! Antykomor przed sądem, ten młodzian z krzesłem nad głowa do psychuszki... Reakcje władzy na niezadowolenie ZWYKŁYCH ludzi są coraz bardziej drastyczne. Czy PO buduje nam drugą Koreę Północną???