14.01.19, 18:13

Dlaczego zginął Paweł Adamowicz? Prof. Antoni Dudek dla Frondy

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Po całonocnej walce dziś po południu zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Kto jest winny jego śmierci?

Prof. Antoni Dudek, politolog: W związku z tą sytuacją, można mówić o dwóch interpretacjach. Pierwsza mówi o tym, że mamy do czynienia z tragicznym, nieszczęśliwym wypadkiem – w szaleństwie zaatakowała osoba chora psychicznie (takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i zdarzać się będą). Psychopaci szukają na swoje ofiary osób znanych, by swojemu czynowi nadać największy rozgłos. Drugą interpretacją, która niestety też będzie obecna w przestrzeni publicznej, to taka, że ten człowiek został zainspirowany krytyką, która spadała na pana prezydenta Adamowicza (zwłaszcza w minionym roku, w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi). Mówiąc krótko jego atak miałby być efektem agresji obecnej w przestrzeni publicznej.

Jak wiele jest tej agresji? Czy jest aż tak źle?

Dostrzegam tą agresję, wielokrotnie byłem jej przeciwny, natomiast jeśli miałaby ona prowadzić do takich fizycznych czynów, to mielibyśmy do czynienia z wieloma zachowaniami tego typu wcześniej. Natomiast, mieliśmy do czynienia z przepychankami słownymi, ścieraniem się poglądów, ale nigdy nie mieliśmy do czynienia z atakami przy użyciu różnych niebezpiecznych narzędzi. Mówienie dziś, że ten zamachowiec jest ofiarą owego języka nienawiści wydaje się być daleko idącą opinią, sam bałbym się takiej interpretacji.

Te dwie interpretacje będą się teraz ze sobą ścierać. Mam nadzieję, że narracja oskarżająca obóz rządzący o śmierć prezydenta Gdańska nie doprowadzi do kolejnych, jeszcze gorszych wydarzeń.

Po tragicznym zdarzeniu w Gdańsku prezydent Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli wszystkich partii politycznych. Tematem rozmowy jest organizacja marszu przeciwko przemocy i nienawiści. Czy to coś da, czy taki marsz ma sens?

Jestem realistą, stąd obawiam się, że ten marsz nie przyniesie żadnej "cudownej" zmiany, choć uważam, że jest on potrzebny. Jeżeli po tym marszu choć część polityków będzie potrafiła ugryźć się w język i stanie się mniej agresywna to spełni swój cel. Natomiast nie łudziłbym się, że nagle w Polsce wszyscy zaczną się do siebie przyjaźniej odnosić, co już widać po tym co dzieje się od wczoraj w internecie (Aktualizacja: prezydent Andrzej Duda ogłosił na konferencji prasowej, że marsz nie odbędzie się)

To trudne pytanie, ale czy z tej tragicznej śmierci może wyniknąć jakieś dobro, dobro dla Polski? Czy podziały, kłótnie nadal będę mocne i po kilku dniach wszystko wróci do normy...

Dobro wyniknie jak bardziej zaczniemy miarkować słowa. Spór jest normalny, jednak u nas zaczął przekraczać on racjonalne granice. Ponadto trzeba zacząć poświęcać większą uwagę imprezom masowym. Jeśli wczoraj ochrona lepiej by działała udałoby się uniknąć tego tragicznego wydarzenia, a przynajmniej powinno dojść do powstrzymania zadania przez agresora prezydentowi aż tylu ciosów.

Dziękuję za rozmowę.Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.1 21:32
Trole idioci głupie imbecyle tj duraki wasz idol ten mason i złodziej z Gdańska nie został zabity !!! Adamowicz żyje teraz w USA - korzystając z zagrabionych dóbr. Pouczenia Pan wtorek, 30 kwietnia 2019 28 -30 IV 2019 Jeszcze o białej rasie/ Sprawa Marii Magdaleny/ + Buchnęło, nie zawrzało i zgasło czyli o fikcyjnej śmierci Adamowicza. Jezus powiedział, że w Jego czasach na ziemi ani Izraelici, ani Rzymianie nie daliby z siebie robić tak durnia, że ratowano człowieka profesjonalnie na oczach wszystkich poprzez uciskanie serca przed chwilą pokłutego nożem. I wybuchłyby zamieszki mówi Pan. Stłumiłoby je dopiero wojsko. A dzisiejsi Polacy są głupsi od starożytnych Izraelitów i Rzymian. To mówi Pan. Słyszycie: jesteście głupsi. Zawsze mówiłem, że trzeba się określić. Przyznać się i do głupoty będzie sercu lżej. Śledziłem do czasu ilości wejść na niewygodne filmy pokazujące inscenizację gdańską i cieszyłem się komentarzami pod filmami o pogrzebie w połowie nawet mówiącymi wobec rozchichotanych córeczek, że coś tu śmierdzi lub wprost, że śmierć posiadacza nawet siedemnastu mieszkań to ściema. Lecz ci którzy chcą być sumieniem ludu który głosu nie ma poprzez duże media siedzą cicho albo najwyżej pomrukują pod nosem.
Jan Radziszewski2019.05.1 21:26
Adamowicz żyje teraz w USA - korzystając z zagrabionych dóbr. Pouczenia Pan wtorek, 30 kwietnia 2019 28 -30 IV 2019 Jeszcze o białej rasie/ Sprawa Marii Magdaleny/ + Buchnęło, nie zawrzało i zgasło czyli o fikcyjnej śmierci Adamowicza. Jezus powiedział, że w Jego czasach na ziemi ani Izraelici, ani Rzymianie nie daliby z siebie robić tak durnia, że ratowano człowieka profesjonalnie na oczach wszystkich poprzez uciskanie serca przed chwilą pokłutego nożem. I wybuchłyby zamieszki mówi Pan. Stłumiłoby je dopiero wojsko. A dzisiejsi Polacy są głupsi od starożytnych Izraelitów i Rzymian. To mówi Pan. Słyszycie: jesteście głupsi. Zawsze mówiłem, że trzeba się określić. Przyznać się i do głupoty będzie sercu lżej. Śledziłem do czasu ilości wejść na niewygodne filmy pokazujące inscenizację gdańską i cieszyłem się komentarzami pod filmami o pogrzebie w połowie nawet mówiącymi wobec rozchichotanych córeczek, że coś tu śmierdzi lub wprost, że śmierć posiadacza nawet siedemnastu mieszkań to ściema. Lecz ci którzy chcą być sumieniem ludu który głosu nie ma poprzez duże media siedzą cicho albo najwyżej pomrukują pod nosem.
Teodor2019.03.26 23:20
Kampanie nienawiści zaczęli nieobliczalni bracia Kaczyńscy by się mścić na Wałęsie za to że odsuną ich i ich chore pomysły od władzy
Jurek2019.03.27 20:27
Morderca to uczeń Owsiaka róbta co chceta
Tomasz2019.03.24 22:43
Zginął bo otrzymał śmiertelny cios nożem.
Jan Radziszewski2019.05.16 0:52
jak widać, wierzysz Niemcom bo to oni zorganizowali tę Manipulację tj Inscenizację fałszywej flagi - żyje teraz w USA korzystając z zagrabionych dóbr tj swojego złodziejstwa w Gdańsku + Mason tzn Satanista ! Pan zapowiedział że ani on ani jego żona ani jego troje dzieci nie wejdą do Nowej ziemi" tzn diabły go zabiorą z tego świata w ciągu "Trzech dni ciemności /Łk 17,6-30)
henryk2019.03.21 12:51
w polskich wiezieniach wszyscy osadzeni popierajom platforme obywatelskom oraz popierajom wielokulturowosc, wieloswiatopoglondowosc, wieloreligie i wieloplciowosc i gender tez popierajom. som tam najbardziej swiatli obywatele ogladajacy jedynie telewizjem prywatne, czytajom tylko gazety propagujace toerancje. wiec niemozliwe jest, zeby ktos, kto siedzial w wiezniu byl przeciwko ruchom postempowym czy tolerancji i rozwojowi. wienc ten sprawca nie mogl byc w kryminale, bo u nas w kicu nie ma takich, co by go znali. a u nas jest najswiatlejsze towarzystwo miendzynarodowe, ktore popiera tylko ruchy postempowe, nowoczesne, co walczom z kosciolem, zasciankowosciom, nienawisciom, agresjom, pogardom. u nas som tylko same spokojne, niewinne chlopaki.
celnik2019.03.14 20:34
A to przypadkowo najbardziej nie pluli i szczuli na sw. PA jego byli partyjni przyjaciele z mafii PO, którzy przed wyborami, kiedy poczuli smród wokół ojca chrzestnego małej Sycyli wyrzekli się go, zaparli, poparli jako swojego kandydata mlodego walesę,a z pogrzebu PA razem z wesołą wdówką zrobili cyrk i kabaret?
marek2019.03.13 21:41
politycznie to zależało PO bo obecna prezydent w ich objęciach i już odzyskują wpływy i kto występował na wiecach wraz z PO -- SB-ki bandyci od mokrej roboty ,
Polak2019.02.14 19:51
Walka mafii trójmiejskiej o władzę? teraz pewno tusk zostanie ojcem chrzestnym?
retro2019.01.16 12:23
Jak można człowieka z ranami kłutymi „REANIMOWAĆ” przy pomocy resuscytacji? Przecież właśnie wtedy stracił najwięcej krwi i uszkadza poranione narządy wewnętrzne. A na filmie widzimy jak go cały czas ugniatają. Jureczek nawet na karetce zaoszczędził.
retro2019.01.16 12:19
komuś zależało aby ta śmierć nie była kryminalna a polityczna. Człowiek wchodzi swobodnie na scenę zarz po tym jak ze sceny padają słowa "je..ć" PiS , dźga kilkakrotnie prezydenta, pajacuje na scenie, kładzie się później na scenie i jest dopiero unieruchomiony. Prezydenta reanimują tak jak przy zawale serca, dalej uszkadzając jego cięte organy. Brak ratownika, brak, ochrony, kompletny brak profesjonalizmu. A może wyjaśnienie jest zupełnie inne . . w końcu Gdańsk to takie polskie Palermo a to już rola policji. Zostawmy ten temat na późniejszy czas, teraz jest czas jego pożegnania. Wieczny odpoczynek . . . +
plankton2019.01.15 16:18
"Mowa nienawiści" to taki sam wieloznaczny, nic nie znaczący, "słownikowy" potworek językowy jak "faszyzm" (klasyka marksistowskiej nowomowy!), intensywnie i cynicznie eksploatowany, a kto wie czy wręcz nie wymyślony przez Przedsiębiorstwo Holokaust, czyli Żydów ze Wschodniego Wybrzeża jako cep na przeciwników Religii Holokaustu i zamiennik, który ma UNIEWAŻNIĆ (zmarginalizować, napiętnować, obłożyć ostracyzmem, wyrugować…) słowo "krytyka". Proszę zauważyć, że nie ma już, bo została ZAKAZANA, krytyka Owsiaka czy WOŚP. Wszelki głos krytyczny co do Owsiaka i jego "dzieła życia" to "odrażająca i obrzydliwa «mowa nienawiści» prymitywów, degeneratów i chamów".
mój głos nic nie znaczy2019.01.15 15:18
Atmosfer nienawiści rozpętala partia PO przegranych wyborach.Wszelkie pogróżki o wypatroszeniu prezesa PIS,o dobiciu watahy,a ostatnio wpis literatki z informacją nt,strzelania do dzików,ze "skuPISko dzikich swin jest na Nowogrodzkiej".Czy nikt nie widzi opdstępnej i nieustajacej nienawiści ze strony tatalnej oPOzycji?.Walka o demokracje?jakie sa zagrozenia?chociazby w porównaniu z zachodem.Nie chodzi o demokracje,tylko przyzwolenie na "róbta co chceta".
bogdanus2019.01.15 11:43
"ale nigdy nie mieliśmy do czynienia z atakami przy użyciu różnych niebezpiecznych narzędzi." Nieprawda Marek Rosiak zginą od niebezpiecznego narzędzia.
Martinique2019.01.15 11:01
Jeszcze pare lat takiego siania nienawisci i propagandy hejterstwa, a bedziecie sie tam w Bolandii wyrzynac jak Tutsi i Hutu. Prymitywne spoleczenstwo, banda sapiacych z nienawisci Januszow i Grazyn otoczona agresywnymi Sebixami, maszerujacymi w wazne dla kraju swieta. W takim kierunku idzie Polska w 21 wieku. Wstyd i jednoczesnie smutek. A do tego fantaczna religia - odpad sredniowiecza i mentalna trucizna.
plankton2019.01.15 16:36
Człowieku, w jakim ty środowisku się obracasz!? Czym prędzej zmień otoczenie, bo jeszcze trochę, a nawet najlepszy psychiatra ci nie pomoże.
piotr2019.01.14 22:21
Takie tam przemyślenia na gorąco https://youtu.be/UENq3V0SIaU
Igor2019.01.14 20:24
Poczytajcie komentarze na gazetka.pl z ostatniego roku, a dowiecie się ile tam nienawiści i pogardy dla chrześcijan.
Ramirez2019.01.14 19:46
Morderca siedział w pace a więc na 98 proc. był wiernym wyborcą P.O. Wychodzi na to, że to były porachunki między lewakami.
Wojciech Dyjak2019.01.14 21:02
darł japę, że PO go zamknęło i torturowało. ni chybił wyborca PO. to jest jakaś groteska. płaca wam za tak debilne wyziewy czy to jednak autentyczna ułomność intelektualna wychodzi?
Ra2019.01.14 19:40
Został zasztyletowany ponieważ lewactwo zniosło KARĘ ŚMIERCI. Gdy morduje się setki Normalnych Ludzi, lewactwo pluje na to, broni bandytów do końca. A tu nieoczekiwanie zamordowano członka Lepszej Kasty...
anonim2019.01.14 19:44
Dokładnie tak.
Wojciech Dyjak2019.01.14 19:45
"Został zasztyletowany ponieważ lewactwo zniosło KARĘ ŚMIERCI." wytłumacz mi śmieciu związek przyczynowo skutkowy. weź pod uwagę 5 przykazanie ( zakładam, że wierzysz ). jakie setki normalnych ludzi? jakich bandytów bronił Adamowicz?
Ramirez2019.01.14 20:03
Jakie setki? Każdego roku morduje się 450+ osób, więc masz setki. Morduje się m.in. dlatego, że mordercy czują się bezkarni. Wiedzą, że nikt ich nie powiesi. To ich rozzuchwala. To wasza, lewacka wina.
Wojciech Dyjak2019.01.14 20:12
wina tych co morduję ew. tych co co do morderstwa zachęcają np: poprzez "odczłowieczanie" przeciwników politycznych. jełopie ja jestem za KS ale w przeciwieństwie do Ciebie nie oczekuję, że to połozy kres morderstwom. poczytaj o KS w takim kraju jak USA i zobacz ich statystyki. takie południowe stany z KS w kodeksie i wysokim wskaźnikiem morderstw to lewackie eldorado bałwanie?
Paweł ze Szczecina2019.01.14 20:52
Rozumiem, że jesteś wiernym katolikiem....
Paweł ze Szczecina2019.01.14 19:45
Podpisz się z imienia i nazwiska...Bądź odważny pokazać światu swoje poglądy.... Wszyscy chowacie się za nickami i boicie się wypowiadać w swoim imieniu.... Lewactwo zniosło karę śmierci ? O co chodzi.... Karę śmierci zniesiono bo każdy człowiek ma prawo by żyć, choć w takich przypadkach zastanawiam się, czy taki gość powinien żyć....Najlepsze jest to, że pan nożownik nie przyznaje się do winy....Co to ma znaczyć ? Ja pytam co to ma znaczyć ? Kilka milionów widziało jak atakuje i dźga nożem. Czy to mało ?
Ramirez2019.01.14 19:53
O to chodzi, że to lewactfo zniosło Karę Śmierci, olewając protesty prawicy. Najpierw w nielegalnym "moratorium", potem już oficjalnie. To WASZA wina, bo daliście mordercom gwarancje życia. Oczywiście możesz kłamac do końca, że "nie ma związku"... śmiech na sali. W NORMALNYM prawicowym państwie ten koleś by wisiał po kilku dniach. I on by wiedział o tym, że go powieszą, zanim by sięgnął po sztylet.
Urszula Lipska2019.01.15 8:25
Jesteś katolikiem? jesteś wierzący? Czy przypadkiem w dekalogu nie ma Bożego nakazania: Nie zabijaj? I nic więcej. Dekalog nie zezwala na zabijanie z jakiegokolwiek powodu. Nie ma w dekalogu, że możesz zabić zabójcę, mordercę czy złodzieja. Ale nakazy Boga, a katolik to 2 różne sprawy, jak widać.
michu2019.01.14 20:19
A jak Jaruzelski z pomagierami działali na polecenie Moskwy? Jak goebels stanu wojennego szczuł i potem ziejącą tolerancją i miłością gazetę założył to mało było świadków??? i co ?
Jarek2019.01.14 19:31
Pani poseł Krystyno Pawłowicz! Mam nadzieję, że ten dzisiejszy szampan co to pewnie Pani otworzyła- nie będzie Pani smakować! Oczywiście mam na myśli rezygnację Owsiaka z szefowania WOśP! Chociaż z drugiej strony, kto Cię tam wie...
Ada2019.01.15 9:29
Obrzydliwy wpis- masz w sobie tyle "miłości" do bliźniego- smutne .
Bona2019.01.14 19:26
Jestem przeciwna wszelkim partiom rządzącym ale nienawiść zionęła z PO, Nowoczesnej Kodziarzy oraz lewicowców.Natomiast katolicy bronili swoich przekonań. Trudno żeby wierząc w Boga byli przeciwni zasadom Bożym.Katolik ma prawo zwrócić innej osobie, że czyni żle. Owsiak dawno powinien zrezygnować z orkiestry, kyóra jest podatkiem od głupoty. Ludzie pracy mają ściągnięty podatek na to co Owsiak zbiera . Zapytajmy gdzie idą te pieniądze?.Co do Owsiaka jest wiele niejasności....? Wszystkim się wolno wypowiadać, tylko katolicy muszą milczeć O to demokracja!.w/g opozycji, Gdyby nie Matka Kurka' to ten pan dalej by nas myślących robił w bambuko. Lepiej się módlmy za zamordowanego aby Bóg okazał mu Miłosierdzie.
Wojciech Dyjak2019.01.14 19:40
"Ludzie pracy mają ściągnięty podatek na to co Owsiak zbiera" co to za bełkot... złotówka nie poszła ze skarbu państwa na fundacje Jerzego Owsiaka.WOŚP to prywatne datki. z podatków naszych żyje min KRK. katolicy w tym kraju milczą? matka kurka waszym duchowym przewodnikiem? to się w głowie nie mieści.. nie będę owijał w bawełnę - jestem pewien, że nie rozumiesz o czym piszesz. ćwierć-inteligencja dorwała się do Internetu i mamy efekty.
Bob2019.01.14 19:51
Ostatni akapit to jest przejaw pana szacunku wobec Bony???
Wojciech Dyjak2019.01.14 20:22
zasłużyła na szacunek? nie.
michu2019.01.14 20:09
No to niech intelygentny napisze czy jak nie da nic na KRK to do niego przyjdzie Urząd Skarbowy i siłą weźmie? Bo jak nie będzie chciał dać np na pensje dla urzędników ministerstwa zdrowia to się przekona ;).
Wojciech Dyjak2019.01.14 20:25
rozumiesz "ynteliygentny", że nie mam wyboru? z moich podatków SĄ zabierane pieniądzę na KRK czy mi się to podoba czy nie. tak działa system. paniał czy narysować? urzędnik ministerstwa zdrowia może mi się przydać. klecha nie ma takiej szansy.
Paweł ze Szczecina2019.01.14 19:41
Pięniądze, które zbierano w zeszłym roku poszły min na 137 respiratorów dla noworodków dzięki którym może którego dnia Twoje dziecko zostanie uratowane.... Piszesz, że ktoś wierzący w boga ( specjalnie z małej litery ) nie jest w stanie działać wbrew boskim zasadom...Wsłuchaj się w słowa ludzi wierzących, przyjrzyj się ich czynom i jeszcze raz zastanów się czy to co mówisz ma sens. Dzisiejsze elity wierzące, są dalecy od ideałów boskich....Przypomnij sobie chociażby 8 błogosławieństw. Które z nich mogłabyś zacytować używając któregoś z nazwisk wiodących polityków partii rządzącej ? Katolik ma prawo zwrócić innej osobie, że źle czyni ? Kim jest katolik żeby mówić mi osobie nie wierzącej, że źle czynię ? Dlaczego mam żyć wg zasad chrześcijańskich ? A może ja mam inny światopogląd ? Czy ja narzucam katolikom swoje zasady ? Niech katolicy zajmą się swoją wiarą i dadzą mi żyć ! Dla mnie wyznacznikiem jest to by być w życiu dobrym człowiekiem i nie potrzebuję do tego jakiegokolwiek boga....Dajcie mi żyć po mojemu a świat będzie piękniejszy !!!!!
Brokrak2019.01.14 19:54
Po pierwsze - są to datki dobrowolne. Daje kto chce. Wielgucki wszelkimi sposobami walczył aby ludzie nie dawali - bezskutecznie. Organy skarbowe państwa regularnie kontrolowały finanse WOŚP, i nie miały zastrzeżeń - jednak nie publikowały komunikatów rozwiewających wątpliwości - dając pole do oskarżeń Wielguckiemu. Nie dawałaś - więc nie robił cię w bambuko - ja dawałem, ale nie prosiłem cię o obronę. Wiem, że ludzi podłych się nie przekona - podłość ich rajcuje.
AgaDziedzic2019.01.15 7:52
Gdzie idą pieniądze? Proszę zapytać te matki, których dzieci były ratowane na sprzęcie od WOŚP, proszę zwrócić uwagę, że jesteśmy jedynym krajem na świecie, gdzie wszystkim noworodkom wykonuje się darmowo przesiewowe badanie słuchu, dzięki aparatom, w które Owsiak zaopatrzył wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce. To mało? Skoro dla Pani głupotą jest pomaganie, to szkoda nawet odpowiadać.
Bob2019.01.14 19:20
A kto rozpętał nienawiść wobec Marka Rosiaka ???????????
Wojciech Dyjak2019.01.14 20:30
pewnie uważasz, że Adamowicz albo Owsiak?
matis892019.01.14 19:19
Jacy wyborcy takie owoce. Ten bandyta już siedział w więziuniu, a tam od lat poparcie dla PO bije wszelkie rekordy.
fppa2019.01.14 19:08
kkk jnonl lknnl ;msm
lolek2019.01.14 19:07
Tak uczciwie - kto rozpętał tę nienawiść do WOŚPu i pana Owsiaka w ogóle? Hę!!!???? Bo ja uważam, że kaczyści i ultrakatoliccy "ojcowie" polskiego KK.
Ra2019.01.14 19:38
Teraz piszsz jak rasowy faszysta - odbierasz ludziom prawo do własnego zdania, zakazujesz myśli i opinii innych niż zatwierdzone. A za zbrodnię odpowiadasz ty i inni lewacy osobiście - ponieważ to z waszej WINY zniesiono karę śmierci. Jesteście odpowiedzialni za setki morderstw.
Krzysztof2019.02.21 10:49
... pytanie było następujące - kto rozpętał tę nienawiść do WOŚPu i pana Owsiaka w ogóle? odpisałeś: "odbierasz ludziom prawo do własnego zdania" hm dobre ... czytać ze zrozumieniem to trudna sprawa. Skąd nagle pada słowo "lewacy" ... nie znasz gościa nie znasz jego poglądów i już ocena ? Portal katolicki a tyle nienawiści ... jak to pogodzić? Kara śmierci ? A co z nauką kościoła w tej sprawie, a przykazania ? 5. Nie zabijaj Ech zapomniałem ... jakie przykazania ? Niektórzy księża mają je gdzieś, a co dopiero wierni. FRONDA Portal Poświęcony Największy portal konserwatywno-katolicki w Polsce. Niezależne informowanie, opiniowanie i dyskutowanie. To "niezależne informowanie" mnie powala ...
Jaromir2019.01.14 18:45
Frondel może być dumny. Ten portal, poświęcony nienawiści, szczuciu i pluciu na tych, niepopierających partii rządzącej, dopiął swego! Zaszczuł na śmierć!!!!
anonim2019.01.14 18:52
Ludzie, czy wy kompletnie zgłupieliście. P. Adamowicz zginął ponieważ a) takie zgromadzenie ludzi nie zostało zgłoszone jako impreza masowa w związku z tym nie miało ochrony policji b) ponieważ "ochrona" zatrudniona w celu wykonywania tychże zadań była tak amatorska, iż bała się - tak bała się złapać i obezwładnić szaleńca. Pozdrawiam wszystkich mądrych inaczej
Ra2019.01.14 19:41
Został zasztyletowany ponieważ lewactwo zniosło KARĘ ŚMIERCI. Jak widzisz - to TWOJA wina.
michu2019.01.14 20:05
Kto sieje nienawiść i szczuje np na Kościół katolicki, każdy kto ma oczy to widzi.
asia2019.01.14 21:02
Ty możesz być dumny ze swojej głupoty bowiem doskonale pamiętamy ataki nienawiści w wykonaniu obecnej opozycji Palikot " zastrzelić i wypatroszyć" TUSK " wyginą jak dinozaury"
mika2019.01.15 8:53
i kto tu szczuje właśnie TY i w każdej innej sytuacji zawsze lewica szczuje i miesza i robi pranie mózgów ludziom a ci w ogóle nie myślą .Cokolwiek się dzieje to zawsze winna prawica a LEWICA to chodzące Anioły z rogami.Dziwi mnie ze po wykryciu tylu afer nie trafia do ludzi co się działo .
na pohybel!2019.01.14 18:41
Prezydent Gdańska został zamordowany wskutek propagandy katoprawackiej ideologii. Morderca wrzeszczał przeciwko "PO i lewakom", był fanatycznym prawackim zwyrodnialcem czerpiącym inspirację z frondy, tvp itp szczujni
kosa2019.01.14 19:02
milcz głupcze
matis892019.01.14 18:40
Może powinna powstać jakaś inicjatywa rewidująca i punktująca nienawistne wypowiedzi polityków po obu stronach. Aby każdy mógł zajrzeć gdzie jest tego więcej i mocniej. Każdy widzi że lewica, totalna opozycja przekracza w tym już wszelkie granice, ale udają głupich że oni to mniej. Dlatego może taka inicjatywa była by potrzebna.
plankton2019.01.15 16:27
To się nazywa etyka. Wystarczy zacząć metodą "zero tolerancji" karać (napiętnowaniem, ostracyzmem, grzywną…) zachowania nieetyczne.
Brokrak2019.01.14 18:31
Ta zbrodnia jest efektem atmosfery nienawiści wytworzonej w przestrzeni publicznej przez - po pierwsze rządzących, po drugie środowiska narodowo-katolickie inspirowane przez kościół - no i niektóre media - w tym FRONDĘ , ktora lubuje się w szczuciu przeciw ateistom i LGBT.
Teresa2019.01.14 18:38
Potwierdzam!
Ra2019.01.14 19:35
Alez zupełnie nie. NIENAWIŚĆ szerzą środowiska postepowe... Nienawiść iście rasistowską, pełną pogardy wobec normalnych ludzi. To WY plujecie nienawiścią i pogardą dniem i nocą. Nawet teraz - kłamliwie opluwacie inaczej myślących od morderców. Normalnie - jak naziści za hitlera pluli na żydów. I tez ich oskarżali o 'nienawiść'.
michu2019.01.14 20:02
Kościół katolicki jest od wielu lat atakowany przez hejterów. Np film "Kler" itp. (ponoć hejterzy jakiś nowy szykują). Są artykuły różne przeciw w KK. Kościół na pewno nie szczuje przeciw ateistom. A ateiści na Kościół? Zresztą czy na narodowców też się nie hejtuje? W ogóle jak można napisać, że atmosferę nienawiści wytwarzają np środowska narodowo-katolickie?
Aaron2019.01.14 18:30
Szanowny panie profesorze, a któż to rozsiewa nienawiść w przestrzeni publicznej? Kto mówi, że dawanie na WOPS jakichkolwiek datków, to jest służenie szatanowi a sama orkiestra to wymysł szatana. Kto dzieli naród na lepszych i gorszych, na lepszy sort i gorszy sort z mordami zdradzieckimi? Niech Pan odpowie na te pytania i znajdzie Pan odpowiedź na zagadnienie rozszerzającej się nienawiści w narodzie polskim. Jestem przekonany, że zna Pan doskonale odpowiedź na te i na wiele innych pytań dotyczących zagadnienia.
anonim2019.01.14 19:00
No oczywiście, a totalna opozycja, kodziarstwo, np p. Wałęsa i inni z opcji antyrządowej to owieczki i łagodne baranki. Niestety mowę nienawiści rozszerzają zarówno jedni, jak i drudzy, a ścieranie się poglądów to normalna i wręcz pożądana sprawa. Człowiek, który to zrobił był po pierwsze recydywistą, a poza tym miał problemy psychiczne. Kilka lat temu napadnięty śmiertelnie został zdaje się polityk PiSu w swoim gabinecie , tak więc to może spotkać każdego i wszędzie. Faktem jest jednak, że społeczeństwo jest podzielone.
Andrzej2019.01.14 19:33
Jarosław Kaczyński jest zawsze pełen miłości do wszystkich Polaków. To tylko ta zła lewica i liberałowie nie potrafią dostrzec swoich błędów.
Ja2019.01.14 19:36
Nienawiść w polityce rozpętał Donald Tusk po przegranych wyborach w 2005 roku. Od od tej pory trwa wojna w Polsce. Donald Tusk to siewca nienawisci odpowiedzialny osobiście za rozpętanie agresji w polityce. Owsiak też nie lepszy. Od kilku lat jest takim chamem , prostakiem ,zwykłym bydlakim ,. To on zostałskazany przez Sad za jezyk nienawiści. Jak czytam wasze PO-wskie wpisy to chce mi sie rzygać na waszą obłudę ,zakłamanie. Jestescie bandą najpodlkejszych najbardziej zakłamanych kanalii.
Andrzej2019.01.14 20:23
Owsiak jak wiadomo to jest lewacki cham. Pięknym przykładem właściwej kultury politycznej jest Pani Poseł Krystyna Pawłowicz. A ile pięknych przykładów dla Polaków płynie z karier posła Andruszkiewicza (proszę sie go nie czepiac, ma wyższe wykształcenie więc może byc ministrem) lub Bartłomieja Misiewicza (niedługo skończy studia w Toruniu). A ta głebia intelektu posła Suskiego, a żelazna logika Antoniego Macierewicza... Tylko Prawica ! Tylko PiS !
Maria Teresa2019.01.14 19:36
Nienawiść, panie Aaron, rozsiewa Gazeta Wyborcza i to talna opozycja. A może przypomni pan sobie jaki to "sort" zamordował M.Rosiaka członka PiSu ?? Ten "sort" nazywał sie CYBAi, który chciał też zamordować J. Kaczyńskiego, bo nie nawidził PiSu i był członkiem PO. .
anonim2019.01.16 7:40
Chyba jesteś młodym człowiekiem bo o "kaczkach" słyszałem co najmniej 20 lat temu