Gościem radiowej Trójki był dzisiaj szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk,. Nawiązując do kampanii prezydenckiej powiedział:

- Jeśli mówimy o działaniach opozycji, to najpierw była próba grania onkologią i wykorzystywania pacjentów leczonych onkologicznie. Teraz mamy do czynienia z próbą wywołania paniki, jeśli chodzi o koronawirusa. 

Dodał też:

- Trzeba powiedzieć, że do nadejścia tej choroby trzeba się przygotować, natomiast trzeba to robić w sposób spokojny i odpowiedzialny

Wyjaśniając dalej powiedział:

- Mogę uspokoić, mówiąc, że państwo polskie jest przygotowane na pierwsze przypadki koronawirusa. Takie jeszcze nie są zdiagnozowane, ale możemy się spodziewać, że w Polsce ten wirus w końcu się pojawi. My jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Jesteśmy przygotowani niezależnie od tego, jak szeroka potencjalna skala tych zachorowań będzie. W Polsce jest przygotowane 239 stanowisko całkowitej izolacji w szpitalach w całym kraju. Ponad 600 łóżek izolacji na oddziałach zakaźnych. W każdym województwie są dostępne takie miejsca

Wygląda więc na to, że tradycyjnie już od jakiegoś czasu, Platforma Obywatelska zrobi wszystko byle odwrócić uwagę od istotnych problemów kampanii wyborczej. Byle nie mówić o ich aferach i wpadkach. Czyli tematów zastępczych ciąg dalszy.

 

mp/300polityka.pl