Dominikana chce ekstradycji ks. Gila - zdjęcie
01.11.13, 15:33Fot. Interpol

Dominikana chce ekstradycji ks. Gila

8

Jak podaje gazeta.pl - Prokurator miasta Santiago Luisa Liranzo powiedziała na konferencji prasowej, że według aktu oskarżenia ksiądz, który przez osiem lat stał na czele parafii w górskiej miejscowości Juncalito, molestował siedmioro miejscowych dzieci.

Według agencji AP jeden z ojców dzieci zeznał, że jego dziecko było molestowane przez trzy lata, ponadto ks. Gil miał dzieciom obiecywać wycieczki do Europy za pozowanie w bieliźnie.

Ponieważ ekstradycja jest mało prawdopodobna prokuratura na Dominikanie stara się przekazać jak najmociejsze dowody polskim śledczym, którzy także prowadzą swoje śledztwo. Nie ma na razie formalnego nakazu aresztowania ks. Gila ze strony prokuratury Dominikany.

Według ks. Gila cała sprawa jest zorganizowaną akcją gangów narkotykowych, którym się naraził. Prokuratury równocześnie prowadzą śledztwo w sprawie byłego nuncjusza na Dominikanie abp Józefa Wesołowskiego - także jest on oskarżany o pedofilię.

ToR/IAR

Komentarze (8):

anonim2013.11.1 16:10
Jeżeli jest dowód na pedofilię ks. Gila, to trzeba być sprawiedliwym i uczciwym. Czy taka osoba duchowna powinna być kapłanem. Nie. Nie ma miejsca dla pedofilii w KK. Proszę przestrzegać zaleceń Watykanu, w przeciwnym wypadku obróci się ta niesprawiedliwość, przeciwko lokalnemu kościołowi.
anonim2013.11.1 16:54
@perfectstranger O święta naiwności ... "11-to latka" zrobiła swoje, "11-to latka" może odejść = "niech se radzi" ... Naprawdę oczekujesz tu informacji o jej dalszych losach? ...
anonim2013.11.1 18:14
Te same media i osoby walczące z pedofilią w KK, rozpowszechniają seksualizację dzieci i już proponują w niektórych państwach, obniżenie wieku współżycia dzieci z dorosłymi. Jak to można nazwać. Czy wy lewacy jesteście ograniczeni, że tego nie widzicie. Dla celów ideologicznych jesteście gotów niszczyć rodziny, dzieci, społeczeństwa. Historia przypomina nam, że jesteście do tego zdolni. To wy jesteście niebezpieczni a nie ideologie prawicowe.
anonim2013.11.1 18:16
Wg jednego z mainsztremów akta jeszcze nie dotarły. Może tamtejszej poczcie zabrakło znaczków na list polecony.W takiej sytuacji obaj duchowni mogą spać spokojnie Najlepiej wysłać na Dominikanę gajowego Maruchę aby w ich dżungli zrobił porządek!.On to potrafi!!!.
anonim2013.11.1 18:52
@Marian z Londynu: rzucasz kupe oskarżeń, masz dowody w reku? Czy powtarzasz to, co na Onecie można przeczytać?
anonim2013.11.2 8:44
Jak widać z jazgotów lewizny nawet we Wszystkich Świętych najbardziej im zależy na robieniu sensacji i układania stosu dla księdza. Co znamienne, jakoś żadne z nich nie domaga się równie intensywnie ekstradycji do USA R.Polańskiego, któremu winę i gwałt pedofilny udowodniono - ale księdza, któremu na razie nie tylko nic nie dowiedziono, ale nawet nakazu aresztowania jako podejrzanego nie ma - czyżby trzeba pewnie dopiero spreparować? I wyłazi cała hipokryzja lewactw - a gdzie domniemanie niewinności? wiem, wiem i lewizny obowiązuje zasada: dajcie człowieka a paragraf się znajdzie"... -a cała spraw jasno pokazuje zbrodnicza gębę lewicy. i że nie o dzieci im chodzi, zwłaszcza, ze próbują wszelkimi sposobami dzieci przygotowywać jako "mięsko" dla swoich lewicowych towarzyszy-pedofilów.
anonim2013.11.2 13:26
Jest to zemsta Dominikany za wyprawę XIX wieczną Legionów Polskich . A bruździ tylko tvn.Fuj!!
anonim2013.11.2 20:36
@GenesisX O pedofilu Polańskim bzdury piszesz .Zapoznaj sie lepiej z faktami nim cokolwiek podasz.