CZAS TO MIŁOŚĆ! Prorockie błogosławieństwo Kardynała S. Wyszyńskiego - zdjęcie
18.04.21, 09:05fot. wikipedia.org/domena publiczna

CZAS TO MIŁOŚĆ! Prorockie błogosławieństwo Kardynała S. Wyszyńskiego

11

Kardynał Stefan Wyszyński:

- Powszechnie mówi się, że: czas to pieniądz. A ja wam powiem: czas to miłość! Bo my wszyscy, jak tu stoimy, jesteśmy owocem Ojcowej miłości. Nie byłoby nas na świecie, ani na tym placu, gdyby Bóg Ojciec każdego z nas nie umiłował pierwszy! On cię umiłował wcześniej, zanim jeszcze twoja matka ujrzała cię na swoich ramionach, zanim przytuliła cię do piersi. Wiedz, że nie jej miłość do ciebie była pierwsza, ale miłość Ojca niebieskiego, który wszczepił swoją miłość w serce twej matki, a ona ci ją tylko przekazała. Dlatego jesteśmy wszyscy owocem miłości Ojcowej, Bożej. A na umocnienie tej prawdy posłał Bóg Syna swego, wołającego: Ojcze! Jako znak, że Ojciec miłuje. "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby wszelki, który wierzy weń, nie zginął, ale miał wieczne życie" (J 3,16). Oto jest cała misja Chrystusa na ten świat przychodzącego. Potwierdzenie, że jesteśmy dziećmi miłości Ojcowej, i że Bóg nie przestaje nas miłować. Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości.
(Jasna Góra, 15 sierpnia 1979)

Komentarze (11):

Tomasz2021.04.19 11:14
Watykan potępił wszystkie Powstania Narodowe . I bynajmnej nie dlatego zwalczał socjalizm , iż było to w żywotnym interesie Polski.
Kardynał Stefan Wyszyński - prorok XXI wieku2021.04.18 12:36
Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński natchnienie czerpał z Jasnej Góry i przez Jasną Górę prowadził wszystkich do Matki Bożej. - Tak obrana droga maryjna była zjawiskiem wyjątkowym, epokowym, nie tylko w odniesieniu do Polski, ale i w odniesieniu do dziejów Kościoła – czytamy na portalu niedziela.pl. Z uwag na tak bardzo zażyłą relację prymasa Wyszyńskiego jest on także często określany jako „Prymas Jasnogórski”, co potwierdził sam na łożu śmierci mówiąc: - „Staję na progu Kaplicy Jasnogórskiej i tam zawsze chcę być, choćby mnie wszyscy potrącali. (...) Postawiłem wszystko na Nią (na Maryję) i Jej to zawdzięczam, że miłosierdzie Boże towarzyszyło mi zawsze i wszędzie, a szczególnie w najtrudniejszych chwilach życia”. Misja proroka we własnym kraju jest zawsze bardzo trudna, a dziedzictwo prymasa Wyszyńskiego w Polsce jest ciągle nie jest w naszym kraju odpowiednio doceniane i w znacznym stopniu zapomniane. - Trzeba przywrócić Prymasowi Tysiąclecia należne miejsce, gdyż jego program naprawy Rzeczypospolitej oraz polskiego Kościoła jest nadal aktualny i długo będzie potrzebny – pisze O. Jan Pach. Kościół w Polsce zawdzięcza Prymasowi Wyszyńskiemu przede wszystkim przetrwanie oraz zachowanie swojej tożsamości i żywotności – podkreśla o. Pach. - Z bólem czytam różne teksty czy słucham niektórych ludzi, również z kręgów katolickich, stwierdzających, że nadszedł czas zakończenia epoki Wyszyńskiego. Jest to przerażające! Uważam, że czas życia jego duchem dopiero nadchodzi! - stwierdza duchowny. Jak zauważa wielu „pod fałszywym szyldem intelektualistów katolickich” próbuje „pomniejszać dokonania Prymasa Wyszyńskiego, zapominając, że szanował on elity, ale miał odwagę myśleć też o masach, i do nich przede wszystkim wychodził”.
CZAS TO MIŁOŚĆ!2021.04.18 12:36
Prorockie błogosławieństwo Kardynała S. Wyszyńskiego./// Kardynał Stefan Wyszyński: - Powszechnie mówi się, że: czas to pieniądz. A ja wam powiem: czas to miłość! Bo my wszyscy, jak tu stoimy, jesteśmy owocem Ojcowej miłości. Nie byłoby nas na świecie, ani na tym placu, gdyby Bóg Ojciec każdego z nas nie umiłował pierwszy! On cię umiłował wcześniej, zanim jeszcze twoja matka ujrzała cię na swoich ramionach, zanim przytuliła cię do piersi. Wiedz, że nie jej miłość do ciebie była pierwsza, ale miłość Ojca niebieskiego, który wszczepił swoją miłość w serce twej matki, a ona ci ją tylko przekazała. Dlatego jesteśmy wszyscy owocem miłości Ojcowej, Bożej. A na umocnienie tej prawdy posłał Bóg Syna swego, wołającego: Ojcze! Jako znak, że Ojciec miłuje. "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby wszelki, który wierzy weń, nie zginął, ale miał wieczne życie" (J 3,16). Oto jest cała misja Chrystusa na ten świat przychodzącego. Potwierdzenie, że jesteśmy dziećmi miłości Ojcowej, i że Bóg nie przestaje nas miłować. Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości. (Jasna Góra, 15 sierpnia 1979)
MajonezToLinoleumProdiżToSierśćWujToChuj2021.04.18 12:00
Prostacki "humor" klero-głąbów to stały repertuar. Rydzyk na spędach baraniej ciemnoty w Toruniu też rzuca takie idiotyzmy do radiomaryjnych jędz i gazetopolskich dewotów. A ci klaszczą i popuszczają pod siebie z zachwytu.
fuck off the catholic scum2021.04.18 10:49
CZAS TO MIŁOŚĆ! szczególnie ta kapłańska do dziecięcych tyłków!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.18 11:44
szczególnie że dzieci tak szybko dorastają...
"fuck off the catholic scum"2021.04.18 12:23
Niepoprawnie. Try again.
KW2021.04.18 10:18
Kardynał Wyszyński: „Ateneum Kapłańskie” numer styczniowy z 1938 r. „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stając na czele ruchu komunistycznego.
Kinol2021.04.18 10:02
Wyszyński to pedał i pedofil! Szcze na jego grób i walę klocka!
Wyszyńskiii!!! Co? Ty kurwo!!!2021.04.18 9:57
💩⛪️
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.18 9:13
wyszyński to ta ciota która wypromowała swojego kochasia na papieża?