18.10.19, 10:45Fot. via Pixabay, CC 0

Czym są zagrożenia duchowe? Ks. Kostrzewa wyjaśnia

W dzisiejszym świecie Ewangelia Jezusa Chrystusa miesza się z wymyślonymi przez ludzi teoriami i filozofiami, które nie mają nic wspólnego z drogą wyznaczoną przez Boga. Człowiek nigdy nie jest „pomiędzy” – idzie albo drogą Chrystusa, albo daje wiarę ludziom.

Zagrożeniem duchowym jest więc wszystko to, co strąca nas z drogi wyznaczonej przez Boga, a popycha w stronę świata i ludzi, zagrażając naszej relacji z Jezusem: może być to wypaczona wizja wiary, relacji z Bogiem, niezgoda z Objawieniem Jezusa; to pójście za przekonaniem, że logika wyklucza istnienie Boga; to życie tak, jakby Boga nie było. To eliminowanie ze swojego życia pierwiastka duchowego albo przeciwieństwo tego grzechu - łakomstwo duchowe, nieumiarkowane, nieuporządkowane pożądanie nadzwyczajnych duchowych poruszeń i fenomenów - przypomina ks. Sławomir Kostrzewa w konferencji wygłoszonej w parafii pw. św. Judy Tadeusza w Lubiczu, 10 września 2019 r.

dam/Youtube - RCTV

Komentarze

Kasia2019.10.18 18:01
Program 12 kroków{AA} rozsadzi KK od środka, to jest masa ludzi zwiedzonych pod płaszczykiem duchowości.Bóg jest w tej" religii "wykorzystywany na rzecz dobrego samopoczucia biorcy.Nie ja służę Bogu ,ale na odwrót.A przy prawie każdym kościele taka grupa jest.
Gnostyk2019.10.18 13:09
Katolicyzm jest wlasnie taka wymyslona "teoria i filozofia", ktora nie ma nic wspolnego z "droga wyznaczona przez Boga" Tylko droga Gnozy jest ta prawidlowa. Inne prowadza na manowce.
andrzejhahn32019.10.18 12:47
kostrzewa ty lepiej wyjasnij swoje pasozytnicze zycie nierobie koscielny
TysiąceKleruchaczyToZagrożenieDlaPolskichDzieci2019.10.18 11:30
Kleruchacze są zagrożeniem dla dzieci i młodzieży. Chcą dla siebie monopolu na edukację seksualną, prowadzoną gwałtem w zakrystiach i na plebaniach. Rodzice, miejcie swoje dzieci w troskliwej opiece, żeby kleruchacz nie zmarnował im życia!