Dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła? Rekolekcje z ks. Michałem Olszewskim - zdjęcie
14.12.20, 13:36

Dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła? Rekolekcje z ks. Michałem Olszewskim

16

Zapraszamy Was na kolejną przygodę ze Słowem...

Komentarze (16):

Natalja Siwiec2020.12.15 10:19
Tytuł artykułu w żaden sposób nie licuje z treścią filmu.
rebeliant2020.12.14 22:39
Bo buk tak chciał
violencja2020.12.14 21:28
Piękne pokrzepienie, daje moc, dziękuję.Tego potrzebujemy.
Hipokryzja frondy2020.12.14 18:36
Ludzie sie odwracają bo kościół jest zepsuty.
man.of.Stagira2020.12.14 17:40
Nie widzę, żeby ludzie się odwracali od Kościoła. Na czym miałoby to polegać? Na klęczeniu przed Martą Lempart -Sieg Heil!-? Czy na wsłuchiwaniu się w głos Terlikowskiego, Bonieckiego, Polaka czy Chołowni? NIE BYLI PRÓBOWANI! To widzę. Widzę jak z nich powietrze schodzi. Widzę jak nijaka była ich wiara. Odwracają się od POZORÓW...
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 16:01
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Protestant2020.12.14 15:54
Słowo Boże jest bardziej precyzyjne, niż autor rozważania, Ksiądz Michał. w 2 Tm. 1,15 czytamy bowiem: "..odwrócili się ode mnie wszyscy ci, którzy są w Azji...". Bo "odwrócili się ode mnie" nie oznacza tego samego co "odwrócili się od Chrystusa". Apostoł Paweł czuje się zawiedziony, że ci, na których liczył, nie pozostali przy nim. Ale to jeszcze nie znaczy, że oni wyparli się Chrystusa! Wymienieni z imienia Figelos i Hermogenes nie pojawiają się więcej na kartach Pisma św. Jednak podobne doświadczenie spotkało Pawła (i Barnabę) podczas pierwszej podróży misyjnej, gdy Jan Marek, siostrzeniec Barnaby, przerwał swój udział w misji i powrócił do Jerozolimy (por. Dz. 13,13). Nieco później, przed drugą podróżą misyjną. Paweł nie chce, by uczestniczył w niej Jan Marek (Dz. 15,39-40), który ich "opuścił" (gr. apostanta - rdzeń ten sam, co w słowie apostaza). Ostatecznie Paweł i Barnaba rozdzielili się i Jan Marek poszedł z tym drugim. Po latach okazało się, że ten Jan Marek, stanie się autorem drugiej kanonicznej ewangelii wg Marka (chronologicznie najwcześniejszej). Szymon Piotr będzie Marka traktował jak syna (por. 1 P. 5,13), a w Drugim liście do Tymoteusza, a więc w tym, z którego korzysta dzisiaj Ks. Michał, czytamy słowa Pawła: "Weź Marka i przyprowadź ze sobą, jest mi bowiem przydatny do posługiwania" (2 Tm. 4,11). Z kolei Azja w Nowym Testamencie występuje nie w dzisiejszym znaczeniu największego z kontynentów, ale jest to jedna z prowincji rzymskich w dzisiejszej Azji Mniejszej. Do Kościołów Azji adresowanych jest siedem listów w Apokalipsie. A więc mimo problemów jakie te listy ujawniają, w końcu I wieku są w Azji wierzący w Chrystusa!
Szczupak2020.12.14 14:51
Nad czym się tu zastanawiać??? Bo jest im potrzebny, jak rybie rower...
Bożena2020.12.14 14:45
Szczęść Boże Serdecznie Księdzu dziękuję za rekolekcje. Matko Boża prowadź i strzeż . Amen. Z Panem Bogiem
ateusz2020.12.14 14:30
Bo w XXI wieku mało kto wierzy w jakieś wymyślone żydowskie bożki, natomiast coraz więcej ludzi dostrzega że KK to organizacja mafijna
qwerty2020.12.14 14:20
Bo ze zboczeńcami nie chcą mieć nic do czynienia
Gustek2020.12.14 14:03
Bo kościół jest im potrzebny do życia - jak wrzód na rzyci.
Pokolenie JU2020.12.14 13:55
Odyn powiedział, że nie będzie na świecie lodowych gigantów. Slowa dotrzymał. Jezus że wróci i strąci grzeszników do piekła. Ja tam wierzę w Odyna.
rebeliant2020.12.14 22:56
Ja tobie radzę, abyś czytał sobie rozmaite treści, ale wiarę w coś tam to sobie odpuść. Licz na siebie i to co jest w życiu na plus dla ciebie i wychwytuj to co jest trucizną, która ci te plusy strąca. Weź na przykład zachowanie kobiet zniewolonych koniecznością stosowania kosmetyków (za dużą kasę), które odbierają im jeszcze zdrowie, za spora kasę i oddalają je w ten sposób od należytego bycia zdrową kobietą, przed którą kroczą jej dzieci. Ludzie nawet nie znają swojego minimum przetrwania, w którym ich zdrowie przebiega pomyślnie, a nie znając między innymi właśnie i z tego powodu swojej wartości (której wyrazem docześnie jest właśnie ciało) szarpią się o to co w rzeczywistości jest trucizną. Muszę kosmetyki za 500 zł, muszę na dyskotekę, muszę ładnie wypaść przed kolegami, muszę muszę muszę, aż co zuchwalsi zaczną dy...ć w wystawioną d...e. Coś jak dzbanecznik i mucha - na początku wydaje się że to jest słodkie, a na końcu jest szczypanie w d...ie i ocknięcie się, że jest się z niczym. Kiedyś w Polsce była szkoła rycerska, która uczyła do boju. Dziś takiej potrzeba, gdzie Polak byłby uczony pokorą uczony wartości własnego "ja", znał swoje minimum, które jest całkiem miękkie i nie dał się dzięki temu kusić na dorabianie komuś kieszeni kosztem swojego "ja".
Jenny2020.12.14 13:45
Fajny ten ksiadz,hot:)
Anonim2020.12.14 14:00
Homoś jak nic ;)