Czas wsadzić diabła za kratki! "Nergal" znieważył godło Polski - zdjęcie
24.03.16, 12:26

Czas wsadzić diabła za kratki! "Nergal" znieważył godło Polski

17

Zespół Behemoth promuje nową trasę koncertową "Rzeczpospolita Niewierna", sięgając po typowe dla siebie środki- obrzydliwą prowokację i znieważanie tego, co święte. Na grafice promującej nową trasę zespołu "Nergala" zobaczymy obrzydliwie przerobione Godło Polski- na czerwonym tle wokół orła białego z diabelskimi rogami zamiast korony wiją się węże. Oprócz tego- czaszki i "obowiązkowy" odwrócony krzyż. Wszystko zrobione jakby na siłę, żeby tylko sprowokować, obrazić.

Zespół w swojej działalności wielokrotnie wykorzystywał symbole religijne. Niedawno Nergal znieważył Ciało Chrystusa- na profilu Behemotha na Facebooku zamieścił zdjęcie hostii z głowami kozła, które miał rozdawać w Hamburgu. "Przygotujcie się na bluźnierstwo w Europie!"- napisał pod zdjęciem.

Sprawa z podarciem Biblii na scenie jest doskonale znana. "Nergal" uniknął jednak odpowiedzialności za ten czyn. Tym razem sięgnął po symbole narodowe Polski. Godło jest symbolem chronionym prawnie, a jego znieważenie podlega karze grzywny, niekiedy też ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Znieważenie godła rozpatrywane jest w kategorii przestępstwa przeciw Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: pch24

Komentarze (17):

anonim2016.03.24 13:01
Nie diabeł ale biedny facet oplątany przez diabła zarabiający na bluźnierstwach. Diabeł jeszcze mu da niejedną nauczkę, raczej należy mu współczuć..
anonim2016.03.24 13:15
Nergal użycza szatanowi swojego ciała i umysłu do okazywania mocy złego.Obojętność wobec wartości chrześcijańskich, narodowych rozzuchwala go do czynienia jeszcze większego spustoszenia w naszej Ojczyźnie, w ludzie Bożym. To Bóg jest Panem obu światów; Nieba i ziemi. Szatan został pokonany przez Chrystusa na krzyżu. Zanim nastąpi powtórne przyjście Chrystusa na ziemię my, Jego wyznawcy jesteśmy Jego ramionami, Jego dłońmi do czynienia dobra. Bóg posługuje się swoimi sługami i diabeł posługuje się swoimi. To my decydujemy o zwycięstwie Miłości, Prawdy i Mądrości.
anonim2016.03.24 13:55
Lubie Adama. Poza tą sceniczną otoczką to miły i inteligentny facet.
anonim2016.03.24 14:12
Wsadzić dziada za szerzenie nihilizmu.
anonim2016.03.24 15:11
Trzy opcje: 1. Dożywocie przy ciężkich robotach, 2. Ekstradycja do Belgii, 3. Egzorcyzm, Tego potrzeba w tym klinicznym przypadku opętania. Nie ma co się nad nim rozwodzić, bo nie dosyć że ćwierćinteligent o mózgu wielkości piłeczki do golfa, to jeszcze cham i prostak, słowem - kodoniarz:)
anonim2016.03.24 20:42
Jak mówi znane powiedzenie "co ma wisieć, nie utonie" Choć obie śmierci są straszne to jednak nic, zero, w porównaniu z potępieniem się! A ku temu zmierza Nergal w głupocie swojej. Bo zgubi go nie co innego jak opór dobru świadome wybieranie zła, co wskazuje zresztą na to że przestał być synem złego Ipsissimusem V stopień zjednoczenia w grzechu a już wkroczył na VI stopień zjednoczenie Iluminata Medium zła z szatanem taka jak pisze K Marks. Nie myślą, że nie ma litości dla tego, kto małpuje Boga i upodabnia się do Lucyfera. (Iz. 14,9-15) Dlatego K. Marks pisząc o swoich demonicznych zaślubinach: w Poemacie „Le Menestrel” tak mówi: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. W utworze Pt. „The Fiddler” (Skrzypek) „Piekielne wapory unoszą się i wypełniają mózg. Aż oszaleję i moje serce całkiem się zmieni. Widzisz ten miecz? Książe ciemności – Sprzedał mi go. Dlatego podobnie jak jego mistrz, ojciec kłamstwa (J. 8,44) woła K. Marks: „Chcę sobie zbudować tron na wysokościach. Jego szczyt będzie lodowaty i gigantyczny. Jego wałem ochronnym będzie obłąkańczy strach, jako szczyt najczarniejszej agonii. A kto podniesie na ów tron swój zdrowy wzrok, odwróci się od niego blady i milczący jak śmierć. Wpadnie w pazury ślepej, dreszczem przejmującej śmiertelności, aby jego szczęście znalazło grób”. I podobnie jak K. Marks będzie Iluminat wył wprost z rozpaczy, jak wyje Lucyfer, którego słowa głosi jego prorok w jednym z swoich wierszy: „Tak więc Bóg wydarł mi moje wszystko, w nieszczęściach, ciosach losu. Te wszystkie jego światy, rozwiały się bez powrotu. I nie zostaje mi nic do tej pory, jak tylko zemsta.” Pod wpływem tego zjednoczenia osobowego z Lucyferem, tak pisze w dramacie „Qulanem”: „Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami i miażdżyć was (ludzkość), z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach. Zatoniecie aż do głębin. A ja pójdę z wami śmiejąc się”. Kto idzie za kłamstwem, nienawiścią, ten dojdzie, do wód śmierci. Wzywa do tych wód śmierci szatan-diabeł, a wybrańcy władcy ciemności nie spostrzegają tego, gdyż stracili światło wiary.
anonim2016.03.24 20:54
Czy rzeczywiście to jest godło? Bo jeżeli nie, to nie ma sprawy.
anonim2016.03.25 1:03
no pech, ze wciaz zyjemy w wolnym kraju. Czytajac komentarze ponizej, nie jestem pewien, czy jakbyscie wy doszli do wladzy, bylo by lepiej niz u arabow
anonim2016.03.25 1:47
Mnie sie grafika bardzo podoba :)
anonim2016.03.25 5:53
pytarus'ie nie oszukuj że żyjemy w 'wolnym kraju'. od kiedy to ludzie krojeni do kości podatkami są wolni? nie wolno nam nawet wybrać kiedy bachora puścimy do szkoły ani co mamy jeść i pić. nawet budy z desek w której byś chciał zamieszkać, nie wolno ci postawić na twojej działce. ty to nazywasz 'wolnością'? ten syf? Mamy tylko dwa prawa pierwsze - to uciec do innego 'właściciela', bo nasz 'właściciel' dostaje 'eurodotacje' za sprzedanych niewolników. i drugie - wolno nam opluwać innych niewolników i niszczyć symbole wokół których mogli by się zjednoczyć aby obalić ten Babilon. Dzięki temu 'nasi właściciele' mniej wydadzą na kapo aby nas upilnować. Oto szczyt 'wolności' wg. pytarusa (czy jak ci tam): pomiatać innymi niewolnikami w zamian za lepszą michę paszy.
anonim2016.03.25 7:47
Na tym własnie polega istota działania diabła w człowieku, zawsze taka sama: "poza tą chrześcijańską otoczką to miły i inteligentny facet" ..., do momentu aż nie zrobi z ciebie warzywa.
anonim2016.03.25 8:53
ech i wlaśnie za to uwielbiam Frondelka - gdyby nie ten artykuł to bym się mógł nie dowiedzieć a tak myk i 2 bilety zakupione. Dzięki wam! AVE! \m/
anonim2016.03.25 14:05
Diabła nie ma, więc opętany sensu stricto nie jest, natomiast na pewno ta artystyczna prowokacja zaczyna już nużyć monotematycznością. Wolałbym, żeby zamiast tego całego zgiełku i gadżetów wziął się za komponowanie, bo "The Satanist" rzeczywiście był albumem znakomitym :)
anonim2016.03.25 14:50
Gdyby nie fronda nie wiem czy znałbym Behemotha i Nergala (a już na pewno nie jego prawdziwe nazwisko czy pochodzenie).
anonim2016.03.25 19:16
@14459 I tu się mylisz Diabeł jest co widać po Nergalu. powiedz mi dlaczego Lenin głosił "Ja jestem osobistym wrogiem Boga" lub K Marks podobnie "Chciał wyrzucić Boga kopniakiem" Czy takie słowa Mają sens jeżeli tego Kogoś nie ma, nie Istnieje tj. jak pozdrawiali się Bolszewiki "Boga niet i Boga nie budiet" Czy można walczyć z czymś co nie istnieje, nie ma? Oczywiście że nie! A więc są to tylko słowa dla Duraków takich jak ty. Czy J Stalin nie podpisywał się raz Demoszwili lub Biesoszwili w czasach swojej młodości I powiedz mi gdzie ten Biesoszwili teraz jest ? W piekle gdzie jego biesy - diabły zajmują się nim z właściwą sobie gorliwością. @mr gumby żebyś nie zawitał pod jego wpływem do słynnego raju Mahometa gdzie dziewicze jakoby hurysy umilają życie wojownikom dżihadu tak diabły są dziewicze bo nie zgrzeszyły i nie mogą zgrzeszyć przeciwko VI Przykazaniu bo są duchami a nie ludźmi którzy obok duszy nieśmiertelnej posiadają śmiertelne ciało. życzę więc aby spełniło się twoje pragnienie bycia w piekle na wieki wieków A co do Ave czy miłośnicy Lucyfera i nie pozdrawiają się właśnie słowem Ave Satanas
anonim2016.03.25 19:44
Ale mnie bawi ten ciągły lament wiecznie obrażonych katolików. Jeśli któryś uważa, że zostało popełnione przestępstwo ma obowiązek złożyć zawiadomienie do prokuratury! Tylko zanim to zrobi, niech dobrze przemyśli sprawę, żeby znów obciachu nie narobić i nie przerżnąć w sądzie :) A frądelek chyba sobie sprawy nie zdaje jaką reklamę robi Behemothowi. Choć im reklama już raczej nie potrzebna, bo Behemoth obok Vadera i Decapitated jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kapel deathmetalowych na świecie ;) Radzi, a Ty widzę dalej ciężkie tabsy zarzucasz. Przejdź się do innego lekarza, bo ten obecny prawdopodobnie przesadza z dawkowaniem i siłą leku.
anonim2016.03.25 20:25
"powiedz mi dlaczego Lenin głosił "Ja jestem osobistym wrogiem Boga" lub K Marks podobnie "Chciał wyrzucić Boga kopniakiem" Czy takie słowa Mają sens jeżeli tego Kogoś nie ma, nie Istnieje" Oczywiście, że mają sens. Byli wrogami "Boga" jako idei, oddziałującej na umysły ludzi.