Marsz Ateistów, rekonstrukcja stracenia Kazimierza Łyszczyńskiego, ateistyczny kongres z udziałem prof. Hartmana i nagroda dla Ateisty Roku. W dniach 28-29 marca w Warszawie odbędą się... Dni Ateizmu (o wydarzeniu pisaliśmy na Fronda.pl TUTAJ).

W rozmowie z naszym portalem prof. Krystyna Pawłowicz wezwała do bojkotu „jakichkolwiek tzw. dni ateizmu”. Jej zdaniem, to nie tylko śmieszne zadęcie grupy o marginalnym znaczeniu, ale także drwina z polskiej Tradycji (komentarz parlamentarzystki TUTAJ).

Co ciekawe, już w rozmowie z Fronda.pl prof. Pawłowicz pytała o finansowanie Stowarzyszenia „Koalicja Ateistyczna”. W jej ocenie, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wydając pozwolenia na tego typu akcje, „podlizuje się lewakom”.

Jak się okazuje, to „podlizywanie” może mieć całkiem konkretny wymiar. Telewizja Republika ustaliła bowiem, że większość wydarzeń zaplanowanych w ramach tzw. Dnia Ateizmu będzie się odbywać w lokalu „Państwomiasto”, który należy do miasta stołecznego Warszawy i jest wynajmowany przez Fundację „Projekt: Polska” na preferencyjnych zasadach przysługującym organizacjom pozarządowym.

Nie jesteśmy organizatorem tego wydarzenia a jedynie udostępniamy na nie lokal. Podobnie zresztą, jak organizatorom innych wydarzeń. Mamy ograniczony wpływ na program Dni ateizmu i ograniczoną ochotę by w ogóle w ten program ingerować” - powiedział w rozmowie z Telewizją Republika Wiktor Jędrzejewski, dyrektor fundacji. Jędrzejewski przyznał ponadto, że warszawska dzielnica Śródmieście udostępnia lokal fundacji po stawce 12 zł za metr kwadratowy, przy rynkowych stawkach oscylujących w tym rejonie miasta wokół kwoty 80 zł. za metr. Z kolei, rzecznik prasowy dzielnicy Śródmieście poprosił o przesłanie pytań w tej sprawie mailem, ale nie udzielił na nie odpowiedzi.

MBW/Fronda.pl/Telewizja Republika