Czy oni mówią o sobie? Schetyna: Niewiarygodna ekipa, z pustymi frazesami i obietnicami - zdjęcie
21.09.19, 11:57(fot. flickr/PO)

Czy oni mówią o sobie? Schetyna: Niewiarygodna ekipa, z pustymi frazesami i obietnicami

8

- PiS jest po prostu niewiarygodny, przez ostatnie lata sprowadzili ponad 20 mln ton węgla z Rosji. Gdzie są te ich obietnice, że będą walczyć o polskie kopalnie i węgiel? – mówił lider PO Grzegorz Schetyna na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu.

– Może tak musi być, jeżeli chce się zniwelować te różnice, ten brak zaangażowania przez wiele lat w ten region, w to województwo – stwierdził Schetyna

– My mówimy jak ważny jest Śląsk, Zagłębie, woj. śląskie, ale jak mogą być wiarygodni ci, którzy przez ostatnie lat sprowadzają węgiel z Rosji, to jest ponad 20 mln ton za ponad 7 mld zł. Gdzie jest ich wiarygodność, gdzie są te obietnice, w których mówią, że będą walczyć o polskie kopalnie i polski węgiel? Oni są po prostu niewiarygodni i to dziś wyraźnie mówimy – zaznaczył szef PO

 

– Niewiarygodna ekipa, z pustymi frazesami i z pustymi obietnicami i jestem przekonany, że 13 października wszyscy to z bliska zobaczą, szczególnie tu w Zagłębiu i na Śląsku – powiedział szef PO.


– Wiele kobiet i mężczyzn, którzy naprawdę ciężko pracują, ma za pracodawcę państwo. Co z ich zarobkami? Co z zarobkami pielęgniarek, nauczycielek i nauczycieli, policjantów, policjantek, urzędników. Wasze podwyżki zostały przejedzone – powiedziała z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Wasze podwyżki to setki limuzyn, których jest więcej niż karetek pogotowia; to prywatne loty; przekręty, nagrody. To wydatki na Fundację Narodową; na farmę trolli, propagandę. Tam są wasze podwyżki – wyliczała.

 – Możecie to zatrzymać i dostać swoje pieniądze. Wystarczy pójść na wybory. To wy możecie podjąć decyzję, jak będzie wyglądało wasze życie i jak będziecie zarabiali – mówiła.

– Apeluję do rządzących o rozsądek, o szacunek dla ludzi pracy; mam wrażenie, że niektórych władza zaczęła oślepiać. Jeżeli naprawdę chcecie bronić polskiej rodziny, to nie mówcie jak ma żyć, tylko pozwólcie im zarabiać na siebie normalnie. Nie bójcie się ludzi z godnymi zarobkami. Nie bójcie się ludzi znających swoją wartość. Nie bójcie się kobiety, która potrafi samodzielnie się utrzymać. Nie bójcie się mężczyzny, który myśli samodzielnie. Po prostu nie bójcie się wolności – dodawała

 

bz/ TVP INFO/PAP

Komentarze (8):

dzielnicowy2019.09.21 14:23
Lewacka zaraza właściwie nie ma żadnego programu dla Polski. Oni prowadzą otwartą wojnę hybrydową przeciwko Polsce, na zasadzie kłamstw, manipulacji i pomówień, i prezentują kilka głupich pomysłów ograniczających się do likwidacji tego co przeszkadzałoby im w korupcji. Po pierwsze chcą opanować Gdańsk, a następnie zlikwidować CBA i urzędy wojewodów, a tym samym odciąć wpływ rządu i kontroli na samorządy. Obecnie forsują jak mogą ideologię LGBT. Dlaczego ? Ulica nie wychodzi, bo już nawet ich zwolennicy nie chcą w tym brać udziału. Zagranica ma ich dość, a Tusk za jego pracę jest ostro i systematycznie krytykowany. No to pozostali im zboczeńcy, którzy organizują w miastach tzw. „marsze równości”, w których nie chodzi im o tolerancję, ale o walkę z Kościołwm i z PIS-em.
realista2019.09.21 12:53
PO-KO-PSL-Wiosna-N-SLD i akolici, nie ściemniajcie i nie świrujcie, więc Kidawa i Schetyna nie byliście, nie jesteście i nie będziecie wiarygodni, hipokryzja, obłuda, kłamstwo donosicielstwo,sprzedajność, korupcja, kasta, kasta sędziowska, targowica, upadłość, LGBTQ, genderyzm, adopcja dzieci przez homo zboczonych, lesbijstwo etc. to wasz program i przymioty, zero zawsze będzie zerem i tym jesteście!. Każdy kto myśli samodzielnie, chce się rozwijać, zakładać firmę, leczyć się jak zajdzie taka potrzeba, samotne matki które chcą utrzymać siebie i dzieci, rozwój Sląska i Polski, górnicy, nauczyciele, lekarze, opieka zdrowotna mogą liczyć na państwo pod rządami PiS, i dlatego Polacy wiedzą jak głosować, za dobrą zmianą wprowadzaną przez PiS i rząd.
Jestem z Białegostoku2019.09.21 12:39
No to za wybory - Ojcze nasz który jesteś w Niebie...
katolik2019.09.21 12:26
Niech złodzieje polskiej gospodarki zamilkną,Nie można zrozumieć jak złodzieje stają do wyborów,ludzie będziecie robić na ich życie .Nie identyfikujcie się z nimi,chyba,że maciealbo chcecie mieć taki pozom dna moralno-społeczo-politycznego jak PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA
AS2019.09.21 12:25
Cha cha a jak chcecie wiedzieć jak będzie gdy wygrają to przypomnijcie sobie jak było jeszcze 4 lata temu , kopalnie do wygaszenia, 500 brak, wiek emerytalny 67, emerytury w dół, UBeckie przywileje przywrócone, najniższe wynagrodzenie w dół, podatki w górę, dług publiczny w górę, dodatkowo dadzą homo związki, seks dzieciakom w przedszkolu i uchodźców dla ubogacenia kultury naszej.
dumny Polak2019.09.21 12:24
A obrońcy górników z mafii pokokoko obiecują do 2020 roku całkowitą likwidację korzystania z węgla jako surowca energetycznego. Skoro polskie kopalnie nie są w stanie zaspokoić naszych aktualnych potrzeb to trzeba ten węgiel kupic za granicą. Ze akurat padło na ruskich? Czy schetynescu nie pamięta umowy gazowej na dziesieciolecia swojego rządu z pawlakiem za niezwykle niekorzystnych warunkach? Ile swoich obietnic przwdwyborczych zrealizwali kolesie z mafii PO-ZSL w czasie swoich 8 letnich rządów, a ile faszyści Dyktatora Kaczora w czasie swoich 4-letnich rządu? Czy uczciwym Polakom , uczciwym polskim Rodzinom żyje się lepiej teraz,. gdy rządzą faszyści od Kaczora, czy gdy rządzili oświeceni"europejczycy" z lepkimi lapkami inteligentni inaczej z mafii PO-ZSL?
anonim2019.09.21 12:05
PiSdziaki kupują węgiel od ruskich! a Putin pieniądze przeznacza na zbrojenia!
kamila2019.09.21 17:56
a twoja matka ruskim sie sprzedaje ...aby z glodu niezdechl...