Czy trzej sędziowie SN stracą immunitety? Doprowadzili do bezprawnego przetrzymywania osób w zakładach karnych - zdjęcie
16.03.21, 10:49fot. yt/tvp info/radio maryja

Czy trzej sędziowie SN stracą immunitety? Doprowadzili do bezprawnego przetrzymywania osób w zakładach karnych

4

Jak informuje portal wpolityce.pl, Prokuratura Krajowa wystąpiła o uchylenie immunitetów trzem sędziom Sądu Najwyższego! Mieli oni doprowadzić do bezprawnego skazania oraz pobytu w zakładach karnych dwóch osób.

W wyniku zaniedbania sędziego Marka P. mężczyzna był bezzasadnie przetrzymywany w zakładzie karnym przez prawie miesiąc. Mężczyznę zwolniono z zakładu dopiero na skutek interwencji jego obrońcy.

Sędziowie Andrzej S. i Włodzimierz Wróbel – podobnie są winni zaniedbania wobec innego mężczyzny, który także przebywał w zakładzie karnym przez okres ponad jednego miesiąca. Sprawa została rozwiązana dopiero po telefonie funkcjonariusza Służby Więziennej z zakładu karnego, w którym skazany był osadzony.

W przypadku, jeśli Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyli immunitety sędziom, Prokuratura Krajowa zamierza postawić im zarzuty nieumyślnego niedopełnienia obowiązku rozstrzygania spraw.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (4):

prawnik2021.03.16 11:54
nie tylko strata immunitetów ,ale na szubienice z nimi.
Ja2021.03.16 11:48
To ekipa od Komendy chyba dożywocie dostanie?
lustitia2021.03.16 11:43
Ale to byli goje
podsędek2021.03.16 10:57
Sędziowie i ... nieumyślne niedopełnienie obowiązków?!!!! wolne żarty ! NIEUMTŚLNIE to może być jak potrącę niechcący kobietę na rogu domu jak ona jedzie na rowerze i nie patrzy jaki przechodzień wychodzi zza rogu ! i dźgnie mnie kierownicą w wątrobę !!!