Czy średniowieczna katedra w Hiszpanii stanie się meczetem? - zdjęcie
22.07.20, 09:21fot. pixabay license via waldomiguez

Czy średniowieczna katedra w Hiszpanii stanie się meczetem?

8

Tego chce Emir Zjednoczonych Emiratów Arabskich, według którego dla katolików katedra to „dar, który nie należy do tych, którzy na to nie zasługują”. 

Katedra swoje początki ma jeszcze w VI w., gdy powstała tam bazylika wizygocka św. Wincentego. Potem świątynia przeszła w ręce arabskiego, a na początku XII wieku stała się na powrót katolicka.

Sultan III ibn Muhammad al-Kasimi domaga się zwrócenia muzułmanom świątyni w  hiszpańskiej Kordobie, w którym od XII wieku mieści się miejsce modlitwy katolickich wiernych.

Świątynia przez krótki czas była w rękach muzułmanów, gdy Po najeździe Arabów na półwysep Iberyjski w VIII wieku przebudowali oni świątynię na meczet. Na początku XII wieku meczet ponownie stał się katolicki. Wtedy też ostatecznie potwierdzono prawa Kościoła do tego miejsca.   W 1984 r. to miejsce trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzułmanie od wielu lat domagają się odzyskania świątyni. Kościół odrzuca ich żądania.

rr,tvpinfo.pl

Komentarze (8):

Śmierdzisułtan2020.07.30 2:12
Spadaj na swój bambus śmierdzi sułtanie !
Jan Radziszewski2020.07.22 11:10
Muzułmanie niech zamkną swe jadaczki bo i tak po śmierci nimi nic nie będą jedli Będąc w carstwie cezara żydów /J 19,15) jaśniejącego pana Jutrzenki tj Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1) tzn w PIEKLE tam gdzie zdycha wiecznie ich tzw słynny Prorok Mahomet!!!
Anonim2020.07.22 10:57
Sułtan mówi mądrze. Bo świątynia miała służyć modlącym się katolikom . A jak tam już nie ma katolików bo lewackie rządy skutecznie zlaicyzowały ludzi , to lepiej żeby tam modlili się islamiści , którzy nie wstydzą się swojej wiary, obrzędów, itd.
Andrzej2020.07.22 10:18
Arabowie za długo ganiali po pustyni bez czapki. Słoneczko przygrzało w czółko, a potem stawia się głupie żądania.
Jan Radziszewski2020.07.22 11:17
to z podobnego przegrzania główeczki Mahomet prorokował ! + Sam jednak prorok Mahomet nie był bynajmniej przekonany o tym czy, czy słowa, które mówi są prawdą Boga, czy nauka przez niego głoszona jest rzeczywiście objawieniem. Nawet po owej wizji Dzibraila, miał chwile głębokich zwątpień, prób i wahań. + Znów nawiedzały go „widzenia” nowe iluminacje, w których miał być umacniany w słuszność w swoich poczynaniach z nieprzyjaciółmi, wrogami Allacha. + W zmaganiach tych nie brakowało, tragicznych okoliczności, wstrząs czasami był tak silny, że sam Koran mówi, że po jednym z nich kiedy wrócił z błądzenia po pustyni – kazał sobie lać wodę na głowę! + Nie tylko trapiły proroka wewnętrzne zwątpienia, ale również wpływały na niego, na jego postawę i postępowanie, zewnętrzne zawody od ludzi, którzy próbowali zmienić go, tj. wpłynąć na jego postępowanie.
katolik2020.07.22 9:36
U podstaw była katolicka i to świadczy za pozostaniem w ręku Katolików, ale fakt , że Katolicy nie zasługują na takie miejsca Domu Boga, bo się Go wyrzekają i odchodzą od Boga, profanują. Jak ktoś nie umie uszanować to co ma , to uszanuje i chce uszanować to ktoś inny
ToJA2020.07.22 11:08
Przejęcie katolickiej świątyni przez religię szatana nie jest uszanowaniem, to profanacja.
Jan Radziszewski2020.07.22 11:31
żydowski katoliku posłuchaj Mahomet jest w Piekle chcesz posłuchać jego lamentów bo pewnie tam również trafisz - +++ Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os